Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

DVD Rip-HELP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #1

    DVD Rip-HELP

    Imam malak problem sas ripvane na DVD-ta. Za rip-vaneto, se ripvat, no kartinata se razvalq izklu4itelno 4esto. (Izpolvam GUIDE-ovete ot everwicked.com - Sas DivX 5). Kade gre6a? A navsqkade v net-a pi6e da izpolzvam FlaskMREG i DivX 4;-) Low Motion, no kato izpolzvam Nai-dobrite nastroiki se polu4ava baq kofti ka4estvo. ako nqkoi moje da mi kaje kak da go nastroq pravilno.....No Nai- ve4e za6to se razvalq kartinata?

    P.S. Ina4e ka4estvoto e #1.



    WHO WANTS TO LAME FOREVER?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #2

    DVD Rip-HELP

    Predpolagam 4e govorish za RIP-a ot vob kam avi s divX codek?

    A ne za RIP-vaneto ot DVD ustroistvoto kam vob.

    Ami moga da ti kaja 4e s divX 5.02 (ne 5.0 pri nego se proiaviavat bagove, za tova izkaraha 5.02)i divX low motion, niama nikakvo problemi, nezavisimo to skorostta pri variable bitrate.

    Az polzvam slednite nastroiki:



    na divX -

    1. variable bitrate mode= 2 pass second pass

    (vajno uslovie e da poso4ish sashtia folder na log failovete, kadeto she se seifva avi-to)

    2. Encoding bitrate - v zavisimost ot daljinata na filma(vreme) i na kolko diskove(650-800mb) she go sabirash i po kolko Mb e vseki disk.

    ot 700kbs(za priemlivo ka4estvo) do 1600(po-nagore e vse taia)

    3. 4ekvash - use bidirectional encoding

    4.V advanced parameters - performance-quality - slowest



    Tova e za divX



    Za Flaskmpeg-

    Video - IEE-1180 SSE2-fast-S-med Q (tuka ve4e zavisi kakav processor polzvash oba4e)

    Framesize - kakvito iskash, oba4e zavisi i ot filma-napr.-512x384

    Audio - direct stream copy (sled tova she go sinhronizirash s Virtualdub)

    Postprocessing - HQ Bicubic filtering, no crop, no letterbox, keep aspect ratio

    Files i general sa iasni...



    Kato prikliu4ish s Flaskmpega, idva red na Virtualdub, da sinhronizirash kartinata s izobrajenieto.

    Ima dopalnenia na vdub, koito sinhronizirat ve4e i AC3 zvuk, a ne samo wave.

    Za tova ne ti poso4ih nastroikite na Flaskmpeg-a za zvuk, poneje ti triabva osoben kodek(Fraunhofer IIS MPEG Layer-3 Pro), za da mojesh da kodirash i mp3 zvuk s nego, i posle po4ti vinagi she ti se razminava kartinata s izobrajenieto, za tova se raboti sled tova s Vdub.




  4. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #3

    DVD Rip-HELP

    az znam kak da si nastroq codeca, imam problem s kartinata. no vse pak stana kato horata. po inerciq sam click-nal nqkakav filter deto e samo za resoluciq nad 870 . Mersi vse pak.

    Mejdu drugoto stava i po drug na4in sas FlaskMPEG - kato izpolzva6 DivX 5.x no 1st pass - quality based i stava qko. a kato sam izpolzval DivX 4 :-) Low Motion sam mahnal keep aspect ratio-to. ima li nqkakvo zna4enie?

    Sega imam drug problem - ne moga da naglasq audio-to vse se razminava kato izpolzvam mplayer2 (no sas BSPlayer varvi dobre)

    I vse pak PC-to mi e kofti samo 700 MHz. Kato nqma pari taka 6te e!!!



    WHO WANTS TO LAME FOREVER?

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #4

    DVD Rip-HELP

    Ne znam kakav filtar si slojil v Flaskmpeg, tam niama takiva....

    Filtrite sa v Virtualdub.

    Za keep ratio, ne e vajno vse pak 4ak do tolkova...

    a za razminavaneto na zvuka, nali ti kazah, rip-vash vtori pat s Virtual dub i sinhronizirash zvuka.

    Ako niama da prodavash filmite, stava s BS player - 4ete avi faila i ac3 zvuka i gi sinhronizira. (ne vinagi oba4e i otgore na vsi4ko ac3 faila e goliam po4ti kolkoto avi-to)

    1 pass mislia 4e nikoi ne go polzva, ne se polzvat togava pliusovete na DVX 5.




  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #5

    DVD Rip-HELP

    Ibanez_ влез в www.divx.hit.bg и там е описано добре




  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    6
    #6

    DVD Rip-HELP

    Niakoi moje li da mi kaje zasto kato ripvam zvuk i kartina pootdelno i posle kato gi obediniavam s VirtualDub mi se razminavat!

    Kajete mi niakakvi nastroiki ako moje!




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #7

    DVD Rip-HELP

    Zastoto nai-verojatno promenja6 "Sampling rate" na audioto ot 48000 na 44100. Kato dade6 kompresija na audioto, izberi mp3 48000 Hz + syotvetnija bitrate, koito zhelae6




  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    DVD Rip-HELP

    trastikata e прав. най-вероятно това е причината.



    аз обаче искам да ви попитам друго - защо сте се хвърлили да работите с ac3, като за обикновено стерео mp3 е идеален, а екстрите, които предлага ac3 не се ползват засега от кой знае колко хора?




  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    6
    #9

    DVD Rip-HELP

    Niakoi da e kazal che zvuka e bil b ac3 format???

    No mi kajete niakoi izpolzva li DVDx???

    Az ia probvah i razdelih filma na 2cd-ta, no parvoto stana 46 min(700M), a pak vtoroto 80min(460M). Niakoi moje li da mi kaje zasto taka stava?????




  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    DVD Rip-HELP

    dvdx не съм го и чувал дори. с него нацепи филма ли?



    аз примерно правя големия file, после го цепя с avichоp и всичко е идеално. после субтитрите и готово. това което се е получило при теб не мога да си го обясня, при положение, че bitrate и всичко останало е еднакво. а то е, нали?




  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #11

    DVD Rip-HELP

    Най-добрите гайдове за рипване са на doom9.org. Аз работя само с Нандъб и SBC кодиране в два паса. Следвам точно гайда от горния сайт. Значи:



    1. Рипвам си вобовете

    2. С DVD2AVI извличам видеото и аудиото (аудиото го извличам в WAV формат с 44100 KHz, повече и не ми трябва)

    3. Конвертирам с VFAPi файла в АВИ

    4. Нандъб първи пас и след това втори пас

    5. Компресирам си аудиото (същите килохерци и 128 или вариабъл битрейт) в МП3

    6. Съединявам ги и воала - филм с жестоко качество, без да ми се разминава аудиото

    7. Субтитрите ги рипвам с SubRip.



    Аудиото задължително го правя в МП3 иначе се разминава. Още не съм се научил да работя с АС3 формата, макар че DVD2AVI позволява то да се извлича и в този формат.



    Напр. Филма с Дензъл Ушингтъм - Virtuosity го рипнахме с един приятел на 1 цд, а той е час и 45 минути. Качеството е убийствено, ама прецакахме малко звука - усилихме го твърде много и започна да пищи на определени сцени.



    Така че, горещо съветвам да се ползват гайдовете от Дуум9.орг.



    IBANEZ_, Нандъба не ползва ДивХ 5.



    BROUGHT TO U BY MSAN

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    42
    #12

    DVD Rip-HELP

    Някой успял ли е да направи качествено кодиране с ДивХ 5?

    Струва ми се , че качеството не е по-добро от на 3.11 , а и не мога да получа по-малък файл , както твърдят създателите му . Най-добрите рипове , които се въртят из мрежата , са на 3.11алфа.




  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    6
    #13

    DVD Rip-HELP

    Ave niakoi zasto ne vzeme da kaje niakakvi nastroiki za DIVX!!!

    Az sam s DIVX 5 pro!!!

    I v kraina smetka 1-st ili 2-nd PASS???

    I kakvi sa tia log failove pri 2-nd???




  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #14

    DVD Rip-HELP

    spokoicho, на 2 pass като кодираш първия ПАС прави логфайл, къде какво качество да използва при самото кодиране, а втория ПАС е кодирането, което използва лог-файла от първия ПАС и така става VBR



    2. някой Ross ти е казал настройки!



    Edited by - ivo80 на 28/09/2002 11:31:25

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    6
    #15

    DVD Rip-HELP

    Ave niakoi da vzeme da pokaje cherno na bialo kade vse pak e tazi opcia za LOG-failovete v divx 5!!!!!




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе