Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #1

    Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

    Здравейте! Наскоро си купих лаптоп и се оказа че като исках да разделя диска по вече публикуван в този форум начин ми откри и друг диск а ушким е само 1. Та вапроса ми е да погледнете снимката и да ми кажете дали това е нормално и ако не как мога да го премахна този допълнителнич диск. И освен това като диска ми С: е само 1 а искам да си го раздделя на още 2 части дали ще се наложи форматиране на диска и нова инсталация на Windows Благодаря ви предварително
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

    Първият дял който е 11 гигабайта предполагам е някой скрит дял с recovery функции. Тоест ако го направиш активен и бутнеш от него може да ти възстанови операционната система така както си купил лаптопа. Колкото до разделянето на другите 286 гигабайта, има софтуери които биха ти го позволили без да се налага преинсталация на операционната система. Трябват ти само малко познания. Провери за софтуер от типа на Acronis disk director suite, Partition Magic и т.н. С тяхна помощ ще можеш да си разделиш големият дял на по-малки.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

    само да допълня, че споменатите 2 програми НЕ работят с 64-битови vista/7
    аз лично, откакто открих Easeus Partition Master, забравих за ползваните преди това други

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

    @flytosky
    аз съм публикувал тази тема, ако става въпрос, за разделяне, под виста. Hачинът е много прост, следвай упътванията ми и няма да има проблем.
    За второто парче е напълно нормално, да го има, става въпрос, за скрита част ( EISA ), от която се правят CD/DVD-та, с които можеш да преинсталираш системата, при фал.

    Някъде в старт има асистент, които ти помага, за изготвянето, на по горните. За жалост, след направата на CD/DVD, парчето си остава.
    Ако наистина имаш желанието, помисли си добре над въпроса, ще те упътя, как да го премахнеш, но имай в предвид, че един път мястото освободено, няма начин, да се интегрира, към по голямото.
    Единственото, което можеш, да направиш, е да си го ползваш, като второ парче. Ползата не е голяма, тъй като става въпрос, само за 11,72GB

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #5

    Re:Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

    Мерси много Значи ще си го оставя това парченце да си стои и няма да го закачам. Ще пробвам да си разделя по-голямата част на още 2 по-малки, като следвам инструкциите за разделяне на диска на части чрез Виста. И само да попитам дали е възможно да се качи ХР на лаптопа, защото ми казаха в магазина, че може само Виста или Windows 7 и като избрах второто ми качиха Виста, а причината поради която искам да си сложа ХР е че наскоро си купих едни речници които са съвместими само с ХР. Освен това всеки има предпочитания кам ОС, но какво бихте ме посаветвали вие

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

    XP, нормално може да се инсталира без проблем, но трябва да се потърсят драйверите, за него.
    Тези речници никак ли не тръгват, или тръгват и се бъгват? Ако тръгват и се бъгват под Виста опитай така.

    Инсталираш ги.
    правиш си шорткът на десктопа ( ако не са си направили )
    десен клик на шорткъта, горе от дясно, както на снимката, избираш compatibility и run this program in compatibility mode for:, Windows XP Service Pack 2
    ако пак се бъгват добавяш, също Disable desktop composition и Disable visual themes



    Инак странно, повечето програми, за XP работят под Виста без проблем!

    Допълнение, към предният ми пост.
    Това което съм забравил снощи да ти кажа,( защото бях доста уморен ) е, че от скритото парче можеш, да преинсталираш системата, без да си правил дискове, преди това от него.
    При Acer ( не си спомням вече точно ), за да влезеш в опциите на преинсталацията, трябваше да натиснеш май F10, при стартиране, на компютъра.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #7

    Re:Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

    Мерси! Ще пробвам дали ще стане така, ако нещо пак се прецака ще питам допълнително

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #8

    Re:Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

    Здравейте!Може би не задавам задавам въпроса си на точното място, ако е така предваритвлно се извинявам, за това,но не знам каде да попитам за следния проблем: реших да сменя XP-то с VISTA, инсталацията протече нормално без спънки, но след като започнах да слагам драйверите започнаха да ми излизат едни съобщения за грешки.Появяват се при инсталирането на драйвера за видеокартата,звуковата катра, при инсталирането на kmplayer,mpclassic и др..Изписва ми следните съобщения error launching installer и the filename,direktory nam, or vulume labes syntax is inkorect и край.Педи известно време пак се бях решил да слагам vista, като тогава пак имаше същия проблем, но го решавах като копирам exe-то на програмата или драйвера в друга траектория и го стартирах от там, но сега и така не се получава.След като върнах доброто старо XP програмите коита даваха грешка вече не даваха такава.Също така съм слагал и win7 и драиверите за видео и звук който са същите си се инсталираха съвсем нормално. Ако някои знае как може да се реши този проблем ще се радвам да сподели.Благодаря предварително.

  11. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #9

    Re:Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

    реших да сменя XP-то с VISTA
    А защо не минеш направо на Win7

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Проблеми при разделянето на диска с Windows Vista

    Копието на Виста да не е някое орязано? Ползвай с друга версия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 17:21
  2. Отговори: 1
    Последно: 01-11-09, 21:39
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 07:57
  4. много проблеми с vista home premium
    От шефа във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 26-03-08, 22:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 22-07-03, 20:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе