Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #1

    Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Често в нета се срещата малоумни идеи, как да се пуснат повече от един Скайп на един компютър, като се предлагат разни програми от рода на MultiSkype и т.н., кото не само не са елегантен начин за решаване на задачата, но са и вредни относно сигурността на компютъра ви. За радост на всички има съвсем просто решение неизискващо почти никакви усилия и работи повече от перфектно. Аз правя така, създавам втори шоркът (препратка) на Скайпа и в полето за стартиране изписвам следния ред 1:1 без скобите, важен е всеки знак, не правете оптимизация по свое усмотрение ( '"C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary.' ) и това е всичко. С нормалния шоркът стартирам Скайп 1, а с другия Скайп2.
    Може и направо без шорткът в секцията RUN да copy/past-нете синия лин даден по-горе и ефекта ще е същия. Този номер работи само с последните 4-5 версии на Скайп и само на ОС от ХР нагоре.
    -------
    Повече полезно инфо: http://www.amperordirect.com/pc//z-r...ple-users.html

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Относно запитване на katy85.

    Грорния номер работеше до скоро, след последната поредна нова версия на Скайп, за съжаление не върши вече работа.

    Проблема се решава с програмката SkypeLauncher.
    Там в арихва, линк към който ще дам по-долу, има три файла: SkypeLauncher, SkypeLauncher_Config,Readme.

    Readme
    е с информация за програмата и особенностите и.

    SkypeLauncher
    е същинската програма, която колкото пъти я стартирате, толкова пъти извиква начален прозорец на Скайп със празни данни, ако не е посочено друго.

    SkypeLauncher_Config е за кофигуриране на акаути с пароли и т.н. не е задължителен и само добавя екстри.


    Самия SkypeLauncher не се нуждае от инсталиране и може да се стартира директно от работния екран, представлява единичен изпълним файл.

    Забележки:
    Забелязах, че може да стартирате колкото Скайпа си искате, но те заемат ресурс и ако стартирате 5-6 скайпа не се чудете, защо системата почва да се влачи. Ясно е, че паметта е заета от стартираните програми.
    Друго важно нещо е, че има и стари версии на SkypeLauncher в нета, които не работят с новия Скайп, просто се убедете, че работите с най-новата версия на SkypeLauncher.

    Неотменима част от Скайпа е и WebCamMax една от най=бъгавите програми, но ако човек не е придредчив то тя върши чудесна работа, но освем бъгава, тази програма заема и много ресурс (памет+процесорно време).
    Ако някой ползва някоя по-удачна програма да пише.


    SkypeLauncher 1,3,3, e най-актуалната към сегашна дата версия http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/win/10844575

    WebCamMax я има в ... примерnо www.data.bg със всичко необходимо за бъгавата си работа на вашия комютър, като крак, ръка, сериен номер и т.н. от rapidshare.com внимавайте, като сваляте тази програма, защото гарантирано е гарнирана с вирус или троянец, който проявява апетит към паролите на компютъра ви. А щом ползвате повече от един скайп ...... значи има какво да криете, въпреки, че не си признавате доброволно, засега ;-)))))))))))))))))0

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    10x

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Oще
    Re : А щом ползвате повече от един скайп ...... значи има какво да криете, въпреки, че не си признавате доброволно, засега ;-)))))))))))))))))0
    Защо ? За да съм в личен и служебен 2 компа ли да слагам ??

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Това беше шегичка, но както казава един български екзотичен певец и актьор "мразя шегите, защото в тях има много малко шега и прекалено много истина".

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    27
    #6

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Skype 4

    Десен клавиш на новата иконка
    Properties полето:

    "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary

    Няма нужда от софтуер на 3-ти страни

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от theivo
    Skype 4

    ....

    Няма нужда от софтуер на 3-ти страни
    Има, има определено.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    извинявам се за намесата.
    Знам, че съм глупав и много много не разбирам, за това се питам каква е файдата, от два включени акаунта едновременно?

    Срещал съм хора, с по два акаунта на ICQ, които си делят контактите, с цел, да бъдат включени, само за този или
    онзи, но да имаш два пуснати акаунта едновременно, това не го разбирам никак?!

    Или просто е някаква скайпова мегаломания?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #9

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Не е мегаломания повярвай ми, колежката е по този начин - с 2 скайпа.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #10

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    извинявам се за намесата.
    Знам, че съм глупав и много много не разбирам, за това се питам каква е файдата, от два включени акаунта едновременно?

    Срещал съм хора, с по два акаунта на ICQ, които си делят контактите, с цел, да бъдат включени, само за този или
    онзи, но да имаш два пуснати акаунта едновременно, това не го разбирам никак?!

    Или просто е някаква скайпова мегаломания?
    ето например една файда от 2 включени скайпа - вкъщи живея с приятелката си, но имаме 1 компютър (за сега ) и двамата си включваме скайпа понякога, защото наистина се налага някой път! използвам SkypeLauncher, ако го нямах трябваше примерно да излезна от моя за да влезе тя или обратното...
    та така! иначе програмката е добра, аз съм доволен!

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    27
    #11

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Има, има определено.
    имах предвид, че съм със скайп 4 и използвам споменатият от мен метод

    @fXOrange : Не е наложително да храниш шизофренията си с втори скайп акаунт Аз и жена ми ползваме различни например

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от theivo
    имах предвид, че съм със скайп 4 и използвам споменатият от мен метод
    Споменатия от теб метод го има в първото съобщение на темата, не успя да откриеш Америка.
    Както там споменах, ама ти не четеш, с определени версии на 4-та има проблем, но и това не си прочел.

    Цитат Първоначално публикувано от theivo
    @fXOrange : Не е наложително да храниш шизофренията си с втори скайп акаунт Аз и жена ми ползваме различни например
    Това пък въобще не го разбрах, ама хайде, вероятно съм разсеян.

    Ползвам поне 6 акаунта, и повярвай ми всеки един има своето значение, ама да не навлизам в подробности, че пази Боже сляпо да прогледне.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    27
    #13

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    В кои версии на 4 има проблем, за да ги избягваме. Имаш ли информация ?

    За второто - шегувам се просто. Погледни по този начин на репликата ми, надявам се да ме разбереш тогава.

  17. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #14

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Аз пък без бой не мърдам от skype 2.5 нагоре... и какво?! Няма решение ли? Айде бе: просто ги пускаме скайпчетата под различни потребителски акаунти, и без това си имаме отделни с жената, че нито тя ми трае визуалните теми, нито аз познатите й в скайпа... така че "run as" и айде стига с тея програмки "как да се почеша по лявата ноздра, щото с пръст не можело".

    Въпросите кой не разбирал защо да се пускат 2 скайпа, кой какво имал да крие и на кого му трябвали 2 компютъра да си пусне 2 програми не заслужават словесен отговор.

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    Re:Multiple Skype Accounts, повече от един Скайп на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Аз пък без бой не мърдам от skype 2.5 нагоре...
    Ако проблема е в боя, за да оцениш екстрите и функционалността на 4 та версия на скайпа, да взема да дойда и да ти хвърля един бой, за добро ще е, повярвай. Новата версия си е нетрадиционна и далеч по-качествена от старата 2,5. Ще го разбереш след време, но боя се, че тогава ще е актуална 5 или 6 та версия докато се навиеш.

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Въпросите кой не разбирал защо да се пускат 2 скайпа, кой какво имал да крие и на кого му трябвали 2 компютъра да си пусне 2 програми не заслужават словесен отговор.
    За криенето се пошегувах, за да внеса нотка ведрост в сухата материя, но като гледам, как реагира всеки, то почвам да се притеснявам, че доста хора крият много. Ще взема да им спретна една статийка как се довежда този момент до съвършенство, ама май ще е друг път.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Повече от трима да не ходят за един хляб
    От nikolin във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 02-07-12, 22:25
  2. Спиране файлов трансфер на скайп / skype
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-11-10, 00:50
  3. Втори профил на един скайп
    От ssamm22 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-05-10, 22:15
  4. повече от един пппое акаунт
    От _fefe_ във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 15-10-08, 14:56
  5. Capture Card с повече от един видеовход
    От EX-DJ във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-01-02, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе