Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с втори твърд на диск на рс-то

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #1

    Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Ако темата ми не е за тук, моля модераторите да я преместят

    Имам следния проблем: При опит да преместя една папка от един дял на друг на вторичния ми диск, прехвърлянето спря като стигна до един ехе файл и аз изключих компютъра. При повторното стартиране той започна да чеква проблемния диск като проверяваше файловете, записани с номера и така около 5-6 часа. При рестарта се появи съобщение, че рс-то не намира секундарния диск. Същия липсва и в девайсмениджера. Възможно ли е проблема да е в БИОС-а? Отворих компютъра и не видях изваден кабел. Ако някой има идея какъв е проблема, моля да сподели

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Възможно е диска да е заминал. Ти много нагло си му прекъснала работата и то 2 пъти...

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #3

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Възможно е диска да е заминал. Ти много нагло си му прекъснала работата и то 2 пъти...
    Защо 2 пъти? Той сам си спря. После си изключих компютъра както обикновено. При стартиране съобщението не се получава, само при рестарт. И какво проверяваше тогава толкова време. Обадих се на един специалист и той каза да го оставя да си прави проверките, но след това диска го нямаше или поне не се вижда

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Ами да, всеки специалист знае, че работещ (премигащ) диск не се закача. Иначе рискуваш да останеш без информацията си, че дори и без диска си...
    Ако инфото е важно(ако го оценяваш поне на 100 лв) носи го някъде където се възстановява информация, в противан случай, включи го на друг компютар, ако се вижда, един формат, ако има много лоши сектори направо го хвърли, защото може да имаш повече ядове, от колкото да ти върши работа. А ако не се вижда и на другото ПЦ, пак е за коша...

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #5

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Благодаря

    С Linux LiveCD не става ли? Чувала съм,че има програмки, които ти спасяват инфото дори и при форматиран диск /ако въобще го разпознае /

  7. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #6

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Можеш да пробваш такива програми но на собствена отговорност. Аз бих ти препоръчал Get Data Back.
    На мен ми е вършила работа в случаи почти идентичен с твоя (според това как си описала проблема), и диска още си живее на компа на синът ми.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Ако си късметлийка, проблема не е в диска, а в захранващия блок.
    И ако това е така, скоро и първия диск ще спре да работи.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #8

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Лошото е,че Windows-a не го разпознава. Аз съм си спасявала информация с Get Data Back, но тогава папките си стояха, само че бяха празни. Говорих със специалисти и те ме съветват ако не е важна информацията да го хвърлям. Лесно им е на тях

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Цитат Първоначално публикувано от ani123
    При повторното стартиране той започна да чеква проблемния диск като проверяваше файловете, записани с номера и така около 5-6 часа.
    Този диск е FAT32, а не NTFS нали...
    Ако е така е силно вероятно физически бед сектори да няма, а всички грешки да са на по-високо ниво. Което не че ще ти помогне особено с възстановяване на информацията, но ще ти спести купуването на нов диск.
    Зарежи информацията, един формат на ниско ниво и забрави за FAT32.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    искам да попитам за биоса, диска вижда ли се там, а и също в disk menagement?

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #11

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    искам да попитам за биоса, диска вижда ли се там, а и също в disk menagement?
    В биоса не съм проверявала, а в disk mаnagement - не се вижда. Мисля да го занеса на специалист и да стоя докато го види, защото за тях най-лесното е да кажат,че се е повредил диска и да си купя нов

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Цитат Първоначално публикувано от ani123
    Лошото е,че Windows-a не го разпознава. Аз съм си спасявала информация с Get Data Back, но тогава папките си стояха, само че бяха празни. Говорих със специалисти и те ме съветват ако не е важна информацията да го хвърлям. Лесно им е на тях
    Мен ли имаш в предвид?

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #13

    Re:Проблем с втори твърд на диск на рс-то

    Диска вътрешен ли е или външен? Предполагам първото.
    Дай му джъмперите на мастър, махни първия (работещия) диск и включи втория като мастър, да видиш така дали ще го разпознае биоса и ако го разпознава пробвай с Hiren Boot CD дали може да видиш някоя папка.

    КрИс написа:
    Зарежи информацията, един формат на ниско ниво и забрави за FAT32.
    Защо на ниско ниво?
    Ако е омазан FAT, което си е възможно, обикновен формат няма ли да свърши работа? Между другото ако е от FATa не би трябвало да има каквито и да е проблеми с виждането на диска от биоса, а и от досовските програмки на Hiren.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 02-04-13, 10:58
  2. Проблем със С-АТА твърд диск.
    От Io във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 02-01-07, 17:11
  3. Външен твърд диск- проблем
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 30
    Последно: 28-07-06, 09:06
  4. Проблем с твърд диск IBM
    От Zviara във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-06, 12:47
  5. Проблем с твърд диск на стар компютър
    От BlueBox във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-08-05, 09:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе