Резултати от 1 до 8 от общо 8

Загуба на дяловете на твърд диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #1

    Загуба на дяловете на твърд диск

    Не съм сигурен дали темата е за този раздел, ако някой сметне, че не е за този раздел да я премести.
    Та към проблема.
    Преди няколко дни ми дадоха лаптоп DELL inspiron 6000 с оплакването, че не зарежда windows xp.
    Включих лаптопа и той се оплака, че няма ОС която да зареди или нещо подобно, не помня точното съобщение.
    С партишън менажерите от Hiren Boot Cd видях, че на твърдият диск няма дялове, показваше целят диск като неформатиран.
    Реших да сложа направо Win Xp и да не се занимавам с някакво възстановяване на дяловете.
    Пуснах предварително тестове на харда 40GB toshiba и паметта, нямаше никакви грешки.
    Направих два дяла на NTFS с quick format и инсталирах win-a с разни програмки. Всичко си работеше нормално.

    След три дни (днес) ми го връщат със същото оплакване. Пускам лаптопа и той казва не намирал бутващ сектор от който да зареди. Поглеждам в биос-а зададено е от харда да зарежда. Поглеждам с партишан менажер дяловете и те пак липсват - все едно харда е чисто нов и не форматиран. Пуснах някакъв Partition Recovery от Hiren Boot Cd и той намери дяловете и уж ги възстанови, въпреки че след това не успях да подкарам WIN-a.

    Та въпроса ми е дали някой се е сблъсквал с подобно нещо. И какво може да причинява тази загуба на дяловете на твърдият диск. Сякаш някой нарочно ги е изтрил и си прави майтап с мен. Не вярвам да е собственика, защото това е една възрастна жена която само тя го ползва.
    Пуснах отново пълен тест на харда със софтуера, който го има на Hiren Boot Cd и е за toshiba хардове. Няма никакви грешки.
    В момента тече пълен формат на диска и пак ще слагам Win, но се опасявам, че пак може да се получи.

    Ух, че дълго се получи, но нямаше как по-кратко на го обясня. Благодаря предварително ако някой даде идея къде да търся проблема.

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re:Загуба на дяловете на твърд диск

    Имал съм такъв случай с настолен компютър, проблема беше неработеща батерия на дъното - след изключване от ел. мрежата в BIOS се "губеха" настройките за геометрия на твърдия диск. Съответно - "липса" на дяловете и невъзможност за зареждане на ОС.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #3

    Re:Загуба на дяловете на твърд диск

    @panevdd, благодаря за отговора и идеята. Ще видя какво би се случило при премахнат адаптер и изтощена (махната) батерия на лаптопа.

    п.п. Хм, май ще е добре утре първо да видя дали са занулени настройките на биос-а. Примерно дата и час.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #4

    Re:Загуба на дяловете на твърд диск

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Имал съм такъв случай с настолен компютър, проблема беше неработеща батерия на дъното - след изключване от ел. мрежата в BIOS се "губеха" настройките за геометрия на твърдия диск. Съответно - "липса" на дяловете и невъзможност за зареждане на ОС.
    Няма такова нещо, по тази логика като сложиш харда от един комп на друг реципиента няма да разпознае партитишъните щото няма настройки за "геометрията" в биоса - абсурд. Най-добре сложи нов хард, това че теста на тошиба не дава грешки не е меродавно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #5

    Re:Загуба на дяловете на твърд диск

    Така и не успях да открия нищо нередно по лаптопа което да е причинило тази загуба на дяловете. Форматирах харда, сложих Win и го върнах на жената. Ако пак се появи този проблем тогава ще го мисля.

  7. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #6

    Re:Загуба на дяловете на твърд диск

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Няма такова нещо, по тази логика като сложиш харда от един комп на друг реципиента няма да разпознае партитишъните щото няма настройки за "геометрията" в биоса - абсурд. Най-добре сложи нов хард, това че теста на тошиба не дава грешки не е меродавно.
    Аз го видях с очите си, при това - многократно. Факт е, че проблемът си го имаше; след подмяна на батерията се реши. Със старата батерия също можеше да се работи, при условие, че машината не се изключва от мрежата за голям период от време.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #7

    Re:Загуба на дяловете на твърд диск

    Скоро ми се случи със скапан хард диск. Не беше системен, но резултата бе същият. Това с батерията звучи невероятно, но не е изключено, като имаме предвид, че колегата говори ЗА БАТЕРИЯТА НА БИОСА.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #8

    Re:Загуба на дяловете на твърд диск

    За поред път ми донесоха лаптопа не работещ. Този път при включването му изписваше Disk Error.
    Отново пуснах тестове на харда - никакви грешки. Дяловете на харда също си бяха наред.

    Като махнах DVD-ROM-a всичко се оправи. Странното е, че от този DVD-ROM стартирах бутващи дискове той си ги четеше и бутваше без никакви индикации за проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Твърд диск 2.5 inch
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 08-01-13, 08:47
  2. Продавам SSD твърд диск 160 GB
    От brigante във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-10, 21:59
  3. Проблем със С-АТА твърд диск.
    От Io във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 02-01-07, 17:11
  4. Проблем с твърд диск IBM
    От Zviara във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-06, 12:47
  5. Компресиране на твърд диск
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 12-06-04, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе