Резултати от 1 до 5 от общо 5

Пускане на мрежов принтер под DOS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #1

    Пускане на мрежов принтер под DOS

    Елементарно Пускане на мрежов принтер под DOS, когато си в домейн и не си администратор: Известно е, че при enable LPT1, Windows-a(ХР) го заделя като ресурс и обикновен User (счетоводител основно ) неможе да се разпорежда с ресурсите на Вин-а, ползвайки командата "net use", затова просто disable-нете от биоса LPT1.....и натам си знаете

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re:Пускане на мрежов принтер под DOS

    Цитат Първоначално публикувано от badboy
    ... когато си в домейн и не си администратор: Известно е, че ... обикновен User ... неможе да се разпорежда с ресурсите на Вин-а ...
    Известно е също така, че за такива неща администраторите имат един инструмент наречен Group Policy Management.
    Та в тоя смисъл, (според мен) поста ти трябваше да изглежда някак си така:
    ... След като не намерих подходящо "policy" което евентуално да променя, елементарно реших(заобиколих) проблема, забраняйвайки LPT1 в BIOS-а. ...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #3

    Re:Пускане на мрежов принтер под DOS

    Не искам да съм груб, но: Много правилно съм се изразил. За ситуацията, в която е приложено следното решение (невъзможността в бърникане на политиките), а това че не съм я упоменал не е повод да ме учиш как да напиша темата (според мен).

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:Пускане на мрежов принтер под DOS

    И аз не искам да съм груб.
    Става въпрос за следното - така както си го публикувал в първия пост, прилича на съвет и информация за търсещи решение на същия проблем. А просто добавих малко информация - какво мисля по същия проблем.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #5

    Re:Пускане на мрежов принтер под DOS

    Друг вариант е да хванете принтера на LPT2, и да пренасочите LPT1 към LPT2 за DOS-ова сесия.
    Може да се ползва и DEVCON.EXE от Малкиямек.
    Това, ако има нещо закачено на локалния LPT1, иначе най-добре наистина да се забрани или изобщо да се изключи от BIOS-а.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам нов мрежов лазерен принтер 400 лв.
    От BAlexandrov във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 14-03-12, 07:19
  2. Инсталиране на мрежов принтер-как?
    От slave във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-08, 00:18
  3. разпознаване на мрежов принтер
    От antons във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 24-06-06, 12:57
  4. Проблем с мрежов принтер
    От fuchs във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-04, 02:18
  5. Програма за мрежов принтер!?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-03, 17:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе