Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблеми с USB-портовете под Win98 SE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Проблеми с USB-портовете под Win98 SE

    Здравейте.



    Имам следният проблем. Значи, с Уиндоус 98 (СЕ) съм.

    От доста време е инсталиран, може би над половин година, като през това време активно са инсталирани и деинсталирани разни приложения... :-) В един прекрасен момент се сдобих с мастилено-струен принтер "USB Canon i250", който се инсталира нормално, но... не може да печата, дава грешка в USB-порта. Интересното е, че тестовете на принтера се разпечатват, но ако му задам "Printer Test Page" - не иска, т.е. казва: "Уиндоуса не може да печата тестова страница". А при NotePad, WordPad, Word... ми се казва, че няма инсталиран принтер!!! А принтера си е инсталиран и си е Default, по подразбиране. За сефте ми се случва подобно нещо, и според мен цялата работа е от USB-то.



    Някой има ли на идея какво става?

    И как може да реша проблема, без да преинсталиран Уиндоуса?



    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Проблеми с USB-портовете под Win98 SE

    <font color="red">1.</font id="red"> прегледай настройките на USB-то в Biosa.

    <font color="red">2. </font id="red">деинсталирай драйвера на Canon-a

    <font color="red">3.</font id="red"> махаш USB кабела

    <font color="red">4.</font id="red"> рестартираш компютъра и слагаш диска с драйвера

    <font color="red">5.</font id="red"> инсталираш драйвера, като включиш USB кабела само, когато те подкани менюто на инсталиращата програма

    <font color="red">6.</font id="red"> включваш принтера "on-line"

    <font color="red">7.</font id="red"> след кратко зареждане и няколко прозореца излиза съобщение, че USB е рапознато правилно, ако не - почни от т. 3

    <font color="red">8.</font id="red"> рестарт на РС-то (за всеки случай)

    <font color="red">9.</font id="red"> тест на принтера (самостоятелно с двете копчета и после през уиндоуса)

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Проблеми с USB-портовете под Win98 SE

    Ако знаеш колко пъти съм ги изпълнявал тези точки - и в БИОС-а е настроен, и с кабел го инсталирам, и без кабел, и с включване преди инсталацията или след инсталацията - все същото!!! :-( Проблемът си е един и същ. Утре ще си направя имидж на харда и ще си инстална пробно пак Уиндоуса, за да видя от това ли ще да е. Ако е от това, ше ме прощавате, ама да е** тоя тъп Уин 98, да е**, ще минавам на ХР!



    Ru-Boy, искам да те питам за още нещо, свързано с USB-тата. Та значи, един познат (и той с Win98) има Web-camera, която е USB, та ми каза че от няколко седмици се е случило нещо доста интересно - по някакъв загадъчен начин му изчезнали USB-портовете от Device Menager-a и дори преинсталация на Уиндоуса (върху старата) не спасявала положението. Нещо да знаеш по този въпрос? Има USB, няма USB - шантава работа. И съответно, Уин-а му изкарва гениалното съобщения - "Липсва UBS-порт"! Представяш ли си?



    Хваща ме яд, че заради тези портове, ще трябва да си преинсталирам всичко (май), а въобще не знам къде е проблема и защо нищо не го спасява - грешка в UBS и тва е!!! А върви го разбирай!!!



    П.С. Дали не е вирус? Макар, че съм с резидентна антивирусна и с отделни програми за проверка и смея да твърдя, че съм по чист и от утринна роса...

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Проблеми с USB-портовете под Win98 SE

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако знаеш колко пъти съм ги изпълнявал тези точки - и в БИОС-а е настроен, и с кабел го инсталирам, и без кабел, и с включване преди инсталацията или след инсталацията - все същото!!! :-( Проблемът си е един и същ. Утре ще си направя имидж на харда и ще си инстална пробно пак Уиндоуса, за да видя от това ли ще да е. Ако е от това, ше ме прощавате, ама да е** тоя тъп Уин 98, да е**, ще минавам на ХР!



    Ru-Boy, искам да те питам за още нещо, свързано с USB-тата. Та значи, един познат (и той с Win98) има Web-camera, която е USB, та ми каза че от няколко седмици се е случило нещо доста интересно - по някакъв загадъчен начин му изчезнали USB-портовете от Device Menager-a и дори преинсталация на Уиндоуса (върху старата) не спасявала положението. Нещо да знаеш по този въпрос? Има USB, няма USB - шантава работа. И съответно, Уин-а му изкарва гениалното съобщения - "Липсва UBS-порт"! Представяш ли си?



    Хваща ме яд, че заради тези портове, ще трябва да си преинсталирам всичко (май), а въобще не знам къде е проблема и защо нищо не го спасява - грешка в UBS и тва е!!! А върви го разбирай!!!



    П.С. Дали не е вирус? Макар, че съм с резидентна антивирусна и с отделни програми за проверка и смея да твърдя, че съм по чист и от утринна роса...



    <div align="right">Originally posted by IvO_tm*-*08/05/2004*:* 15:35:42</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това, което ми идва на ум е:



    - изчистващ си регистрите със Систем Механик 3/4.х

    - зареждаш в <font color="red">Safe Mode </font id="red">u в <font color="blue">Device Manager</font id="blue">-a премахваш UBS-то

    - рестартираш в нормален режим, за да си намери драйверите на UBS-то отново



    Ако и това не помогне и си убеден, че проблема е в UBS-то, значи има повреда в портовете. Купуваш си за около $12 една UBS платка, монтираш я и забравяш за проблемите.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Проблеми с USB-портовете под Win98 SE

    @IvO_tm,

    Ти никъде не споменаваш какво ти е дъното и пробвал ли си го как работи с други USB устройства. Според мен ако дъното ти е ново ( на година, година и половина) то проблема може и да е в несъответствието на остарелите драйвери за USB от инсталацията на WIN98SE (те са от 99г) и дъното. Имах подобен проблем преди година и половина, когато си взех дъно GA-8PE667 на Gigabyte. След инсталирането на WIN98SE не можах да пусна нищо с USB, докато не инсталирах драйверите от диска, придружаващ дъното, включително и USB2.0. Едва тогава нещата се оправиха...

    Виж имаш ли такива драйвери и опитай с тях. Опитай и работа с друго USB устойство.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Проблеми с USB-портовете под Win98 SE

    Lupus, драйверите ми на дъното ми си бяха инсталирани, още веднага след инсталацията на Уиндоуса. А двата USB-порта съм ги тествал с flash-памет и си работят без некакви проблеми.

    Но... и този проблем свърши, защото си сложих УинХР :-) Той си намери принтера, и макар че го доинсталирах от CD-то, всичко си тръгна по мед и масло, без да вадя кабели, без да включвам и изключвам, без да рестартирам... преродих се, ей :-)



    Благодаря ти все пак за съветите, както и благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат! :-)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #7

    Проблеми с USB-портовете под Win98 SE

    дерзай ! не не мисля че проблема е бил от уин-а, защото аз съм със същия и работи ПЕРФКТНО,слагал съм принтер, уеб камера, цифров фотоапарат и цифрова камера вси4ко си работеше перфектно ! дори и не изкам да си помислям да сменям уин-а ! проблема е бил някаде другаре радвам се 4е вси4ко е ОК!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #8

    Проблеми с USB-портовете под Win98 SE

    По принцип колкото няма толкова и има проблеми със USB под 98. Родилни мъки са като не успее да си направи виртуалния порт за прнтиране. Виж как стоят нещата там.Иначе ru-boy добра насока ти е дал

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    14
    #9

    Проблеми с USB-портовете под Win98 SE

    Опитай да си качиш пача на микрософт за подобни проблем.

    Не си спомням от къде го дръпнах, но със сигурност фаила е 242004usa8.exe

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Промяна на портовете в рутера
    От cochi75 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-12-09, 18:02
  2. Проблем с usb портовете на предния панел
    От FreeStyleR777 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-09, 13:06
  3. Проблем с портовете на Windows
    От Join7 във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-08, 20:19
  4. програмиране портовете на персонален компютър
    От mnogo_gotin във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 03-07-06, 14:54
  5. Комуникация през ком портовете???
    От Светъл във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 25-08-04, 10:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе