Резултати от 1 до 6 от общо 6

софтуер за формули от учебници към ворд

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #1

    софтуер за формули от учебници към ворд

    има ли софтуер , с който да мога например от заснета страница от учебник да прехвърля формулата към ворд , тук са побъркани на тема плагиатство , и дори формули като закон на кирхов или много добре известни уравнения , трябва да бъдат написани на ръка , става въпрос за проект

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: софтуер за формули от учебници към ворд

    Можеш да използваш Microsoft Equation Editor и разширената му версия MathType; не се сещам за софтуер, който да разпознава формули в сканирани документи.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: софтуер за формули от учебници към ворд

    Е ти проект ли ще пишеш или ще представяш OCR-нат такъв?!
    Аз [като бях студент] си пишех проектите, не съм представял "кавъри" и мисля, че съм постъпвал правилно.
    Очила не съм сложил, нито пък съм оплешивял.
    Дано студентите медици не използват същия алгоритъм за образоване, че ... ще изчезнем като нация.

    Иначе по топика, ако смяташ, че е постижение "сканирането" ... ключови думи в Google "Equation OCR" или подобни такива вариации с оptical character recognition.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re:софтуер за формули от учебници към ворд

    Преди време бях търсил за OCR, че ми трябваше да разчета текста от една снимка, и мога да кажа, че след няколко часа търсене не можах да намеря нищо, което да предоставя значителна точност. Което наистина ме учуди имайки предвид степента на завоалираност на captcha картинките, които дори човек не успява да разчете от първия път... Какъв е тоя софт дето може да ги разчете не ми е ясно, но определено бих желал да си го сваля.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:софтуер за формули от учебници към ворд

    Софтуер за четене на формули не съм намерил, но това незначи, че няма. Аз ползвам Finreader и формулите си ги сканирам като картинки на 600dpi. Така след отпечатване формулата в текста е доста добро качество. Просто не трябва да позлваш автоматичнотот разпознаване на региони, а сам да заграждаш текста и да го маркираш като текст и формулите да маркираш като картинки. Този метод става за праване на пищови, за писане на литературен обзор на дипломна табота и т.н. Ако някой намери OCR сафтуер за формули да свирка.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #6

    Re:софтуер за формули от учебници към ворд

    съшо ползвам тая програма , но даскала не ще така , няма ли възможност да се покаже на програмата един път , коя буква какво е , след това да се напрай темплейт ?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Формули на Ексел
    От vencifcl във форум Програмиране
    Отговори: 6
    Последно: 01-04-14, 11:15
  2. Задачи без формули
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 09-07-12, 11:16
  3. Учебници по електротехника
    От dallaz във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 09-06-09, 01:09
  4. номериране на страници ворд 07
    От eror във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 23-03-09, 13:05
  5. математически формули
    От remualdo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-06-06, 14:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе