Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    16
    #1

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?



    Adasha

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #2

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    И аз имах идеята да публикувам точно такава тема.



    Всъщност - както се казва в рекламата - има покритие и ПОКРИТИЕ, но... новите промоции наистина изглеждат изгодни. Аз съм с Mtel от повече от година, но напоследък се замислям, че сметка от 130 - 150 лева през Globul би излязла 60 - 70 лева. Естествено - WAPа и роуминг ми трябват, а и не знам как са при Globul, но явно ситуацията е - ако си с ограничени доходи - Globul, ако можеш да си позволиш - Mtel; предимствата са много, но като ценова политика - пак Globul.



    Ако някой е към втория оператор, нека каже има ли вече номер за данни, как е покритието и т.н.



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    domin@dir.bg

    ICQ#109217561

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #3

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    znachi i dvata operatora ni ebavat m****. otnovo v bg sme nabutani kato za svetovno. kakvo im e izgodnoto na promociite? davat ti telefoni otpredi 2-3 godini i ti iskat i pari za tqh. vseki mozhe da si napravi spravka kak e v chuzbina, osobeno kato podpishesh 1-2 godishen dogovor(samo primer - v USA za siemens s40 tri-band $70). inache Globul nqmat nikyv rouming, ne mogat da izprashtat i poluchavat sms ot 4uzhdi operatori. Mtel dyrzhat visoki ceni, i harchat milioni za reklama vmesto da gi svalqt. absoliutno nedorazumenie e nashiq pazar. ako bqhme potrebiteli na mqsto nqmashe da se tylpim za telefoni po 150lv ot promociq i s dogovor za 1 godina ami shtqhme da gi 4akame da si namalqt cenite. nie sami sme si vinovni. v usa 1 minuta struva okolo 25 centa, t.e. kolkoto i pri Mtel, samo deto te poluchavat 10 pyti poveche na mesec.




  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #4

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    Ami vie kakvo o4akvate be hora. Kato njama koi da predlozhi konkurentni uslugi, samo nai-golemija balyk ste si namali cenite, ei taka zaradi potrebitelite.




  6. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #5

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    nikoi nqma da predlozhi konkurentni uslugi pri typo neelastichno tyrsene kato nasheto. potrebitelite sme vinovni.




  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    70
    #6

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    Така си е! Затова и HBO-то ни е румънско, gsm-ите са ни скъпи и всичко ни е преебано, защото сме тъпани и сме свикнали да ни земат парите и да не ни дават нищо срещу тях!



    Internet Club "ChatHouse" Rousse

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    116
    #7

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    KINGREX:



    1. Globul imat rouming, no samo v 1va i 2ra zona na toq etap.

    2. SMS-i se prashtat i polu4awat nawsqkyde po sweta... no ot wreme na wreme stavat nqkakwi mizerii za po 2~3 4asa.

    3. Nie kato potrebiteli sme si 4itavi... no ikonomikata e v kolaps.... (i ne samo tq) kato si tolkowa tvyrd i reshitelen...... ne si kopuwaj telephon.. no tova ne zna4i 4e i az ne trqbwa da si kopuwam, zashtoto rabotata mi e swyrzana s nego.

    4. na GSM-ite daje im pravqt mnogo eftini promocii... zashtoto nawsqkyde po-sweta cenite na telephonite sa kato u nas. Nqma internacionalnite companii da ni poglednat jalno i da ni gi prodawat s 50% otstypka, kakto na nas ni e ugodno... nikade po sweta ne e taka.... ama ti si se zahlasnal po USA i zabravqsh za ostanalite malki strani, koito sa na nashiq hal.

    5. A v USA-q e tynko da se gowori samo ot GSM do GSM i to ot 1 operator, a oswen tova na minuta plashta edna i syshta taksa ne samo adresata, no i adresanta. Taka 4e ne e tolkowa tynko kolkoto si go mislish daje i za amerikancite... i ne mi kazwaj 4e ne znam kak e tam... zashtoto imam mnogo powe4e li4ni wpe4atleniq ot tebe otnosno USA...



    PS: I k'vo e tva "neelasti4no tyrsene"????!!!!! Pleskash debelashki lafowe i mi se pravish na mnogo inteligenten... a nie trqbwa da sme mnogo wpe4atleni ot "bogatiq ti re4nik", "gyvkavoto ti mislene", weroqtno i prozorliwostta na ideite ti.



    <font color=red>Додо, моля без дебили. Много ми е неприятно като трябва да редактирам нещо...

    Крис

    </font id=red>









    Пий и пей!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    116
    #8

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    Oswen tova ne wijdam kakwo tolkowa 4udno ima w tova M-tel da dyrji visoki ceni.... Tq wse pak e monopolist i e kompaniq syzdadena s cel prane na pari... ama ti edwa li si se setil za tezi o4ewidni fakti...



    PS: Pitaj bashta si da ti gi obqsni!



    Пий и пей!

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #9

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    ЕЕЕЕЕ НЕ - ТОЧНО ЗА ТАЗИ ТЕМА Е ТОВА, КОЕТО МИ СЕ СЛУЧИ ДНЕС !!! СЛЕД КАТО МИ Е ИЗТЕКЪЛ МЕСЕЦА НА 15ТИ, ПРАВЯ НЯКОЛКО РАЗГОВОРА (10 МИНУТИ МАСКИМУМ) ВЧЕРА, И ДНЕС - МИ СЕ НАЛОЖИ ДА ГОВОРЯ НА РОУМИНГ В ОХРИД, И САМО ЗА ДА ПРОВЕРЯ КОЛКО МИ Е ИЗЛЯЗЪЛ ЕДНОМИНУТНИЯТ РАЗГОВОР, ПРАЩАМ 11 НА "1001" - И ВЕДНАГА СЕ ПОЛУЧАВА ОТГОВОР - СМЕТКА ДО МОМЕНТА: 99.90 ЛЕВА!!! ВИКАМ СИ АЗ - НЕ СА ИЗЧИСТИЛИ БРОЯЧА ОТ СТАРИЯ МЕСЕЦ - ОБАЖДАМ СЕ НА 133 - НЕ, КАЗВАТ МИ - ЗА 2 ДНИ СЪМ НАПРАВИЛ 100 ЛЕВА СМЕТКА!!! ПИТАМ ГИ КЪДЕ СЪМ ГОВОРИЛ, ТЕ МИ КАЗВАТ - ПЛАТЕТЕ СИ ДЕТАЙЛНА СПРАВКА, ПЛАЩАМ - И СЕГА ЧАКАМ ДА ВИДЯ КАК СЪМ ГОВОРИЛ С АВСТРАЛИЯ (ПРИМЕРНО), АКО НЕЩАТА НЕ СЕ ОПРАВЯТ (КАКТО НАЙ-ВЕРОЯТНО ЩЕ СТАНЕ), ЩЕ СИ ПЛАТЯ СМЕТКАТА, И СЛЕДВАЩАТА СЪЩО - И ЩЕ СИ ПРОДАМ ТЕЛЕФОНА. МАЙНАТА ИМ НА ТИЯ, ЩЕ БЪДА КЪМ ГЛОБУЛ - АКО ЩЕ И САМО В ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ ДА ИМА ОБХВАТ - ПОНЕ НЯМА ДА СПОНСОРИРАМ "ЛЕВСКИ"



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    domin@dir.bg

    ICQ#109217561

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #10

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    Само да добавя - телефонът ми е личен, клавиатурата винаги е заключена и никой не е говорил от него, както се опитаха да ми внушат от Mtel INFO. Въпреки тоталният обрат в отношението ми към Mtel, все пак е редно да добавя, че операторът на "help линията" направи всичко възможно да ми помогне да разбера какъв е проблема и да ми помогне, въпреки че 100% ще се наложи да платя тази сметка.

    От утре просто не съм повече абонат на Mtel, нужен ми е мобилен телефон, но рискувам да получа 400 лева сметка за 1 седмица ако това продължава...

    Не е честно някък...



    Сега вече имам явно крайно мнение по тази тема.

    Да дойде някой сега да ми каже, че грешки при сметките не ставали.

    Няма смисъл да се оплаквам никъде - недоказуемо е, това което твърдя, и ще си платя, за да не ме съдят но - до тук!



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    domin@dir.bg

    ICQ#109217561

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #11

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    Ami na zapad sa si go izmislili horata to4no za takiva slu4ai: PrePay

    Ne mogat da ti vzemat pove4e ot kolkoto si ima6 na smetkata.




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    460
    #12

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    Za Besnija DODO.

    Dodo ne mi objasnjavai samo razni nesta za tova kolko izgodni bili telefonite s raznite promozii v M-TEL. I izobsto ne gi sravnjavai s tsenite na zapad - govorja za tezi sas dogovor.

    Oste nesto - vzemes li si telefon ot MTEL na dogovor toi e kodiran. Taka e pone ot okolo 1 godina. Predi tova ne znam no nikade ne se spomenava 4e telefona e SIM LOCK.A ti si plastas za telefona a i vseki mesets taksi i na vsi4ko otgore roaming ja ima ja njama abe goljam k_r! Takova nesto nikade njama - vzemas telefon plastas pari za nego 4e i otgore na tva ti go kodirat.

    Otnosno smetkite lazat i nadpisvat i to po4ti na vsi4ki. MOze da ne e s frapirasti sumi kato na Dominator no go pravjat.

    I DODO kogato podpises dogovor s MTEl za dve godini i ti dadat Siemens ME45 ili S45 ili MT50 nekodiran i to sas svjasna baterija za tsena ot 20 lv. nagore i to na mese4na taksa ot 10 -12 lv. ela mi se obadi li4no kato se paravim sravnenie za tseni. A da ne govorim za SL42 a MP3 player i slusalki i razni dzadzi kam nego za 2 lv. I posle me ubezdavai za promotsii v BG.

    MFG.





    Ddimitrov



    Edited by - Mitko744 на 17/06/2002 2118

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #13

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Otnosno smetkite lazat i nadpisvat i to po4ti na vsi4ki. MOze da ne e s frapirasti sumi kato na Dominator no go pravjat.

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Абе как ще надписват бе?

    Това да не им е Monopoli???

    И си го казваш най-спокойно...

    Sorry, загубиха ме като клиент.



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    domin@dir.bg

    ICQ#109217561

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    70
    #14

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    Глобул са същите изроди! Крадат по същия начин! Надписват яко! При тях няма и обхват, още по-зле са като support! В щатите (имам приятел в Чикаго) преди година беше с Nokia 8210, но на принципа на мобифона, там беше на "скъп план" 150$ (при 2000$ заплата) таксуваха му се разговорите през деня от 6ч. до 22ч., през останалото време - 22ч. - 6ч. и събота и неделя с абонати от същия оператор разговорите яха безплатни! Апарата му струваше 80$! От година насам са пуснали gsm оператор в Чикаго, за тарифите му несъм информиран, знам че взе апарат Samsung за 100$ и с тарифния му план има 5000 безплатни SMSи и по цял ден ми пише съобщения, само дето мойте са на по 30/40 цента (или нещо такова) тук! Една друга информация, Германос внасят едни от телефоните си на 8 евро цена за бройка, на магазина ги продават на промоции на доста по-огромна цена (в десетки пъти)! Телефоните се водят рециклирани по документи, тук си правят упътвания и кутии и т.н. Сами си направете изводи! Аз лично си взех Alcatel OT 511 от Германос 400+ лв. беше като излезе, телефона сдаде багажа (изгоря) на точно десетия ден! Върнах го, смениха ми го с нов и на другия ден го продадох за 300лв. Изгорял в новия собственик след 2 седмици, нямам информация какво е станало с този телефон! Общо взето ще си плащаме и ще чакаме да се оправи България - дано сме живи?!



    Internet Club "ChatHouse" Rousse

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #15

    Mtel sreshto Globul - Koi e po-dobriat?

    Обяснявам какво е нееластично търсене, за тия които не владеят икономиката (и не им трябва мене ако питате):



    По принцип: еластично търсене - колкото повече пада цената на нещо толкова повече го купуват, и обратното колкото се дига толкова по малко..

    Нееластично, търсенето не се влияе пряко цената... най-често това е в състояние на монопол. Иначе закона за нееластичното търсене важи само за стоки от първа необходимост: хляба, бирата, рам-а, гефорса без които не можем, и се снабдяваме с тях независимо от цената

    С думи прости ако продавам аз 1 телефон за 100лв. ще си го купят 10 души (за какво да го продавам на 100лв като на 1000лв пак 10-ма ще си го купят, като само аз съм на пазара)..



    (Sorry, за неграмотното обясненение и липсата на графики в текста)



    Edited by - DeathKnight на 19/06/2002 01:40:34

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. btk-mtel ?
    От helios1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 09-09-09, 12:30
  2. Free Software 4 SMS 2 Mtel&Globul
    От Kirande във форум Общ - софтуер
    Отговори: 55
    Последно: 03-09-04, 17:54
  3. Globul i Mtel samo v edna karta
    От magicman във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 28
    Последно: 17-05-03, 22:10
  4. Nai-dobriat antivirusen software za momenta :)
    От petkov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 27
    Последно: 07-02-03, 10:26
  5. Koi e nai dobriat chipset za P4 NorthWood???
    От simple_man във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 17
    Последно: 12-11-02, 00:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе