Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

Складови програми 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #31

    Re: Складови програми 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Rambler
    Разгледай това: http://www.microinvest.net/?LoadPage=numberone.php и после ще правим класация на най-добър.

    Серийните номера се активират от "Специалните" настройки, избира се работа с партиди.
    Не ми е работа да изкаравам доста недостатъчци на М.И тук. ( и преди да ме атакувате с аргументи - работил съм и на двете, доста време )
    но нямам нищо против да ги "сборим "

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    14
    #32

    Re: Складови програми 2008

    Не е правилно да се "сборват" две програми, но пък когато има недостатъци или предимства е добре да се показват, така че на мен шще ми е интересно да на напишеш какво не ти харесва. За мен новия Микроинвест е много добра.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #33

    Re: Складови програми 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Rambler
    Не е правилно да се "сборват" две програми, но пък когато има недостатъци или предимства е добре да се показват, така че на мен шще ми е интересно да на напишеш какво не ти харесва. За мен новия Микроинвест е много добра.
    Ок. Конкретен въпрос.
    Ако си сгрешил фактура примерно с 10 позиции по банка, можеш ли да редактираш ф-та , без да се налага да я триеш и после да заприходиш отново количествата ?
    конкретен пример имам ф-ра на ст-ст 500лв и си объркал една цена ( недоглеждане примерно или каквото и да е), можеш ли да влезеш в стари сметки , да коригираш само този ред и да издадеш отново вярна ф-ра , без да се налага да я триеш цялата и да не се налага да вкараш в склада си пак тези изтрити количества ?

  5. SAGE
    Guest
    #34

    Re: Складови програми 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ок. Конкретен въпрос.
    Ако си сгрешил фактура примерно с 10 позиции по банка, можеш ли да редактираш ф-та , без да се налага да я триеш и после да заприходиш отново количествата ?
    конкретен пример имам ф-ра на ст-ст 500лв и си объркал една цена ( недоглеждане примерно или каквото и да е), можеш ли да влезеш в стари сметки , да коригираш само този ред и да издадеш отново вярна ф-ра , без да се налага да я триеш цялата и да не се налага да вкараш в склада си пак тези изтрити количества ?
    Според мен едва ли има складова (или счетоводна програма), която да те "наказва" заради допусната неволна грешка да въвеждаш всичко отначало.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #35

    Re: Складови програми 2008

    Честно казано М.И точно това прави.
    При други складови програми см забелязал че не можеш да редактираш без да триеш.
    има и много сполучливи които не са споменати тук.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #36

    Re: Складови програми 2008

    Техно, това, което говориш се отнася за стария "Склад" и то е нарочно, за да е по-консервативна. Новата "Склад Про" позволява корекции на издадени фактури. Всяко нещо обаче си има плюсове и минуси. Мой колега в Добрич беше яко пострадал точно заради тази либералност на програмата си - секретарката влизала и коригирала стари фактури и стокови разписки, като си присвоявала разликите И това месеци наред!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #37

    Re: Складови програми 2008

    е като не се записва лог - така е
    а и има си и нива на достъп

    относно новия склад про , видях го - пак го има този проблем.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    14
    #38

    Re: Складови програми 2008

    Техно, това, което говориш е лъжа. В Pro версията има и редакция на произволен документ и преизчисляване на цените след редакция на доставка в миналото. Също така има и лог на всички корекции. Дай да видим друга "слабост"?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #39

    Re: Складови програми 2008

    доста дълъг списък ти бях приготвил , но помислих.
    Това твърдение би ли ми го показал на място в реална ситуация, че ми стана интересно ?
    И там ще ти задам всичките въпроси които бях приготвил.
    Много неща могат да се кажат тук , но не и да се докажат ( пак тук ) нали ?

    Да не спамя повече- на ПМ ми дай координати къде да се видим и да направя полеви тест.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    14
    #40

    Re: Складови програми 2008

    Аз нямам нужда да се виждам с теб. Разгледай сам приложението преди да напишеш каквото и да е.

    Редакцията на документа е от Редакция/Документи/Продажба
    Преизчисляването е от Редакция/Администриране/Преизчисляване на средна цена
    Лог-а е от Справки/Справки на собственика/Други/Дневник на приложението

    И ако искаш да видиш наистина как работи програмата си свали това http://www.microinvest.net/pub/MicroinvestMiniCD.exe и го инсталирай без да променяш нищо. А ако си имал програмата преди това, деинсталирай я и изтрий папките, защото иначе няма да ти промени настройките за да видиш пълните възможности.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #41

    Re: Складови програми 2008

    много благодаря за програмчето - требе да почерпя.
    относно редакциите - не може ли да е по-бързо и не толкова забатачено?
    а за подръжка на една стока с различни цени в различни складове - не го видях и питам?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    14
    #42

    Re: Складови програми 2008

    Понеже усещам заядливия тон, то аз ще отговоря с усмивка.

    При Microinvest Склад Pro редакцията на документа става с 4 натискания на бутон:
    1. Избираш редакция на съответната операция (например Ctrl-F2);
    2. Посочваш номера на документа (двоен клик);
    3. Променяш стойността (цифри + Enter);
    4. Записваш операцията (F9).
    Хайде сега кажи как ще го направиш по-просто?

    Може да се поддържат цени за всяка стока за всеки склад и може да се въведат произволни правила за ценообразуване.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #43

    Re: Складови програми 2008

    няма заядлив тон - бъркаш се, просто питах.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    14
    #44

    Re: Складови програми 2008

    А-ааа, добре. Я ми подскажи как може да е "по-бързо и не толкова забатлачено", че аз нещо не мога да се сетя?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #45

    Re: Складови програми 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ок. Конкретен въпрос.
    Ако си сгрешил фактура примерно с 10 позиции по банка, можеш ли да редактираш ф-та , без да се налага да я триеш и после да заприходиш отново количествата ?
    конкретен пример имам ф-ра на ст-ст 500лв и си объркал една цена ( недоглеждане примерно или каквото и да е), можеш ли да влезеш в стари сметки , да коригираш само този ред и да издадеш отново вярна ф-ра , без да се налага да я триеш цялата и да не се налага да вкараш в склада си пак тези изтрити количества ?
    Клик- а туй го може. Можеш само 1 редче, можеш 1 цифричка след запетаята , но не можеш да пормениш номер на ф-рата или датата.Налага се поради заспалост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fifa 2008
    От Torres във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 04-02-12, 19:42
  2. Питане за NIS 2008
    От pavtokra във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 23-08-09, 17:05
  3. проблем с Your Uninstaller! Pro 2008
    От kasis във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-09, 20:25
  4. FIFA 2008
    От svs_76 във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-09, 18:41
  5. Как да си изтегля фифа 2008
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-07, 00:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе