Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Складови програми 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #1

    Складови програми 2008

    Предполагам, че темата ще е винаги актуална и полезна, а и вече мина известно време откакто се промениха изискванията към програмите за склад и фактуриране.
    Досега съм работил с RSStore на Рила Софт, StoreHouse на Елизия Софт, Microinvest Sklad и няколко други за които не успях да набера впечатления.
    В момента търся програма до към 500лв със следните задължителни възможности:
    • Да работи със серийни номера (вкл. търсене по сериен номер)
    • Да издава фактури
    • Да фактурира свободен текст
    • Да може да редактира издадени фактури и други документи
    • Да издава гаранционни карти
    • Да прави архив
    • Да могат да се заприходяват стоки с нулева стойност (след време ще се въведе реалната)
    • Да се продават стоки без наличност (ще се заприходят след продажбата)
    • Работата в мрежа е плюс
    • WEB интерфейс (работа през интернет браузър) също е плюс

    Ако някой работи с или върху такава програма и отговаря на по-горните изисквания моля да сподели

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re: Складови програми 2008

    Виж тук http://www.birs.hit.bg/ Програма "Склад и Магазин"
    май има всичко което искаш...за 120лв.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #3

    Re: Складови програми 2008

    Склад Про на Микроинвест - почти няма нищо общо със стария Склад, но е съвместима с базата. Отговаря на всичките ти изисквания и струва 200лв, не изисква платена подръжка.

    //Чукни горе на страницата за пълна информация

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    25
    #4

    Re: Складови програми 2008

    "mistral software" ще ти свърши добра работа.не съм сигурна за цената но няма да е повече от 500лв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Складови програми 2008

    Цитат Първоначално публикувано от breiii
    Предполагам, че темата ще е винаги актуална и полезна, а и вече мина известно време откакто се промениха изискванията към програмите за склад и фактуриране.
    Досега съм работил с RSStore на Рила Софт, StoreHouse на Елизия Софт, Microinvest Sklad и няколко други за които не успях да набера впечатления.
    В момента търся програма до към 500лв със следните задължителни възможности:
    • Да работи със серийни номера (вкл. търсене по сериен номер)
    • Да издава фактури
    • Да фактурира свободен текст
    • Да може да редактира издадени фактури и други документи
    • Да издава гаранционни карти
    • Да прави архив
    • Да могат да се заприходяват стоки с нулева стойност (след време ще се въведе реалната)
    • Да се продават стоки без наличност (ще се заприходят след продажбата)
    • Работата в мрежа е плюс
    • WEB интерфейс (работа през интернет браузър) също е плюс

    Ако някой работи с или върху такава програма и отговаря на по-горните изисквания моля да сподели
    StoreHouse Pro на Елизия Софт :
    • Да работи със серийни номера (вкл. търсене по сериен номер)
    - не
    • Да издава фактури
    - да
    • Да фактурира свободен текст
    - да
    • Да може да редактира издадени фактури и други документи
    - да ако е про версия - И неплатената версия може !
    • Да издава гаранционни карти
    май да
    • Да прави архив
    - да
    • Да могат да се заприходяват стоки с нулева стойност (след време ще се въведе реалната)
    да , може и със стойност 0,1
    • Да се продават стоки без наличност (ще се заприходят след продажбата)
    - да
    • Работата в мрежа е плюс
    --май не , питай Иван Тодоров / мяркал съм , че може но за колкото компа е платено /
    • WEB интерфейс (работа през интернет браузър) също е плюс
    - май не

    StoreHouse -Спокойно се събира на флашка -под 5МБ е обема , може от всякакъв комп с Вин да си издадеш фактура, да заприходиш.Имаш програмата в София пр, качваш я на флашка и отиваш в с.Незнам си кое, сядаш на 1 комп , койтое свързан с принтер и си пишеш фактурата - но проблем.

    Питай и Техното за повече подробности на Генсофт.

  7. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #6

    Re: Складови програми 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Виж тук http://www.birs.hit.bg/ Програма "Склад и Магазин"
    май има всичко което искаш...за 120лв.
    В момента я оглеждам, но като, че ли е пригодена по-скоро за магазин отколкото за складова програма. Има ръководство в което пише какво да направя за да въведа сериен номер, но не успях да го направя, съответно в този вид не ми върши работа (не съм се отказал, още я тествам)

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Склад Про на Микроинвест - почти няма нищо общо със стария Склад, но е съвместима с базата. Отговаря на всичките ти изисквания и струва 200лв, не изисква платена подръжка.

    //Чукни горе на страницата за пълна информация
    Има твърде негативни мнения особено в Сетком за нея, но все пак са отпреди година - ще тествам.

    Цитат Първоначално публикувано от Ginova
    "mistral software" ще ти свърши добра работа.не съм сигурна за цената но няма да е повече от 500лв.
    Добавено: Не подържа серийни номера

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    StoreHouse Pro на Елизия Софт :
    -Спокойно се събира на флашка -под 5МБ е обема , може от всякакъв комп с Вин да си издадеш фактура, да заприходиш.Имаш програмата в София пр, качваш я на флашка и отиваш в с.Незнам си кое, сядаш на 1 комп , койтое свързан с принтер и си пишеш фактурата - но проблем.
    Задължително трябва да работи със серийни номера - нещо което си писал, че не подържа.

    Благодаря на всички за отговорите, темата не е приключена. Сега се захващам с тестове, скоро ще пусна резултатите

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #7

    Re: Складови програми 2008

    Аз лично ползвам Expecta и съм доволен. Повечето от нещата, които си изброил ги ползвам и аз, но за всеки случай можеш да се свържеш и с тях. Това: http://www.infopartner.bg/ им е сайта.
    Успех!

  10. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #8

    Re: Складови програми 2008

    Програма "Склад и Магазин" абсолютно отпада от класацията. Започвам с това, че каквото и да направя не мога да накарам на даден артикул да му се назначи сериен номер (ако има някой от създателите и тук, нека разясни). Екрана е с фиксирани размери примерно за резолюция 1024*768, които са крайно недостатъчни за многото полета при въвеждане на документ и се налага да се скролва (скрола не е като на Windows и е много неудобен), а вече рядко се използват такива дисплеи. Текста е голям и ясен, но поради малката резолюция изглежда огромен (не намерих контрол на шрифтовете). Менютата за работа и настройка са разхвърляни и се налага доста да се потруди човек докато изкара правилен документ. Названието на бутоните е неясно, например при операция доставка, "Доставка+" означава, че ще запише доставката...
    Надявам се с това мини ревю да съм бил полезен, пък ако има някой който работи с програмата и е доволен, може да ме поправи.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #9

    Re: Складови програми 2008

    Имам уточняващ въпрос към теб - понеже на първо място си записал
    Да работи със серийни номера (вкл. търсене по сериен номер)
    би ли уточнил в коя операция ти е нужно търсенето?
    Мисля, че така както си написал условията си Склад ПРО на Микроинвест, който ти е препоръчал Lazar удовлетворява всичките на 99 %.
    А сега програмата съвсем не е това, което беше преди около година и половина - две.
    Мога да ти разясня какво имам предвид за оставащия 1%, който също се покрива от програмата, но при някои условия. Ако желаеш - на ЛС за да не занимаваме излишно аудиторията тук, а ако искаш, може и тук.

  12. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #10

    Re: Складови програми 2008

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Имам уточняващ въпрос към теб - понеже на първо място си записал би ли уточнил в коя операция ти е нужно търсенето?
    Не са подредени по приоритет, просто са изисквания към програмата.
    Искам пълноценно да работи със серийните номера, да има търсене по част от серийния номер - това ми е много важно, да мога да направя справка, кои номера са продадени и на кой, ако може да се изпише стока по сериен номер - това ми е трудно да обясня, но например като прочета серийния номер на нещо с бар код скенер, в полето на програмата да излезе нещото.

    Патил съм, за това уточнявам . Преди време тествах програма която имаше възможност да напишеш номер, който след това не участваше в нито една справка, присъстваше само в гаранционната карта.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Re: Складови програми 2008

    @breiii - пробвай и този http://www.unicontsoft.com/Bulgarian...d.html?Dreem15
    едно от предимствата му е, че е безплатен...за едно работно място и една база данни....освен склад, прави и:

    Търговска част за управление на бизнес процесите. Предназначението й е да поддържа работните процеси заложени предварително и да се грижи за организацията на документооборота. Изпълнява ролята на складов софтуер с подсистеми: покупки, продажби, фактуриране, касови документи, складови документи, банка. Системата дава възможност за директни продажби, продажби с отложени плащания (падежи на плащания), продажби на стоки чрез консигнация и др.


    Финансови анализи, бюджетиране и планиране. Основното предназначение на системата е да обслужва мениджмънта на организацията и да спомага за вземане на управленски решения. Чрез набор от различни справки като Картон на контрагент или Картон на продукт/материал, Гросмарж на продажбите, Гросмарж по контрагенти или Гросмарж по продукти/материали и др., системата Dreem дава възможност да бъде направен подробен анализ на минали периоди и съответно планиране на бъдещи.


    Счетоводна част за данъчни цели. Предназначението на системата е за водене на данъчното счетоводство на организацията и е тясно свързано със системата за управление на бизнес процесите. Интегрираното счетоводство позволява бързо и лесно въвеждане на счетоводни данни за данъчни цели, като тези от търговската системата се въвеждат и осчетоводяват автоматично. Системата може да изпълнява ролята на пълноценен счетоводен софтуер за счетоводни къщи, като всяка фирма се води в различна база.



  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Складови програми 2008

    @Tommorow - по интересното е какво не прави

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Re: Складови програми 2008

    В смисъл? Осветли ни по въпроса....

  17. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #14

    Re: Складови програми 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    @breiii - пробвай и този http://www.unicontsoft.com/Bulgarian...d.html?Dreem15
    едно от предимствата му е, че е безплатен...за едно работно място и една база данни....

    Сега го изтеглих и се надявам да върши работа за мен. С 98 съм и тръгна
    Е, изплака нещо за IE, ама се зареди! /Лиса го изяде моя IE/

    Неприятно ми стана от този текст:
    "Липсва зареден контрол в контейнера.

    Използвайте лента с функции за да
    активирате функционалност."

    Някак си не звучи ясно и добре на български........

    Тези дни ще пробвам, че ми трябва нещо простичко, амa съвсем простичко.
    А това, че е без пари е супер!


    Нищо не мога да избера - гърми като топ

    DREEM caused a general protection fault
    in module KG162023.DRV at 0001:000005b8.
    Registers:
    EAX=00010000 CS=79a7 EIP=000005b8 EFLGS=00000203
    EBX=0000ffff SS=554f ESP=00007df6 EBP=00007dfc
    ECX=000030f4 DS=8d47 ESI=00000080 FS=0000
    EDX=0000ffff ES=6f67 EDI=00006304 GS=0000
    Bytes at CS:EIP:
    f3 a5 13 c9 f3 a4 91 e3 18 0b f6 75 07 8c d8 05
    Stack dump:
    821d0003 7e12798f 79bf608b 6f676284 8d470000 821d6269 79bf0003 41797e2e 626979a7 00000000 62848d47 821d6f67 62690003 79a70000 55518276 7e4079bf

  18. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #15

    Re: Складови програми 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    @breiii - пробвай и този http://www.unicontsoft.com/Bulgarian...d.html?Dreem15
    едно от предимствата му е, че е безплатен...за едно работно място и една база данни....
    Благодаря Tommorow, тommorow ще я пробвам Доста е голяма на размер, предполагам, че ще има много функции.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fifa 2008
    От Torres във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 04-02-12, 19:42
  2. Питане за NIS 2008
    От pavtokra във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 23-08-09, 17:05
  3. проблем с Your Uninstaller! Pro 2008
    От kasis във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-09, 20:25
  4. FIFA 2008
    От svs_76 във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-09, 18:41
  5. Как да си изтегля фифа 2008
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-07, 00:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе