Резултати от 1 до 6 от общо 6

Много проблеми в един компютър!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Много проблеми в един компютър!!!

    Здравейте.Искам да ви кажа първо,че от една седмица се опитвам да си кача какви ли не кодеци,за да ми тръгнат филмите... Събрал съм към 30 вида кодеци,и всичките сам ги качвал обаче филма ми не тръгва и н е тръгва. Та до вчера когато ми заби Windows XP Pro и не знаех какво да правя...? За това дадох формат c: и изтрих всичко... Само на д: ми остана информацията (аз така опражям проблемите) ;-))) Та Днес си инсталирах нова система обаче пак пробвах да инсталирам разни кодеци.. Защото много ми се гледат тези филми. Аз съм от един малък град и тук са малко хората които разбират да не кажа,че се броят на пръсти... И днес както си инсталирам кодеци ( не че знам кои да инсталирам просто карам на ред) и изведнъж ми изчезна звука ??? И направих нова инсталация на тези драйвери за звуковата карта обаче пак нищо не стана??? И сега не знам какво да правя.. Нямам звук ;-))) Кажете ми какво да правя знам,че вие сте хората които можете да ми помогнете,няма кой друг. Да ви питам и за това значи като ми се преебе windows-a, и не става да влезна в SAFE MODE съм чувал че се използва една дискетка Win Start Up ,аз си давам формат със Win 98 Start Up дискетка обаче не знам дали и тя ще свърши работа за да си оправя ако ми се скапе Windows-a.Та въпроса ми е какво се прави с тази дискетка и как??? Ами това са ми въпросите... Надявам се да знаете отговорите на въпросите и да помогнете... 4ао

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #2

    Много проблеми в един компютър!!!

    Като си тръгнал да преинсталираш, защо не го направиш още веднъж, и да качиш САМО ffdshow. При мен качването на различни кодеци (вкл и такива пакове) досега е водело до проблеми. От нова година до сега имам само този филтър и абсолюно никакви проблеми с филмите. Успех

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #3

    Много проблеми в един компютър!!!

    Ами най вероятно ще дам преинсталация и ще сложа само този кодек, ама ако не тръгнат някои филми само с този кодек???

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Много проблеми в един компютър!!!

    Аз използвам следните кодеци и досега нямам проблеми с филмите:



    DivX 5.1.1

    FFDShow

    XviD

    AC3Filter



    като поредността за инсталиране няма значение. Естествено, обновявам си по-горните версии през определено време. Избягвам инсталирането на "пакети с кодеци", защото те слагат и доста ненужни неща на компютъра, а и някои приятели се оплакват от "спек" на системата, проблеми със звука, които понякога водят до неизбежен преинстал...

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Много проблеми в един компютър!!!

    Кажи каква ти е конфигурацията. Какви драйвери слагаш ( видео, аудио, на дъното и др. някакви ако слагаш)? В каква последователност ги инсталираш? Кои кодеци слагаш, коя версия?



    Не е зле като за начало да прочетеш темите от дадените по-долу линкове. Ако и след това не можеш да пуснеш някой филм или не знаеш как да направиш нещо - питай [], ще се опитаме да помогнем!



    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...82&whichpage=1



    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=14262


  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #6

    Много проблеми в един компютър!!!

    Ами нали ти казах, от половин година не ми се е случвало такова нещо. Това не е кодек, а филтър, който поддържа почти всички използвани формати (вкл. и DivX; XviD, СУБТИТРИ!!!, за АС3 не съм сигурен, но ако не поддържа, има плъгин за него) Абсолютно излишно е да ги качваш ако само ще гледаш филми, те ще са ти нужни ако ще кодираш. Според мен това е най-сигурния начин да не си спечеш системата (без гаранция, естествено Пробвай, ако има проблем с някой филм, ще го мислим. Успех

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. много проблеми с vista home premium
    От шефа във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 26-03-08, 21:49
  2. CRANK - един много адреналинов филм.ОБЕЗАТЕЛНО ДА СЕ ГЛЕДА.
    От LUDIA във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 12
    Последно: 23-10-06, 14:17
  3. Още един с проблеми с HDD
    От Little_Alien във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-06, 08:15
  4. Отговори: 41
    Последно: 01-12-01, 20:14
  5. Отговори: 21
    Последно: 14-09-01, 01:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе