Резултати от 1 до 10 от общо 10

2000 майла на ден от един компютър.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    2000 майла на ден от един компютър.

    Сега описвам какви са обстоятелствата и какво се търси накрая като крайна цел.

    Имам софтуерен продукт писан на Delphi използващ някакъв компонент за изпращане на писма. Е-майл адресите на хората, на които ще се изпращат писма са дали съгласие, че искат да получават актуална информация. Съдържанието на писмата еднакво и се изпращат едновременно от един и същи компютър. Проблема е, че при изпращането им IP-то попада в спам листи. Интересно ми е какви са възможностите за да се изпратят нормално всичките тези писма и да няма подобни проблеми като влизане в спам листи и т.н.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:2000 майла на ден от един компютър.

    с какво ги пращаш тези мейли, опита ли с Outlook?
    До колкото си спомням, ( не го ползвам ), имаше някакъв подпис в него, които можеше да добавиш, в случаят.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re:2000 майла на ден от един компютър.

    не е Outlook, а софтуерен продукт, който се използва и за складова програма и има модул за директно изпращане на информация по е-майл

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #4

    Re:2000 майла на ден от един компютър.

    не ги пращай на веднъж, на мен ми се е налагало и така го правя. Слагам някакъв таймаут да кажем 1 секунда между 2 мейла и пускам на порции по 1000 да кажем после чакам 1 час и пак 1000.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re:2000 майла на ден от един компютър.

    Редуцираи ги по 100-150 на ден и ги пращай в определен период, иначе със 2000 мейла на ден 100% ще се озовеш във всякакви спам листове а ваденето от там е доста трудно... или


    ползвай масс мейл маркетинг фирма ...

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:2000 майла на ден от един компютър.

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Редуцираи ги по 100-150 на ден и ги пращай в определен период, иначе със 2000 мейла на ден 100% ще се озовеш във всякакви спам листове а ваденето от там е доста трудно... или


    ползвай масс мейл маркетинг фирма ...
    Така може да стане. Другия вариант е да се направи някакъв акаунт на публичен меил сървър (abv.bg и от там да се пращат....

    btw. Ти да не мислиш да ги изпращаш направо от компютъра(без връзка с някакъв меил сървър) защото няма да стане... Или в най-добрия случай само 20% от клиентите ще получават писмата ти...

  8.  
     
  9. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #7

    Re:2000 майла на ден от един компютър.

    Още един вариант - този софтуер върши чудесна работа (от личен опит говоря): SendBlaster Pro.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re:2000 майла на ден от един компютър.

    Ей тук - www.robtex.com - може да си провериш "статуса" на твоя IP-адрес относно листването в различни RBL.
    И ако си "чист", може да изпратиш не 2 хиляди, а 2 милиона писма едно след друго, без никакви паузи между тях. (Е, друг е въпроса, че като разпратиш още първите няколкостотин, то може и да те листнат набързо).

    Самия сайт - www.robtex.com - е направен малко калпаво (според мен) - не е интуитивно как точно се прави проверката. Първо горе вдясно пишеш IP-адреса или Интернет-името, после бутона Search, после избираш първия линк от новопоявирия се списък и после отиваш на табчето "Blacklists". И там съответно гледаш дали колко си червен и колко зелен. И т.н. ...
    Ако нещо не е ясно, ще допоясня.

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re:2000 майла на ден от един компютър.

    Ами моят адрес си е зелен - www.etabg.com
    Това не пречи да сме в черния списък на някои сървъри - примерно dir.bg
    Неясно защо, но от yahoo не мога да получа поща на etabg......
    та явно това не е много солидна проверка - според мен де

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re:2000 майла на ден от един компютър.

    Еее, виж сега:
    1. Един път, аз малко неправилно съм обобщил нещата в предишния си пост.
    2. Втори път, A-записите за etabg.com и www.etabg.com са с IP-адрес 92.247.130.252, а MX-записите за etabg.com сочат към съвесем други IP-адреси (87.246.40.36 и 84.54.139.241). И съответно е трябвало да провериш тия IP-адреси, а не www.etabg.com. Както и да е, проверих ги и са само "зелени".
    3. Трети път, ако предположим, че изпращате пощата през mail.etabg.com (87.246.40.36), то за този IP-адрес нямате тъй наречения "DNS-запис за обратен ризолв". Убеден съм, че точно това е причината да ви отхвърлят писмата. Та, свържете се там с CableTel и ги помолете да добавят необходимия "DNS-запис за обратен ризолв". Доколкото виждам и мога да екстраполирам наличната информация, тоя IP-адрес е само за ваше ползване и при такава ситуация повечето Интернет-доставчици не отказват такава дребна услуга на клиентите си.
    ... Освен ако не ползвате някакъв трети IP-адрес за изпращане неописан тук. Например, с мейл-клиентите по вашите компютри да пращате към мейл-сървъра на доставчика и той да се грижи да разпраща писмата ви. Съответно трябва да се провери IP-адреса/адреси на тоя мейл-сървър.

    Както и да е, в предишния си пост съм пропуснал варианта "DNS-запис за обратен ризолв". Ама това е защото преди 2-3 години, когато се занимах по-активно с такива проблеми, липсата на такъв запис автоматично те вкарваше в много RBL-и, а сега явно това не се следи в RBL-ите и е оставено като грижа на мейл-сървърите на получателите. И в случая, dir.bg ви отхвърля писмата по тази причина, без да му пука, че сте само "зелени".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 27-03-07, 08:18
  2. Отговори: 6
    Последно: 14-03-06, 13:23
  3. Отговори: 13
    Последно: 12-11-04, 08:03
  4. Много проблеми в един компютър!!!
    От deveca във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 12-06-04, 20:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе