Резултати от 1 до 14 от общо 14

Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Вече и лисаната ми изневери
    Няма да поддържат 2.хх , а тройката не тръгва на 98....
    Знам, че е антика, ама...... - това съм си купил - сега май трябва да
    купувам поне XP или глиста.....

    Та въпросчето е - дали да си купя XP (имам го де - ама трябва да го заплюя)
    или няма кой знае какво ново в новата лисица!

    ///Ясно, че за лицензен софтуер иде реч///

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Така и така не вярвам да успяваш да свършиш сериозна работа под DOS98 с по няколко рестарта на ден (забравих какво е когато минах на NT преди 8 години). Linux? Лицензи "на старо" от фирма, решила че windows2000 вече не е "фешън"?

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Така и така не вярвам да успяваш да свършиш сериозна работа под DOS98 с по няколко рестарта на ден (забравих какво е когато минах на NT преди 8 години). Linux? Лицензи "на старо" от фирма, решила че windows2000 вече не е "фешън"?
    Е какви рестарти - работя си от години с Win98 - и не ми се е налагало да искам повече.
    PDF някакъв дебъгер/програматор какво му трябва на железаря

    //НО - вече светът се измени - не ми работи вече програматора, а сега и лисата....... всичко реве за ХP поне

    //става дума за лицензен софтуер! - не забравяйте - няма как да се купи "на старо"

    Та идеята беше - ако не е нещо особено - ще чакам, ако си струва - ще мина на XP

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    аз само да попитам, като няма ад я поддържат, няма ли да си работи? и на мен не ми се минава на 3-ката, някак си 2 ми харесва повече

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    По въпроса за покупката на старо на софтуер, нещата не стоят точно със статус невъзможно. Във доста от фирмите продаващи втора употреба идват компютри със стикери за операционни ситеми и ако търговците са по-разбрани и ти напишат във фактурата, че компа ти е със ОС и си готов. Поне като внасяме лаптопи втора хубост от германско ,често на нашите фактури пише ,че са си с операционна система. Лично съм разговарял с представителите на Майкрософт за страната и изискванията им са , лепенка на компютъра и фактура на която е описано че компа е със софтуер. И като знам ,че втора употреба марков компютър може да се намери на смешни пари .......сбогом 98 , здравей ХР

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Що не пробваш едно Ubuntu ? (безплатно е)
    Ще се изненадаш много, колко много възможности има.
    А и производителите определено са помислили да бъде интуитивно и лесно за работа за потребители свикнали вече с Windows.

    А ако много държиш да си купиш актуален Windows, можеш временно да си сложиш Ubuntu (току-виж станало за постоянно) и да си дочакаш пускането на Windows 7 в (съвсем) близкото бъдеще.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #7

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Wise,
    Не слушай хора, които не са дали и една ст'инка за ОС! В никакъв случай!

    Patch-ни си kernel32.dll на Win98 и се наслаждавай на Firefox, щом не можеш без нея!
    Повече: http://www.msfn.org/board/KernelEx-v...ed-t71476.html

    Успех!

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Що не пробваш едно Ubuntu ? (безплатно е)
    Ще се изненадаш много, колко много възможности има.
    А и производителите определено са помислили да бъде интуитивно и лесно за работа за потребители свикнали вече с Windows.

    А ако много държиш да си купиш актуален Windows, можеш временно да си сложиш Ubuntu (току-виж станало за постоянно) и да си дочакаш пускането на Windows 7 в (съвсем) близкото бъдеще.
    Колегата е с него - ама мен ме е яд, че съм си платил за DOS, WIN3.11, WIN95 upgrade , WIN98 upgrade и сега съм на бунището..

    И се запъвам, ама - не много - имам си афинитет от майкро....

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #9

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    тествал съм KernelEx-a под 98 , само че беше на виртуална машина, не всичко тръгна. Специално лисицата не я тествах де. Ак оимаш програматор на компорт , под ХР си сложи serialXP: http://leo.yuriev.ru/SerialXp.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    ... ама мен ме е яд, че съм си платил за DOS, WIN3.11, WIN95 upgrade , WIN98 upgrade и сега съм на бунището..
    И мен ме е яд, че на бунището съм закарал Москвич, Жигула, Фиат Ритмо, Форд Екскорт, Голф II ... грешка, Голфа ми го откраднаха и го закараха на бунището (в някоя автоморга)
    Ама сега си карам други коли ... и бях забравил за предишните

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?


    Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Не, не си струва.

    Win98SE е една отлична ОС, ако имах избор бих работил с нея, но ...
    Firefox2х ще си работи и след 100 години
    голяма работа, ако не я поддържат. Поддръжката е свързана със сигурността, щом си с Win98, то сигурност при тази ОС няма и до сега, ако не си имал проблем, няма да имаш и за в бъдеще. Ако сигурността е важна за тебе, то тя може да ти бъде осигурена от трети производители на софтуер в доста прилични граници и на високо ниво, но това е друга тема.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #12

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Цитат Първоначално публикувано от tonich
    Wise,
    Не слушай хора, които не са дали и една ст'инка за ОС! В никакъв случай!

    Patch-ни си kernel32.dll на Win98 и се наслаждавай на Firefox, щом не можеш без нея!
    Повече: http://www.msfn.org/board/KernelEx-v...ed-t71476.html

    Успех!
    Благодаря! Лисицата/3/ не ще да отлепя и с KernelEx- иска си 2000 поне.

    //добавено:
    и QIP не иска.....
    Но програматорчето тръгна
    Оставам си на 2.0
    Благодаря на всички отзовали се!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #13

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Благодаря! Лисицата/3/ не ще да отлепя и с KernelEx- иска си 2000 поне.
    Има доста хора, които твърдят, че са я подкарали. Прочети в темата, може да има някакъв трик! (Аз съм с Опера/Win98 и нямам преки впечатления, за съжаление)

  17. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #14

    Re: Firefox 3 - заслужава ли да си сменям Win98?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    По въпроса за покупката на старо на софтуер, нещата не стоят точно със статус невъзможно. Във доста от фирмите продаващи втора употреба идват компютри със стикери за операционни ситеми и ако търговците са по-разбрани и ти напишат във фактурата, че компа ти е със ОС и си готов. Поне като внасяме лаптопи втора хубост от германско ,често на нашите фактури пише ,че са си с операционна система. Лично съм разговарял с представителите на Майкрософт за страната и изискванията им са , лепенка на компютъра и фактура на която е описано че компа е със софтуер. И като знам ,че втора употреба марков компютър може да се намери на смешни пари .......сбогом 98 , здравей ХР
    Въобще не е така, можеш да провериш в Лианна, където съвсем скоро имаха проблем с МС на интернационално ниво Аз също имам няколко 98-ици (достатъчно съм ги хранил ), и ми вършат идеална работа, работя с Firefox 2, 7zip, Open Office и няколко по-специализирани програми.
    В 3-ката има съвсем малко различия от 2-ката, хубаво е, че за сега производителите на плъгини продължават да я поддържат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 09-08-09, 16:14
  2. Отговори: 3
    Последно: 21-03-06, 11:56
  3. Самсунг Е 720 - Мога ли да сменям мелодиа на входяшт смс
    От legolas във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 16-11-05, 18:00
  4. При всяко инсталиране на XP сменям видеокартата?
    От MetalMilitia във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-11-03, 22:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе