Резултати от 1 до 8 от общо 8

Как да кача аудио формат на диск?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    8
    #1

    Как да кача аудио формат на диск?

    Здравейте! Проблема ми е , че имах диск с песен в аудио формат, след това я качих на компютъра и от там на друг диск и сега не иска да тръгне на уредбата, а на компютъра върви!Диска, на който я записах е SONY, и не иска да върви, а предния беше PRINCO. Дали е от диска или не съм направила нещо както трябва - не знам!Моля, кажете ми какво да правя, защото диска ми трябва спешно!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Re:Как да кача аудио формат на диск?

    Като си я качила на компютъра , то тя се е конвертирала във друг формат , сега трябва да я преконвертираш отново или по лесно да я копираш от оригиналния диск едно към едно .
    Ако имаш програмата неро , избираш запис на аудио ЦД и програмата си знае работата , тя си ги конвертира и от долу вече ти показва минути на диска а не мегабайти .

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    8
    #3

    Re:Как да кача аудио формат на диск?

    Ами програмата ми е Ashampoo Burning Studio. Става ли с нея?

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #4

    Re:Как да кача аудио формат на диск?

    Би трябвало , аз не я ползвам но потърси в нея опция - запис на аудио цд .

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    8
    #5

    Re:Как да кача аудио формат на диск?

    Проверих и пише ''Създай Аудио СД'' и ''Конвертирай Аудио СД'' , знаеш ли кое от двете трябва да натисна?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333549815[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Би трябвало , аз не я ползвам но потърси в нея опция - запис на аудио цд .
    Проверих и пише ''Създай Аудио СД'' и ''Конвертирай Аудио СД'', знаеш ли кое от двете да натисна.Съжалявам ако съм досадна, но наистина не ми се иска да си хабя дисковете без да знам какво правя.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Как да кача аудио формат на диск?

    и такааааа, да започнем от самото начало

    обикновеното копиране на аудио трак не води до реално копиране на песента, а до създаването на едно малко файлче (44 байта), което е все едно адреса на песента към диска. по същата причина и свири на компютъра - защото аудиодискът е вътре. махни го и ще спре да свири. нищо не се е конвертирало, песента реално си е още на диска

    ashampoo е прекрасна програма, която замести неро при мен преди вече не помня колко време. да, прави се със "създай аудио цд", но трябва да направим едно много важно уточнение - ако направиш аудио диск само с една песен, има начин да допълниш диска с още песни по-късно, но почти всички плейъри ще виждат само последната записана сесия

    ако ще записваш аудио диск, най-добре си избери песни с продължителност, колкото ти е диска и записвай всичко накуп

    и така, стигнахме и до самото правене. свалянето на аудиодиск към mp3 става с програми като AudioGrabber. той вади mp3, което се преконвертира обратно в аудиофайл по време на самия запис от ashampoo.

    минаването през mp3 не е единствения начин. за истинските меломани се минава през т.нар. lossless формати, но там работата става значително по-трудна, като и разликата се усеща само на хубави уредби, о хора, които разбират за какво се вслушват

    накратко - това е

    готов съм да отговарям и на по-конкретни въпроси при нужда....

    P.S. забравих най-лесния вариант - копирай целия диск 1:1 и готово

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #7

    Re:Как да кача аудио формат на диск?

    Хм , не си досадна но имах друга работа и тестове с Близу но ето FearMe ти е отговорил и то точно защото аз не използвам тая програма , старомоден съм и ползвам Неро 6.6.1.5 :rolleyes:
    Както ти казах по горе а и FearMe - ако оригиналния диск е при теб - копирай го едно към едно .

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    8
    #8

    Re:Как да кача аудио формат на диск?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    и такааааа, да започнем от самото начало

    обикновеното копиране на аудио трак не води до реално копиране на песента, а до създаването на едно малко файлче (44 байта), което е все едно адреса на песента към диска. по същата причина и свири на компютъра - защото аудиодискът е вътре. махни го и ще спре да свири. нищо не се е конвертирало, песента реално си е още на диска

    ashampoo е прекрасна програма, която замести неро при мен преди вече не помня колко време. да, прави се със "създай аудио цд", но трябва да направим едно много важно уточнение - ако направиш аудио диск само с една песен, има начин да допълниш диска с още песни по-късно, но почти всички плейъри ще виждат само последната записана сесия

    ако ще записваш аудио диск, най-добре си избери песни с продължителност, колкото ти е диска и записвай всичко накуп

    и така, стигнахме и до самото правене. свалянето на аудиодиск към mp3 става с програми като AudioGrabber. той вади mp3, което се преконвертира обратно в аудиофайл по време на самия запис от ashampoo.

    минаването през mp3 не е единствения начин. за истинските меломани се минава през т.нар. lossless формати, но там работата става значително по-трудна, като и разликата се усеща само на хубави уредби, о хора, които разбират за какво се вслушват

    накратко - това е

    готов съм да отговарям и на по-конкретни въпроси при нужда....

    P.S. забравих най-лесния вариант - копирай целия диск 1:1 и готово
    Много благодаря за подробната информация, но вече си направих дисковете. Просто ги бях качила като обикновените, а не както се правят аудио. Оправих си грешката и сега вървят. Все пак благодаря!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. конвертиране от аудио диск
    От w902 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-11, 10:44
  2. Аудио формат .FLAC
    От ronnie72 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 03-06-10, 21:17
  3. Отговори: 2
    Последно: 07-02-08, 23:18
  4. запис на аудио диск
    От TopBG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-05, 23:16
  5. От MP3, към обикновен CD аудио формат
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 28-03-04, 18:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе