Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Очаквах новият ми лаптоп да е само с DOS, но се оказа и с някакъв Линукс Suse. Че и ми дава грешка при зареждането:
    GRUB Loading stage 1.5
    GRUB Loading.... please wait
    Error 17
    и курсора отдолу.

    При всяко рестартиране се показва същото.

    Рестартирах го със поставен WIN XP - проверен и изпитан диск с който съм си правел много инсталации на настолни компютри. След като зареди всички драйвери и контролери от диска и вече предстои самата инсталация, излиза на син екран с бели букви: Windows will close to prevent damage on your computer..... и така нататък. Това 3 пъти - все така.

    Нещо явно генерално бъркам и не мога да си сложа уиндоуса. Ако има значение, лаптопа е HP Compaq Probook 4510s.
    Няма и час откакто го извадих от кашоните
    Моля за помощ!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Здрасти Румба. Виж в биоса настройка за SATA-та ако е на AHCI я направи на IDE или на Competability и инсталирай смело. Ако нямаш такава опция пиши да ти кажа какво да правиш. А защо не сложиш на тоя лаптоп Windows 7? Ще си по-доволен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Здрасти Румба. Виж в биоса настройка за SATA-та ако е на AHCI я направи на IDE или на Competability и инсталирай смело. Ако нямаш такава опция пиши да ти кажа какво да правиш. А защо не сложиш на тоя лаптоп Windows 7? Ще си по-доволен.
    Здрасти Стенли!
    Настолният ми PC е с XP и май ще ми е по лесно така. А и дочух нещо от рода, че компютри на WIN7 и XP не могат да влязат в една мрежа? Или е слух?
    ОК, сега ще опитам настройкат на биоса.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Браво! Мерси много, Стенли!
    Тръгна. Само че не знам защо диска беше разделен на 4 партишъна и ме подканваше да инсталирам на диск Е. Изтрих всички партишъни и започнах на чисто, форматирайки всичко.
    Само се притеснявам някой заредени драйвери за лаптопа че ще заминат така, но има няколко диска на HP в кашона - все ще го оправя това
    Още веднъж - благодаря ти!
    FearMe още чака от мен Jack Daniels, остава и ти да кажеш какво да бъде един ден като се видим

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Ааааа, аз съм скромен , за мен ще е удоволствие да се видим и побъбрим. Той пък FearMe скромен бил бре? Jack Daniels, я му дай нещо на цар Киро и да не се възгордява толкова много.

    Ааааа да......честита покупа, дано се разбирате с новият лаптоп и да не ти прави проблеми

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Ааааа, аз съм скромен , за мен ще е удоволствие да се видим и побъбрим. Той пък FearMe скромен бил бре? Jack Daniels, я му дай нещо на цар Киро и да не се възгордява толкова много.

    Ааааа да......честита покупа, дано се разбирате с новият лаптоп и да не ти прави проблеми
    Благодаря ти за пожеланието
    Обаче форматирането... 500GB диск вече 2 часа го форматира!

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    А защо не му направи quick format?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Пак проблеми...
    След форматирането започна инсталрането на WIN XP и на 14% започна cannot copy еди си кой файл, давам му нататък, обаче изброява други и други файлове.
    Прекъснах инсталацията и започнах отначало. Обаче след quick форматирането на партишъна ми казва че hard drive is damaged. Това се повтори няколко пъти след рестарт. Записах си на едно двд WIN7 и реших направо с него да пробвам. Дава ми Operating system load error. Не мога да разбера откъде идват всичките тези проблеми!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #9

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    В биоса настройката за SATA-та я върни на AHCI и пак пробвай с Win 7...

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    3
    #10

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    В биоса настройката за SATA-та я върни на AHCI и пак пробвай с Win 7...
    Каква е логиката да проработи точно в AHCI?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Връщането от IDE в AHCI с нищо не помогна. Отново е на IDE. Но вече с или без диск и то без значение какъв е: дава Error Loading Operation System.

    Ще взеам пак да му кача линукса от диска на HP и след това да започна нещата отначало. Други съвети?

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    според мен проблемът е вследствие някакво сгъбване на харда след триенете/обединяването на партишъните. пробвай пълно изтриване на всички под 7, след което създаването само на един (после ще си го нацепиш ако щеш на 10). форматирането не виждам причина да не е бързо. обърни внимание дали 7 ще създаде едно малко партишънче от 100МВ

    ако и това не помогне ще се върнем в каменната ера - взимаш една дискета, правиш я системна под DOS и ползваш fdisk. е те срещу тоя боздуган нищо няма защита. правиш един малък партишън на fat32 (то голям и на ntfs не може и с fdisk де и после почваш windows-a, като вече от неговия инсталатор си пренаправяш партишъните както искаш

    после докладваш

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #13

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    С какво триеш и форматираш диска...имаше ли някакви скрити дялове...изтегли си Hiren-s-BootCD,зареди от него и пусни тест за HDD-то за да разбереш всичко с него в ред ли е...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #14

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Уффф! Успях най-после! Стана както си го мислех - трябваше отново да кача линукса - това поне го прави без проблем. После започна пак надлъгването кой диск ще приеме. Взе че си хареса XP-то. И го инсталира!
    И аз веднага започнах да правя мрежи... - глупости!
    То кьорав драйвер нямало в XP-то за този модел! Дотолкова, че даже като иска да се рестартира - не може без дълго натискане на Power бутона.
    Сега тегля един куп драйвери, дано с това да ми свършат проблемите.
    Изкушавам се за win7 и може би малко нататък ще мина на него.

    Благодаря на всички за помощта!
    Обаче нещо ми подсказва, че проблемите и въпросите ми няма да спрат дотук

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #15

    Re:Помощ! Нов лаптоп с Линукс - как да инсталирам Win XP?

    Ами няма да спрат Да го махнеш това XP, не му отива на този лаптоп, производителността като цяло ще е по-ниска...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 09-01-13, 00:51
  2. Отговори: 7
    Последно: 29-04-11, 09:49
  3. Моля за помощ от някого, който разбира от Линукс
    От Lubopitkoto във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-05-10, 16:28
  4. Как да инсталирам WIN XP от USB - guide.
    От digunan във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-09, 16:17
  5. Помощ за лаптоп от САЩ
    От grafa във форум Мобилни устройства
    Отговори: 7
    Последно: 11-08-07, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе