Резултати от 1 до 9 от общо 9

Странна черта на монитора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #1

    Странна черта на монитора

    Здравейте,
    От известно време ми се появява една вертикална черта във виолетово малко вдясно от средата на монитора. Поседи известно време и изчезне. Не мога да разбера коя програма или бъг я прави. Интересното е, че като опитах да я снимам със скриншота там я няма, та затова я снимах с фотоапарат и така я публикувам тук. Дайте съвет. Весело посрещане на Новата година! Здраве и късмет на всички!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Странна черта на монитора

    няма я на скрийншота, защото се дължи на хардуерен проблем
    догодина го занеси на сервиз

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #3

    Re:Странна черта на монитора

    Едно време имах същия проблем заради видео карта, ако чертата стои и не премигва - видеото е за смяна. Доколкото виждам е на настолна машина. Ако е на лаптоп и преимгва и се променя постоянно - лентов кабел...нещо такова, поне аз така мисля.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Странна черта на монитора

    Не е лентов кабел, по-скоро е гуменият контакт между електрониката на монитора и самият екран което никой не се хваща да прави. Сигурен съм , че ако натисни пластмасите над чертата и тя ще изчезне.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #5

    Re:Странна черта на монитора

    уф глупости говоря, преди малко написах, че машината е настолна, а всъщност никой не е казал нещо различно. аз имах подобен проблем на няколко машини и беше от видео карта може да го пробва лесно ако го свърже другаде...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Странна черта на монитора

    Това не е от видео
    лош контакт или прекъсната част от лентов кабел на електрониката на самата матрица ! - както каза Stenly

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #7

    Re:Странна черта на монитора

    Стенли, Техно, четох постовете ви и ще опитам като се появи(а както съм писал се появява когато си иска, а така също и изчезва) да натисна пластмасите на монитора. Преди време, около месец си имах голям проблем с този монитор.Бяха се замостили някои от бутоните за настройка и след мъки ходене по майстори и сменяване на бутони, накрая се принудих да откача цялата платка с бутоните от лентовия кабел към електрониката. Така си работи без проблем, нищо, че не мога да му правя настройки за яркост,контраст и друго, но ми върши работа.Иначе с платката си правеше каквото иска и не излизаше от цикъл. Значи както и по-горе в темата проблема не е от компа, защото не иска да се прави снимка със скриншота, а проблема е в монитора, така ли е?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:Странна черта на монитора

    на 100% проблема е от монитора.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Странна черта на монитора

    не натискай пластмасите , а махни задния капак и натисни електрониката на гърба на матрицата- но по-леко , да не направиш по-голяма беля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Получава се черта при външното тяло? На какво се дължи?
    От aborzoi във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-14, 21:59
  2. Panasonic Viera tx 42 p20s- нещо като черта на екрана
    От Gost 1 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 16-07-12, 17:00
  3. Розова черта по средата на екрана на Sony KDL40CX520
    От valio.80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 27-01-12, 15:53
  4. Зелена вертикална черта на LCD телевизор
    От kosio77 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-10, 13:39
  5. Странна платка
    От TopBG във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-05, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе