Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #16

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    Абе моя всъщност е w32.hllw.oror.b@mm ама така като гледам те не се различават много. Или са вариации или са правени от един човек. И двата са си български . Мамата си трака е*ат мами. Тва напуска некви флашчета със съблазнителни имена и който го пусне и айдее. Триеш му файловете, спираш му процеса от таск мениджъра и след малко пак си е там. Следвах какви ли не инструкции за махане и единственото, което постигах, е че почвах да не мога да си пускам .exe файловете. А на някои им махаше и ntldr-a.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #17

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    И аз онзи ден осъмнах без ntldr. Инсталацията на WinXP забива със син екран, за формат въобще не исках да става дума. Отидох в един приятел, закачих си харда, пуснахме и XP-то му започна да открива хиляди грешки (още в началото, chkdsk, на синия фон). Бяха много странни, имаше нещо от сорта на: "Fixing file index entry ####", но въпреки това изписа, че ги е оправило. След това пуснахме един Scan с NAV и той блокира по средата на процеса! Просто изчезна, затвори се. Ужас[xx(]. Както и да е, върнах се в нас и всичко беше ОК, инсталирах си нов WinXP, сложих Symantec AntiVirus CE 8.0, дръпнах последните дефиниции, сканирах си целия хард и не намери вируси.. Та въпроса ми е възможно ли е, все още да имам някакъв гаден вирус на харда, тъй като въпреки, че всичко се оправи вече, аз фактически не съм чистил такъв ?

    И още нещо - защо не ми работи LiveUpdate-а ? Дава ми направо Finish бутон като го пусна. Прескача директно на него.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #18

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    Ами мен ако питаш може и да имаш . На мен също не ми бачкаше liveupdate-a докато имах вирус. Вирусът също така затваряше и антивирусната, и файъруолът. F-prota уж трябваше да го открива, но не го откриваше. По-късно и той се затваряше. Не знам дали при теб е било от вирус ама може да провериш. Отиди на http://svetliof.hit.bg/internet_secu...t_security.htm и си сканирай харда пак. Там има онлайн скенери на най-известните антивирусни програми.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #19

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    www.drweb.ru



    NAV .......gospodi .......

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #20

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    www.grisoft.com

    AVG FREE

    Recommended by DeathKnight



    BTW: Благодарности на великия хакер Orpamarosa който ме светна за този AV.

  7. Gadget
    Guest
    #21

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    Аз не останах много очарован от AVG, нито от страна на интерфейс, нито от ъпдейт Кое му е хубавото спрямо останалите освен, че е free?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #22

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    Ползвам го от много време и съм много доволен. Инсталира се на Windows Server платформи, функционира пълноценно в Windows терминален режим, което за мен е голям плюс. Опростеният му интерфейс наистина дразни малко, но не влияе върху функционалността му като цяло. Grisoft редовно опресняват базата данни със вирусни сигнатури. Близо 5 месеца го ползвам и да си кажа честно не съм имал никакъв проблем. Що се касае до Update процедурата - поддържа resuming, което е много ценно за Dial-Up потребителите. Освен това има Scheduling за автоматичен update, което много улеснява работата на SysAdmin-a при наличието на голям брой машини(стига да има постоянна връзка с интернет). А и не на последно място вирусите не я атакуват, поради слабата и популярност. Също така ако се поинтересувате, ще видите, че според всички официални тестове програмата не се справя зле.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #23

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    За AVG-то на Грисофт мога да кажа, че изпитвам смесени чувства. Все пак за безплатен АВ е доста добро освен това е много подходящо за голям брой комп-ове в един офис да речем. Лошото му е, че лови много малко вируси - пред очите ми пропусна два слаби червея в една поща. Другите АВ-та ги хванаха, но това не се обади.



    Обаче трябва да призная, че изглежда внушително с досовския scanner и с разните интерфейсни гъдели. Както и да е аз засега ползвам f-secure и съм доволен, въпреки че с други компютри ми се е случвало да прави проблеми - бави се и дори забива. Понякога възпрепятства зареждането на service-и. За това пък хваща почти всичко и успешно се "бори" с него. Не, че чисти - това почти никоя АВ не го прави, но спира вируса и евентуално ти замразява PCто и не дава на буболечката да се пусне, много ефикасно го прави .



    Абе май идеална АВ програма няма, ама нейсе - всички опитваме .

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #24

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    Едновременно ли бяха резидентни всички антивирусни програми, или ги изпробва индивидуално всяка?

    Освен това да си кажа честно аз ползвам AVG само под XP и 2000. Засега пробиви не е имало ама знам ли... Просто ми е интересно, защото основната ми защита се крепи на него.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #25

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    И под BSD, и под XP вече (след fcuk-a на Norton AV 2003) се доверявам на <u>RAV Antivirus</u>.



    1. На мейлсървъра до сега не е допуснал и един вирус.



    2. Онлайн скенера откри всички версии на Roron, на които съм попадал..



    3. <u>Кратък поглед</u> на корпоративните клиенти и правителствени организации, които разчитат на него ми вдъхна достатъчно респект.



    4. "Супер-Roron-а" [:-gnasher], който си го пазя за спомен (предполагам, че и Death Knight също [:-timebm]) не можа да спре нито онлайн скан-а, нито real time protection-a. И бе изтрит от RAV.



    5. Дефинициите се update-ват неприлично често.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    42
    #26

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    Момчета ,Касперския за мен е най-добър за момента ,както вика един приятел "Доверявам се само на Касперски и 6-тото ми чуство"[:D]

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    42
    #27

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    Аз съм съгласен със misty Касперски си го най-бива за момента ,в сравнение с него повечето AV са кат 3D igri )

    Кой е патил знае[:D]

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #28

    Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)

    opramarosa,



    не разбира се. Няма как да ги пусна едновременно - ще се изпокарат. Става дума за офис с няколко компютъра като на един от тях имаше АВГ а другите... не помня, имаше един с Касперски и мисля, че НАВ, ама не съм сигурен. Както и да е - само компютъра с АВГ се зарази, другите, въпреки че също го получиха тоя маил не се заразиха. Хем АВГто беше прясно инсталирано - исках да пробвам как е и махнах от този комп другите, сложих това и го update-нах. След два ден изгърмяха хората. Кофти случка.



    Между другото - абсолютно съм съгласен за RAV-а. Наистина е най-доброто, но за сервер да речем. Незнам защо не ми харесва за домашно потребление. Иначе е железен и спира всичко, ама всичко за което се сетя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. ... GSM SOFTWARE
    От Mara във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-10-04, 22:21
  2. Problem s mreja ( nqmam kirilica v momenta)
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 15-08-04, 22:39
  3. Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?
    От Adasha във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 46
    Последно: 06-03-03, 01:37
  4. Koi e nai dobriat chipset za P4 NorthWood???
    От simple_man във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 17
    Последно: 12-11-02, 00:20
  5. Software
    От MANIAK във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 24-09-02, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе