Резултати от 1 до 11 от общо 11

Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #1

    Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

    Здравейте,

    Трябваше "изчистя" един хард диск (около 100 Гб.), но разполагах само с един диск Убунту 10.04. С лайф СД форматирах хард диска 10-тина пъти (Убунту има само "бърз" формат). За по-сигурно при всеки формат сменях файловата система, след което го разделих на 4 дяла и всеки от тях го форматирах по още 3-4 пъти (отново "бързо"). След това форматирах целия хард отново няколко пъти (в ext4, ext3, ntfs i fat), след това го разделих на два дяла, които пак форматирах няколко пъти и накрая го форматирах без файлова система. Наясно съм, че все нещо е останало в хард-а, тъй като "бързия" формат оставя доста голяма част от информацията, но мисълта ми е според вас, след тези процедури може ли да се възстанови нещо? (не става въпрос за нещо незаконно, просто си дадох хард диска в IT-ата , не ми се иска да видят, че съм гледал филми )....

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

    както винаги съм казвал "параноята е хубаво нещо"

    шегата настрана, но надали някой, който получава нормална заплата в Бг, ще си направи нужните усилия да установи нещо след процедурите, с които си помел харда

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #3

    Re:Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

    Мерси, но колегата май ми има зъб и ме предупреди, че ще имам проблеми ако установи че съм го затрил А и вътре има филми, фотошоп, сега в бекъп-а виждам, че има и мацки Да се надяваме, че няма да може...
    FearMe мерси за шегичката, засмях се... наистина се постарах с "омазването" ) но се опасявам, че няма да е достатъчно - ще видим!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #4

    Re:Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

    Ако го беше напълнил с някаква информация, примерно филми не е ли по-сигурно?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

    Всичко зависи колко са добри и дали им се занимава !

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

    Да беше ползвал Hiren's boot cd. Там има доста софт дето ще ти помогне никой след това да не може да възстановява информация

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #7

    Re:Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

    За съжаление, както вече казах, разполагах само с един диск Убунту 10.04, той има команда shred, която пълни харда с 0101010101, но отнема по около 30 секунди на MB, което е ...смятайте колко за един хард. Не мога да го напълня с филми (идеята е да не се вижда, че има такива неща в него, а само док файлове примерно...). Трябваше да действам бързо, затова го разнищих по гореописания начин. Според вас възможно ли е да се възстанови някаква информация, след гореописаните операции, това ми е въпроса... така и вие ще знаете как да постъпвате в подобна ситуация. Аз лично мисля, че все по-често ще ни се налага на всички да внимаваме с информацията, която използваме

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

    Ако на някой много му се занимава и има достатъчно познания може да види какво е имало на диска.

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

    по начало може да се види без проблем, някои неща само по име, други може и да се отворят.
    Не съм пробвал след такава процедура, така, че не бих потвърдил.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #10

    Re:Възстановяване на информация, след форматиране на хард диск

    Само за ваша информация да кажа, току що си оделих едни 30 ГБ от харда, форматирах ги няколко пъти (както съм описал по-горе). Някои програми изобщо не намират нищо вътре, но има такива, които възстановяват част от информацията. Най-много страдат големите файлове - филми и т.н. (тях ги няма, предполагам че са най-уязвими от формата, заради физическата големина на хард диска, която заемат), малките файлове обаче като флаш видеота, снимки, текстови файлове и изобщо - всичко под 30-40 МБ в голямата си част се възстановяват. Имената им ги няма никакви, но съществуват. За около 30 Гб възстановяването отнема около 50 минути....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re:Възстановяване на информация, след форм

    само за твоя информация - с безплатни програми шанса е 10 / 90 % да изкараш инфо. Може и да го видиш, но може и да не го видиш
    има хора ( като мен примерно ) които имат хардуер и софтуер за доста пари и от тотално изгорял диск , могат да изкарат това което има вътре . ( само за инфо :От убунту форматиран хард, преди това е бил с XP , изкарах доста снимки от NTFS партишъна ~ 90% )
    Доста от тези програми ги има кракнати ( по-ниските версии и със по-слаби възможности ) и за това ти казах че зависи от мерака и от уменията на искащия да изкара някакво инфо.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. възстановяване на данни от повреден хард диск
    От robbie във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 18-06-14, 11:19
  2. Отговори: 2
    Последно: 09-08-13, 02:40
  3. Форматиране на хард
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-08, 23:25
  4. Затрита информация на хард диск
    От Araiz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-01-08, 18:54
  5. Възстановяване на информация от дискове
    От Sunny във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 14-09-04, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе