Резултати от 1 до 4 от общо 4

Изгубено свободно място

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    100
    #1

    Изгубено свободно място

    Записах Убунту без да трия Уина(dual boot), обаче нещо се прецака, деинсталирах го място не се освободи. Влезнах в Рековъри конзолата написах Repair MBR, обаче нищо. После влезнах през Hiren boot Cdто и там видях 3 партишъна:
    50 ГБ диск, свободно 15 (което всъщност ми е проблема, трябваше да са 30 свободни)
    180 ГБ, свободно 3 ГБ(което е така)
    180 Гб, 0 свободно
    При положение, че имам само 1 от 180 гб, защо ми изписва 2. И след като там не видях друг партишън да не би този 3тия да е проблематичния ? Някакви съвети или мнения какъв е проблема с изгубеното място

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Изгубено свободно място

    Убунту има възможност да се инсталира и в партишъна на уиндоуса (без да го трие) , провери си за директория Убунту.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    100
    #3

    Re:Изгубено свободно място

    няма как, защото като селектирам всички папки в C:\ ми излизат, че са 17 gb. Колкото и други скрити файлове да има няма как да докарат 13 GB, а и такава папка няма търсих- явно е изтрита при деисталацията

  5. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #4

    Re:Изгубено свободно място

    При инсталацията,Ubuntu работи с дялове, които са непознати за Windows.Предполагам, че ти си му задал да създаде такъв дал , евентуално ext3,ext2 и т.н,където се е инсталирал.След това си го махнал, но за Windows мястото остава непознато.
    Единият вариант е да използваш програма за работа с партишъни и да преоразмериш дяла.
    Другият е да ползваш софтуер, който под Windows работи с такива дялове - http://www.chrysocome.net/explore2fs
    Прочети и това - http://www.fs-driver.org/index.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. място на тонколони
    От redred във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-14, 16:05
  2. Отговори: 16
    Последно: 26-12-10, 03:33
  3. Отговори: 19
    Последно: 11-03-06, 22:22
  4. Търси се свободно FTP пространство!
    От Profita във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 19-12-04, 03:11
  5. Свободно пространство?
    От DPetrov във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 25-07-02, 15:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе