Резултати от 1 до 11 от общо 11

Разпознаване на ръкописен текст

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #1

    Разпознаване на ръкописен текст

    Здравейте,
    необходимо ми е разпознаване на ръкописен текст, но не си спомням коя версив на ABBYY Fine Reader успяваше да се справи с това?Чел съм някъде по форумите за това, потърсих и в GOOGLE, но не намерих подходяща информация.Все си мисля, че някоя от последните беше.Ще съм благодарен , ако някой помогне.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re:Разпознаване на ръкописен текст

    8 i nagore

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #3

    Re:Разпознаване на ръкописен текст

    Здравейте,
    пиша отново в тази тема, понеже проблема с разпознаване на ръкопис остана.Инсталирах ABBYY FineReader 9.0.Разпознава всички други езици (и български) на печатан текст перфектно.Когато се стигне до ръкописен текст съобщава че не го разпознава.Пробвах с всякакви големини, начин на изписване (включително и технически), но ефекта е един и същи--неразпознат документ!Изчетох хелпа много подробно и спазвам стриктно указанията.Въпроса ми е?
    Може ли да се разпознава въобще ръкописен текст, или става само за печатен.Според мен-не, надявам се да бъркам.Разчитам на помоща ви.Благодаря!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Re:Разпознаване на ръкописен текст

    Хм, това е странно, да не би да трябва да намериш специален модул за ръкописен текст за БГ, това е от вер.7:

    Актуалното издание въвежда класификатори за интелигентно разпознаване използвани досега само при обработка на ръкописен текст
    Надя Кръстева
    Стартиралата през септември нова версия на популярния софтуер за оптическо разпознаване на символи (ОCR) постига още по-точно разпознаване, поддържа повече файлови формати, работи по-добре с цветни документи, стана ясно по време на официалното и представяне у нас, организирано от Давид Холдинг.
    Системата FineReader е предназначена за автоматично преобразуване на отпечатани документи в електронен формат. Така те могат да бъдат редактирани и съхранени във файлове на Word, Excel, PDF, HTML и т.н. Софтуерът трансформира сканираните графични изображения, в текстов файл, като разпознава печатен текст на 177 езика, а ръкописен на 16 езика.
    Спрямо предишната версия FineReader 7.0 постига 25% по-точно разпознаване, твърдят представителите на ABBYY. С 33% по-добре се обработват т.нар. “трудно четими документи”, например текст напечатан върху някаква картинка, цветни букви върху цветен фон при нисък контраст и т.н. Тези възможности са постигнати с усъвършенстване на развиваната вече 10 години от ABBYY уникална технология за анализ на документите на множество нива (MDA). “В новото издание са включени класификатори за интелигентно разпознаване (ICR), които досега се ползваха само за обработка на ръкописен текст. При тях всеки символ се представя като набор от линии, дъги и връзки между тях. Така по-лесно може да бъдат разпознати символи, от които липсва някаква част”, обясни Мариана Койчева, продуктов мениджър в Давид Холдинг. Наред с това FineReader поддържа традиционните за OCR продуктите класифукатори - растерни, контурни, на признаците и др., а също средства за интелигентно отчитане на контраста.
    Част от нововъведенията във версия 7 имат за цел максималното съхраняване на оригиналното оформление на документа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #5

    Re:Разпознаване на ръкописен текст

    Според мен това е рекламен трик.От тестовете които направих смея да твърдя , че това е невъзможно поне със закупения пакет (ABBYY FineReader 9.0)!Постнах темата понеже се надявах някой да се е справил с проблема.Аз не можах да постигна резултат.Благодаря на всички.За мен темата е приключена!
    Благодаря

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Разпознаване на ръкописен текст

    Защо не опиташ да му зададеш, че това е руски текст и да видиш резултата?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #7

    Re:Разпознаване на ръкописен текст

    Здравей,
    каквото и да правя, резултатът е :
    "Страница 3: На тази страница няма обекти за разпознаване: не се съдържат текст, таблици или баркодове."

    Благодаря за предложението, пробвах и не става!Мисля си , че може би някакъв модул (допълнителен) му липсва за да може евентуално да разпознава ръкописен текст.Да си призная, разочарован съм че губиш време и пари според рекламната кампания за нещо което в крайна сметка не ти върши работа за конкретните цели.
    Благодаря на всички!

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Разпознаване на ръкописен текст

    Цитат Първоначално публикувано от ddimitrov
    Здравей,
    каквото и да правя, резултатът е :
    "Страница 3: На тази страница няма обекти за разпознаване: не се съдържат текст, таблици или баркодове."

    Благодаря за предложението, пробвах и не става!Мисля си , че може би някакъв модул (допълнителен) му липсва за да може евентуално да разпознава ръкописен текст.Да си призная, разочарован съм че губиш време и пари според рекламната кампания за нещо което в крайна сметка не ти върши работа за конкретните цели.
    Благодаря на всички!
    Аз на твое място бих отишъл в "Давид" холдинг и бих ги накарал да ми го демонстрират как работи, след като съм го платил.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re:Разпознаване на ръкописен текст

    Не знам ти какво пробваш, аз като по-прост си пуснах една маалко по-стара версия, 8.0 Proffesional Edition (само със тестова цел)
    Нямам скенер, затова на Paint-a надрасках едно надписче.
    Ми разпозна си го, криво-ляво, като се има предвид, че аз едва си го разчетох:

    И то при автоматични настройки

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Re:Разпознаване на ръкописен текст

    Ddimitrov, по принцип разпознаването на ръкописен текст е доста трудно, прочети си секцията в хелпа ICR (Intelligent Character Recognition, additional languages section), единственото друго подобно нещо на пазара е това (само с руска кирлица):

    http://www.bsd.bg/IRISPen-Executive

    добре е да поискаш демонстрация колко добре се справя, няма продукт които да ти гарантира 100% разпознаване на ръкописен текст

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #11

    Re:Разпознаване на ръкописен текст

    До колкото си спомням имаше опция за обучение на програмата. Пита те за всеки намерен символ какво съответства. Така като се превърти азбуката няколко пъти започва да разпозвнава със задоволителен успех.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 25-06-12, 18:17
  2. Отговори: 4
    Последно: 01-12-05, 19:42
  3. програма за разпознаване на текст
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 12-12-03, 13:22
  4. Разпознаване на глас
    От keit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-11-03, 16:46
  5. Разпознаване на говор
    От Ebus във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 03-08-03, 09:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе