Резултати от 1 до 11 от общо 11

osCommerce - електронен магазин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    osCommerce - електронен магазин

    Има ли някой с опит с този софтуер за електронен магазин? Интересува ме по-точно как се конфигурира модула за разплащанията?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Re:osCommerce - електронен магазин

    Да има, за кои разплащания точно - модули бол.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:osCommerce - електронен магазин

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Да има, за кои разплащания точно - модули бол.
    Става дума за версия v3.0 Alpha 5 - модул за разплащане по банков път през български банки.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #4

    Re:osCommerce - електронен магазин

    Сигурен ли си, че има такъв модул? Ето какво е налично като модули за разплащания във версия 3 http://addons.oscommerce.com/categor...t_Modules/v,30

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:osCommerce - електронен магазин

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Сигурен ли си, че има такъв модул? Ето какво е налично като модули за разплащания във версия 3 http://addons.oscommerce.com/categor...t_Modules/v,30
    Има някакъв модул, който не отговаря на изискванията на нашите банки.
    Трябва клиента да вижда:
    Име на банката (нашата банка)
    Номер на банковата сметка - IBAN (нашата банкова сметка)
    Име на фирмата получател (нашата фирма)
    Не съм запознат със софтуера, друг го инсталира и не знам какви точно модули стават за тази версия.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #6

    Re:osCommerce - електронен магазин

    Стандартно вградения модул за плащане по банка работи по следния начин:
    Клиента потвърждава поръчката на екран, на който са изведени адреса му за доставка, съдържанието на поръчката, цена и кол-во на отделните продукти , тотал цена. След като натисне бутона за потвърждаване (има и чекбокс че е съгласен с условията на продаваяа /линк към тези условия/ се пренасочва към тенкю страница и там (ако е избрал плащане по банка) излиза текст с инфо относно банката, който може да се редактира в администрацията от меню Modules > Payments, как ще се казва модула (тоест какво ще излиза на клиента когато избира начин на плащане) се задава във файл includes/modules/languages/bulgarian/modules/payment/име_на_модула.php Заедно с текста на модула за плащания излиза и номер на поръчката, който клиента трябва да цитира в основание за плащане. Клиента получава и потвърждаващ имейл със същото съдържание.

    Какви са тези изисквания на нашите банки? Това е офлайн плащане, начина на извеждане на информацията си го определя търговеца, никоя банка не може да има претнции как точно ще кажеш на клиента по коя сметка да ти преведе сумата. Да не би да искаш някъкъв вид онлайн плащане? Те БОРИКА имат една система за плащания с дебитни/кредитни карти на уебсайт обаче не знам дали някой в БГ я ползва.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:osCommerce - електронен магазин

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Стандартно вградения модул за плащане по банка работи по следния начин:
    Клиента потвърждава поръчката на екран, на който са изведени адреса му за доставка, съдържанието на поръчката, цена и кол-во на отделните продукти , тотал цена. След като натисне бутона за потвърждаване (има и чекбокс че е съгласен с условията на продаваяа /линк към тези условия/ се пренасочва към тенкю страница и там (ако е избрал плащане по банка) излиза текст с инфо относно банката, който може да се редактира в администрацията от меню Modules > Payments, как ще се казва модула (тоест какво ще излиза на клиента когато избира начин на плащане) се задава във файл includes/modules/languages/bulgarian/modules/payment/име_на_модула.php Заедно с текста на модула за плащания излиза и номер на поръчката, който клиента трябва да цитира в основание за плащане. Клиента получава и потвърждаващ имейл със същото съдържание.

    Какви са тези изисквания на нашите банки? Това е офлайн плащане, начина на извеждане на информацията си го определя търговеца, никоя банка не може да има претнции как точно ще кажеш на клиента по коя сметка да ти преведе сумата. Да не би да искаш някъкъв вид онлайн плащане? Те БОРИКА имат една система за плащания с дебитни/кредитни карти на уебсайт обаче не знам дали някой в БГ я ползва.
    Точно този модул не го откривам. Съществува ли такъв (ако да откъде да го дръпна) или трябва да се напише?
    Да, става дума за offline плащане. Данните за попълване на платежното нареждане или вносната бележка клиента трябва да види от този модул, за който става дума.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #8

    Re:osCommerce - електронен магазин

    Вграден е в оскомерса, не съм сигурен при 3.0 как е, защото всичките ми клиенти ползват 2.2 , но знам че е там. Мога да ти го конфигурирам ако ми дадеш логин за администрацията или да инсталирам 3.0 на работната машина и да ти кажа как става.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:osCommerce - електронен магазин

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Вграден е в оскомерса, не съм сигурен при 3.0 как е, защото всичките ми клиенти ползват 2.2 , но знам че е там. Мога да ти го конфигурирам ако ми дадеш логин за администрацията или да инсталирам 3.0 на работната машина и да ти кажа как става.
    Благодаря за отзивчивостта! Поразпитах и на други места. Това била последната версия и за нея нямало още модули написани за България. Имам качена на сайта версия 2.2. Ако имаш малко време ще ти дам достъп да я конфигурираш, а аз после ще я запълня със съдържанието.
    Имаш ЛС

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #10

    Re:osCommerce - електронен магазин

    Отговорих на ЛС, самия модул е конфигуриран добре, само малко трябва да се преведат езиковите константи за IBAN, routing number и т.н. Обаче забелязвам пробелм с кодировката и грешно изобразяване на кирилица в имейлите и на някои места по сайта. Може да помогна, но трябва да се пипнат няколко файла по ftp.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:osCommerce - електронен магазин

    Благодаря ти много за съдействието! Относно FTP достъпа ще ти пиша на ЛС.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 27-09-17, 18:35
  2. фотоапарат за снимки за електронен магазин
    От Gabi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 28-11-13, 22:52
  3. Безплатен електронен магазин
    От radop във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 18
    Последно: 08-06-11, 18:11
  4. oscommerce
    От rahnev във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 11
    Последно: 06-03-11, 13:59
  5. Електронен магазин - тестване
    От fuoco във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-05, 17:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе