Резултати от 1 до 5 от общо 5

Промяна на портовете в рутера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    29
    #1

    Промяна на портовете в рутера

    Имам проблем който не мога да разреша. Значи понеже уторента не ъплоудва като хората реших да направя "Port Forwarding"
    в настройките на рутера. Обаче ми иска IP адрес който аз нямам понеже са ми сложени автоматични настройки и ползвам DHCP server за връзка с рутера. Трябва ли ай пито да е статично или аз нещо бъркам.

  2.  
     
  3. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #2

    Re:Промяна на портовете в рутера

    Първо си записваш настройките от мрежовата карта като ИП адрес(IP address),подмрежовата маска (Subnet mask) ,шлюза(Default gateway) и предпочитаният ДНС сървар(Preffered DNS server).
    После от настройките на картата маркираш Use the following IP address ,попълваш първите 3 неща който си записал, после маркираш Use the following DNS server addresses и си въвеждаш ДНС сървера.
    После си кликваш ОК next и т.н.,проверяш дали имаш интернет на компютъра и чак тогава си правиш пренасочване на порта в рутера.
    Ето при мене как е,само че аз съм си променил мрезовият адрес от 192.168.0.х на 10.0.0.х
    Не забравяй да пренасочиш TCP и UDP протоколите
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    29
    #3

    Re:Промяна на портовете в рутера

    Много благодаря. Свърших добра работа. Остана още нещо за доуточняване.
    Трябва ли моя Ай Пи адрес да не е в тези адреси сложени в DHCP server-Start IP 192.168.2.100 - End IP 192.168.2.200
    Мойто IP e 192.168.2.102. Сега вече е зададено ръчно, но незнам дали не пречи нещо, че е в границите на DHCP servera.
    Другото което ме притеснява, че указах за това АЙ ПИ портове от 50000 до 50100 за TCP i UDP.
    Не трябва ли само за програмата уторент да се укажат тези портове, а не за целия компютър?

  5. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #4

    Re:Промяна на портовете в рутера

    Аз съм си сложил статичните ип-та(не всичките де) извън границата на ДХЦП сървера,защото се получава така че идва приятел със пц с безжична карта,вързва се към мрежата,взема ми ип-адреса,аз си пускам моят компютър и се получава конфликт с адресите и се налага рестартиране на натрапника.
    Не ти трябва да пренасочваш толкова много портове,само един е достатъчен(в примера мойто пц е Bufo),имам два реда там защото така може да се въведе при мене.
    В уторрента влизаш в Preferences->Connections Port used for incoming connections и си въвеждаш порта.Даваш му ок ,после options-> Speed guide Test if port is forwarded properly
    Ако ти даде нещо подобно на това
    Welcome to the µTorrent Port Checker

    A test will be performed on your computer to check if the specified port is open.
    Checking port 10003 on 91.104.97.ххх...
    OK!
    OK!

    Port 10003 is open and accepting connections.

    You will be able to receive incoming BitTorrent connections.
    Значи всичко е направено и натискаш бутона Use selected settings и си готов

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    29
    #5

    Re:Промяна на портовете в рутера

    Отново ти благодаря. Имаш една бира от мен.Направо го разбих
    И аз това си мислех.Дали лаптопа по безжичния няма да заеме айпито на този стационарния.
    Мерси много и жив и здрав.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с usb портовете на предния панел
    От FreeStyleR777 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-09, 13:06
  2. Проблем с портовете на Windows
    От Join7 във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-08, 20:19
  3. програмиране портовете на персонален компютър
    От mnogo_gotin във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 03-07-06, 14:54
  4. Комуникация през ком портовете???
    От Светъл във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 25-08-04, 10:47
  5. Проблеми с USB-портовете под Win98 SE
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 20-05-04, 02:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе