Резултати от 1 до 10 от общо 10

? за Outlook forward

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #1

    ? за Outlook forward

    Привет,

    има ли начин от Outlook 2007 да препратя мейл така, че този на който го препращам да отговори на оригиналния изпращач, а не на мен?

    10х

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #2

    Re:? за Outlook forward

    отваряш писмото

    other actions -> resend this message

    (това е де факто "redirect" на писмото)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #3

    Re:? за Outlook forward

    благодаря!
    Добре са го скрили

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4

    Re:? за Outlook forward

    Трябва също да имаш права "да изпращаш от името на оригиналния изпращач".
    Но това зависи от пощенската система (пощенския сървър от който изпращаш). При някои имаш по дифолт, при други нямаш по дифолт, трети вече са манипулирани от адмистраторите и т.н.
    Тенденцията е да нямаш по дифолт.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #5

    Re:? за Outlook forward

    да, това го установих, нямам право
    Гнус, защото непрекъснато изпращам отговори не където трябва, и получавам такива.
    Ако ми остане време някой път ще се мъча с макрос.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6

    Re:? за Outlook forward

    А какво ще ти помогне макроса ?!

    В днешно врече, следните две-три неща са задължителни, за да се счита че един пощенски сървър е в добра кондиция (че не е спамерски):
    1. Сървъра разрешава изпращане само от определен брой потребители.
    2. Тези потребители които могат да изпращат (независимо от протокола с кото се свързват за да изпращат - SMTP, IMAP, HTTP, SIMAP ...) трябва се "легитимират" по някакъв начин пред сървъра (обикновено с някакви username&password)
    3. Същите тези потребители, след като се легитимират, могат да изпращат писма само от тяхно име, или от името на други потребители (потребители на същия сървър) които те потребителите (или пък администраторите) са дали права на същите тези изпращачи да изпращат от тяхно име (е не можах да го напиша по-просто това изречение !)

    Точно днес по тоя въпрос търсих (и намерих) контакт с ИТ-отдела на едно министерство - при техния пощенски сървър със сигурност т.3 отсъства, а вероятно и т.2. Та някакъв си компютър от тамошната мрежа се заразил с вирус и бълва писма с вируси, които пощенския сървър (на министерството) прилежно разпраща.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #7

    Re:? за Outlook forward

    Можеш да forward-неш пощата и да се пробваш да сетнеш различно Reply-To ... може и да ти върже

    п.с. май повечето институции проверяват и за обратен резолв (IP-то на мейл сървъра трябва да отговаря на домейна)

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8

    Re:? за Outlook forward

    Не на домейна, ами на името на мейл-сървъра. (един пощенски сървър може да отговаря за пощата за много Интернет-домейни, но пък самия сървър си има име, което се "предава" в SMTP-сесията и евентуално това име може да бъде сверено с обратен ризолв)
    Не че е от някакво свръх значение за темата де ... а може и да бъркам

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #9

    Re:? за Outlook forward

    мисля, че не бъркаш, тъй като и аз това исках да кажа

    т.е. ако мейл сървърът ти е <име>.<домейн>, то обратният резолв трябва да връща в същия домейн (не съм 100% сигурен дали е необходимо пълното съвпадение, т.е. CNAME alias би трябвало да е ок)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #10

    Re:? за Outlook forward

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    А какво ще ти помогне макроса ?!
    Мислех си за нещо което, ако събджекта почва с FW:, да намери FROM:xxxxx[.....] и да извлече адреса на оригиналния изпращач. После да отвори Reply прозорец и да го плясне в ТО:
    Ako събджекта не почва с FW:, само да отвори Reply прозорец.
    Но досега не съм писал макроси за Оутлук, само за Ексел. Не ми е ясно как да взема събджекта и текста на маркирания мейл като променливи и как да отворя Reply прозорец. Ако някой знае, пишете да ми спестите малко ровене

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 07-07-11, 22:36
  2. Netgear WNR2000 port forward
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-10, 14:09
  3. Помощ за forward router Linksys WRT160N
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 20-10-09, 11:31
  4. port forward
    От Usera във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 06-07-06, 18:45
  5. Gmail - mass forward на ВЕЧЕ получени писма ?
    От CrossBlade във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 04-05-06, 00:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе