Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1

    Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    Давайте акъл какво да правя защото вече 3-ти ден не ми се отварят линковете нито тук във форума нито по други страници.
    Отворя една страница и като кликна на някой линк се отваря нов прозорец в ИЕ 9, дава ми че уж зарежда, но прозореца си остава бял(празен).

    Пробвах какви ли не настройки, днес сутринта минах и с програмите на http://support.microsoft.com/fixit/ за отстраняване и поправяне на грешки и зависване, но резултат="0" .

    Последното което ми остава е да преиснталирам ИЕ 9 и така евентулално тоново да му "задам" дефолт" настройките, които после да коригирам в частта за големина на букви и мащабиране на страници в ИЕ 9.

    Забравих да кажа, че е като кликна върху линка и се отвори новия прозорец на ИЕ 9- в полето за интернет адрес на новоотворения прозорец в който би трябвало да се появи новата страница към която води линка се появява/си стои адреса на страница на която е бил линка, вместо да вкара в полето на новоотворения прозорец и да зареди адреса от линка.

    Предположения за проблема и предложения за поправяне?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    Здравей! Провери ли си компа за гадинки с програма от типа на Malwarebytes?

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    След твоята публикация изтеглих, инсталирах и проверих (първо с "бързо сканира" но нищо не показа, а след това с "пълно сканиране) с Malwarebytes? -"изскочиха" 6 такива, като 3 от тях бяха маркирани за премахване, но аз за по-сигурно маркирах и останалите 3. Кликнах да ги премахне и след това той се рестартира, като преди кликването ми изписа, че за пълното премахване трябва да се рестартира.

    Сега стартирах за 2 път пълно сканиране за да видя дали има и други останали гадинки.

    За съжаление проблема остана, НО Благодаря за съвета, ще използваме тази програма занапред.

    Ако не успея д а "оправя" ИЕ9, ще го преинсталирам.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    Провери си host файла да не би нещо да се е разписало там и да ти е объркало всичко ...по спомени се намира в system32/drivers/hosts

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    Намерих го, но това е прекалено сложно за мен. Преди /hosts има още една папка "etc".

    Когато кликна върху линка както писах, не зарежда в полето за адрес на новия прозорец отворен от ИЕ 9 адреса от линка, а си стои стария адрес, но когато копирам линка и го сложа в адресната лента на новия прозорец и натисна enter се зарежда страницата която би трябвало да зареди от препратката от линка.

    Както и да е уморих се ще търся решение по-късно/утре/вдруги ден.

    Благодаря на всички

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    Вариант 1 - сложи друг браузър - мозила, хром
    Вариант 2 - преинсталираи

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    А в Safe mode така ли се държи?

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    В IE от 7-ма версия насетне има една хубава функцийка Reset, при което се позачиства туй-унуй дето се е лепнало на IE и нещата се връщат във "фабрично" състояние без да се прави "преинсталация".
    Тая функция "Reset на IE" често прави чудеса.
    И е най-добре да се пуска през Control Panel, при това два пъти последователно и при затворен IE (ако има отворен IE лепките обикновено си остават).
    Control Panel/Internet Options --> Advanced --> Reset


  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    Благодаря за всички предложения, пробвах всичко описано по-горе, без деинсталирането, тоест пробвах и него, но понеже ИЕ е инкорпориран в Уин 7, мога да го вкл
    чвам и изключвам като Уиндоус компонент, но не мога да го деинсталирам на 100%. Деинсталирах ъпгрейда(ИЕ9), защото е инсталиран заводски ИЕ7 или ИЕ8 до който достигнах след даунгрейдване(деинсталирах ъпгрейдовете) но след това не ми дава възможност за деинсталация на ИЕ7 или ИЕ8 беше(не съм сигурен).

    Нулирах интернет настройките поне няколко пъти, зададох дефолт на ИЕ поне няколко пъти на всички настройки които намерих, рестартирах и влезнах в сейф мод, но там не мога да пусна нета поради това, че съм с безжичен и не ми стратира програмата за флашката на Макс телеком.
    Инсталирах Огнената Лисичка и там такъв проблем няма-работи си.За съжаление интерфейса й не ми допада ХИЧ, макар че допреди 2 години ползвах само нея, но не може да се сравнява с ИЕ9.

    Най-накрая рестартирах и чрез Ф8 влезнах в БИОС функциите и му зададох да установява дали има проблем и да го поправи.Даде ми че има след след 1-2 минути "атемптинг"/опити да го оправи ми даде, че проблема е решен и се рестартира след като прочетох надписа и кликнах.

    Както и да е и друг път е правил някакви подобни мизерии по 1-2 пъти в годината за по 1-2 седмици.

    Интересното е, че когато отваря линка в същата страница/прозорец в която е "подаден/линкнат" няма никакъв проблем, проблема е когато отваря нов прозорец в който да изобрази страницата от линка.

    Засега се уморих, ще "карам" в "разкрачено състояние" с 2 браузъра, макар че в последните 2 години ме е обхванало "минималистично-опростенческо настроение" по силата на което се стремя да инсталирам само програми които наистина са необходими и полезни и чиято работа не може да бъде свършена с някоя уиндоуска/майкрософстка програма/функция инсталирана заводски.

    П.П. на български функцията за "нулиране/резет" на ИЕ 9 се нарича "възстановяване в начално състояние" или както е "бутона" "начално състояние" .

    Има някаква бъгня, ама се уморих.След няколко дни когато отново насъбера яд и ако няма промяна пак ще мисля/пробвам.

    Остава само бъгнята да е от функцията "съвместимост" тъй като използвам ИЕ9 х64 и имах подобен проблем при подпиване с електронен подпис в един сайт.Лошото е че ни дава на всяка отворена страница горе преди рефреш стрелкичката(накрая в адресната лента) "скъсаното листче" което да кликна и от прозрачно да стане синьо преминавайки в режим "съвместимост".

    Айде че ми бъгна главата с тоя ИЕ ...

    Благодаря на всички които отделиха от времето си и се занимаваха с моите проблеми -искам да кликна върху "още"(допълнителните иконки) и на онази иконка която бавно се покланя с две ръце до земята, но ми "дава"празен прозорец и не мога, така, че ще се задоволите с "богомолеца"

    Лека нощ на "лягащите си" и лек сън на спящите angel

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    единствената ти грешка е, че ползваш IE.
    Какво толкова не ти се нрави интерфейса на фф не знам?! Като толкова ти се иска тоя на експлорера, ми сложи си такъв на фф-а.

    Просто не разбирам как можете да ползвате такива бози, при условие, че има фф и опера!

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #11

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    Преди време имах същия проблем... Скъсах се от инсталиране и преинсталиране на Вин 7 и ИЕ 9. Резултата си беше един и същ... бял екран на всяка една страница. На края всичко се оправи със слагането на една чавка в настройките на ИЕ9.

    Успех..... http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1...ZxE2gmF9rs.PNG

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Проблем на ИЕксплорър 9 на Уин 7 home & student - не се отварят линковете

    Интерфейс? Отдавна браузерите са един адрес бар, или поне аз така ги ползвам. Пише каквото ми трябва в адресбара и толкова. И чат пат, ползвам бутона Back-FOrward има го на всички браузери. Точно и за това не правя никаква разлика дали прозораца се казва Firefox или Chrome, хаиде Safari-то докарва MacOS интерфеис на разгледжания сайт и там се усеща разликата, но в другите не...
    Хм, не познавам друг човек ползвал повече от месец ФФ които да се е върнал към IE

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 10-02-12, 12:48
  2. Office Home and Student 2007
    От kris11 във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 24-10-08, 19:58
  3. Сваляне на саит с линковете
    От fortunahaha във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 27-05-05, 18:45
  4. Отговори: 16
    Последно: 21-03-05, 13:14
  5. Отговори: 4
    Последно: 14-03-05, 21:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе