Резултати от 1 до 7 от общо 7

Алтернатива на BlueSoleil

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    Алтернатива на BlueSoleil

    Кажете някаква алтернатива на BlueSoleil, че имам един хедсет и му трябват разни допълнителни профили (A2DP е един от тях), а тоя BlueSoleil много бъгав. С Windows XP съм.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re:Алтернатива на BlueSoleil

    WIDCOMM.
    А най добре никакъв външен софтуер.
    И той ще бъгва.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Re:Алтернатива на BlueSoleil

    Е, XP-то доколкото разбрах няма особена поддръжка за блутуут, демек няма как да мина без външен софтуер? Или има начин да си ги набавя тези профили от някъде?

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re:Алтернатива на BlueSoleil

    Сигурно аз не мога да те разбера, но този "един хедсет" няма ли софтуер към него? Bluesoleil ли е?
    Не знам откъде си го разбрал, но точно XP има великолепна поддръжка на bluetooth със собствените си драйвери.
    Дотам, че да се познаят двете устройства и да обменят каквото имат да обменят без много главоболия.

    Сега ... при твоя начин на поставяне на въпроса, "имам един хедсет и му трябват разни допълнителни профили" е трудно да ти помогнем.
    Музика ли ще слушаш?
    Напиши, за да се ориентират читателите, ако някой от тях ползва такова устройство и да ти отговори с личен опит.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #5

    Re:Алтернатива на BlueSoleil

    Прав си, и се извинявам за зле поставения въпрос.

    С хедсета софтуер няма никакъв. Обаче от блутуут УСБ-то ми имам Bluesoleil версия 2 мисля че. Та използвах я нея и имаше само звук но микрофона не работеше. Поразрових се из нета и ряазбрах че трябвали разни допълнителни профили за да работи един хедсет напълно. Не знам точно как вече но стигнах до заключението че този A2DP профил е ключов (може и да бъркам, бая неща изчетох, нито едно от което не беше особено ясно и конкретно).

    Та реших да пробвам като сваля последната версия на Bluesoleil - 6.4... Имаше trial версия, така че я свалих. Явно тя си е сложила някакви профили с нея, защото всичко тръгна идеално - работеше и микрофона и слушалките. С тази версия която имах към УСБ блуутута - версия 2 само звук имах, микрофона не работеше. Обаче не ми хареса версия 6.4 - много бъгава ми се видя. Реших че може би е защото е trial версия. Свалих от замундата малко по-предна версия с крак, тя също не ми допада, много нестабилна. Но тя въпреки че е съвсем малко по-предна не ми поддържа напълно микрофона - в саунд рекордера на Вина работи, в Скайп - не (с най-новата версия навсякаъде работеше). Забелязах че най-новата версия слагаше в саунд настройките два профила/опции за микрофона и за слушалките - Bluetooth AV и Bluetooth SCO нещо си. Малко по-старата версия от замунда слагаше само SCO на микрофона. Лично на мен не ми говорят тези двете нищо (проверих какво значат) но може би на някой ще му стане ясно.

    Та в общи линии питането ми е - как мога да си подкарам и микрофона на хедсета. Самият хедсет е: hama bsh 180

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #6

    Re:Алтернатива на BlueSoleil

    Айде де хора - не може никой да не е ползвал блутуут слушалки и микрофон...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re:Алтернатива на BlueSoleil

    Не бъди нетърпелив.
    Кое ти се стори бъгаво на 6.4, още повече, че всичко ти е работило.
    Имаш работещо решение, съсредоточи се там, няма начин да не се намира лекарство 6.4, ако само това те притеснява.

    .:: EDIT ::.
    Има я тази версия по торентите, току що проверих. Изтегли си я и си се радвай на слушалките, какво друго можем да ти отговорим от разстояние без да сме на машината ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся програма IVT BlueSoleil
    От cipollini във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-10-09, 21:34
  2. Алтернатива на Popcornhour или ?
    От vagabond във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-09, 21:18
  3. Mac Mini - Алтернатива?
    От CrossBlade във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 06-03-08, 00:34
  4. Алтернатива на TV Tool
    От obshtinska_mishka във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-08-07, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе