Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с АТИ драйвери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Проблем с АТИ драйвери

    Здравейте.

    Смених си видео картата. Премахнах старите драйвери и инсталирах последните от сайта на ати.
    След което когато искам да стартирам каталист контрол центъра /десен бутон - пропъртис - каталист контрол център/ приложението се отваря за секунда и веднага изчезва. Премахнах всички ати драйвери, после пусках "драйвер клинър про", ръчно изтривах от систем32 разни останали ати файлове, триех регистрите, наново слагах драйверите, но уви ати каталиста не иска да се стартира и това е. Пробвах и с драйверите от асус.ком, тъй като картата е асус, но пак нямаше ефект. В таскбара постоянно я се появява една иконка на каталиста и се скрива, за секунда, нямам време за избор. После преинсталирах .нет фреймуорк2 /реинстал, ънинстал-инстал, сп1 за .нет2/ отново нямаше ефект. Накрая сложих .нет 3, не бях сигурен дали покрива две или е отделен .нет /както .нет1/, преинсталирам Вижуал Ц++ библиотеките, които ати слага... нищо не даде ефект. Накрая дори сложих Сп3 РЦ2 за експи-то, което доведе до това, че уиндоуса се гасеше преди да се лог-не и направих репеър на уиндоуса.
    Сега всичко работи с изключение на каталист контрол центъра.


    бтв: картата е ASUS EAH3650 SILENT/HTDI/512M
    и си мисля, че малко грее, тъй като когато пусна игра /Assassin's Creed в момента цъкам/ минава някакво време и ме изхвърля, а не знам как да проверя колко градуса е гпу-то.

    Някакъв съвет ?

    Благодаря предварително !

    А тук са съобщенията, които .нет-а хвърля:
    http://store1.data.bg/get/temp/dotNet-log.txt
    http://store1.data.bg/get/temp/don-error.txt
    Ако на някого могат да бъдат полезни, аз в момента ровя по тях

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #2

    Re: Проблем с АТИ драйвери

    Здравей,

    Има лек за твоя проблем.
    Отиди на www.omegadrivers.net от там си изтегли омега драйвер за ати-то. Считам, че проблемът ще бъде решен, защото омега е доста "пипнат" драйвер, който покрива 99,9 процента от случайте.
    Митко

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Проблем с АТИ драйвери

    @get, опитай да си видиш температурата на видеото с Еверест или Рива тунер.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Проблем с АТИ драйвери


  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re: Проблем с АТИ драйвери

    Ъъъ доколкото разбирам май нямаш проблеми с драйвера (преди да почнеш да блъскаш напред-назад по системата), само с контрол-центъра, който може да се маха и слага отделно! Вероятно не се разбира с експлорера и .нет платформата, и при мен често се е случвало да не работи, което по никакъв начин не значи проблем с драйвер?! Ако системата ти е стабилна под товар, можеш просто да зарежеш "ужасно полезните" му настройки и да ползваш я riva tuner, я ati tool, не може да няма алтернативи.
    Assasin's creed се затваря сама често според мнозина, сподели имаш ли проблеми с други игри - нестабилно видео трябва да доведе или до дефекти в изображение, или вътрешен рестарт на картата (gpu recovery включи), или ще срине цялата система?

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    4
    #6

    Re: Проблем с АТИ драйвери

    Здравейте,
    Имам лаптоп Asus с карта ATI xpert 1100. Мога ли като гледам филми (на компютъра или на плазмата) да променя съотношението на страните на видеото?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Проблем с АТИ драйвери

    Цитат Първоначално публикувано от monk
    Здравейте,
    Имам лаптоп Asus с карта ATI xpert 1100. Мога ли като гледам филми (на компютъра или на плазмата) да променя съотношението на страните на видеото?
    не !

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #8

    Re: Проблем с АТИ драйвери

    А , проблеми с драйвър на ATI - това е невъзможно  . Аз се прецаках с една видеокарта на ATI и повече не искам и да чувам , че ги има. Това да ъпдейтнеш драйвър или пък да сложиш по-нов в/у по-стар си е направо "комар" или "плъг анд прей".

  11. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #9

    Re: Проблем с АТИ драйвери

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    не !
    Айде не толкова категорично.
    Ако пробваш MV2 Player,след като пуснеш филма и щракнеш с десен бутон на мишката,от менюто Video Controls->Aspect Ratio си сменяш пропорцийте с / и *
    A относно драйверите на Ати,само Креатив се пробват да ги конкурират по некадърност.
    Аз смених Nvidia 7800 GS AGP за Ati 3850 AGP и дълбоко съжалявам.Тегля си драйвери от сайта на производителя PowerColor ,защото официалните от Ати правят проблем.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re: Проблем с АТИ драйвери

    За HD3х50 картите на АТИ има специален фикс в сайта им който оправя проблемите с АГПто, пробвай , ще останеш изненадан.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    4
    #11

    Re: Проблем с АТИ драйвери

    Благодаря, Sad Sacк.От къде да изтегля този MV2 Player?

  14.  
     
  15. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #12

    Re: Проблем с АТИ драйвери

    Цитат Първоначално публикувано от monk
    Благодаря, Sad Sacк.От къде да изтегля този MV2 Player?
    http://download.idg.bg/?call=USE~softinfo;&softid=2364
    Жалко само че са спрели разработката на плейъра,новите формати за HD video не се поддържат.След като го инсталираш,от опцийте превключи на експерт юсер левъл и ще се учудиш колко много настройки предлага.
    Ето ти и страницата на производителите
    http://mv2.czweb.org/
    Благодаря stenly !
    След като сложих пача се пооправиха нещата,след това използвах Rivatuner2 за да накарам картата да върви на дефолт честотата 669МХз,а не на най-ниската 300МХз.
    Ако това не се казва бъглив драйвер,здраве му кажи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със драйвери на креатив
    От qnkogundito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 10-06-11, 20:58
  2. Проблем с драйвери
    От qnkogundito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-11, 22:56
  3. Проблем с драйвери
    От presents във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-03-09, 05:32
  4. Малък проблем с драйвери за Ати ?!?
    От batco във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 06-04-05, 10:45
  5. Проблем с драйвери NVidia
    От chineesse1 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-05, 07:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе