Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Бавене при нов лаптоп !!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #1

    Бавене при нов лаптоп !!

    Здравейте,
    имам сравнително нов лаптоп (3 месеца), с бих казал добра конфигурация. Проблема е че се държи доста "неподобаващо" за тази конфигурация. Лаптопа е Леново Y570 със i5 процесор и 555 видеокарта. Приложена е една снимка с пуснат един най-обикновен медия плеър, който като го размърдам из екрана остава "следи". Също и някой по стари игрички вървят с известни цикли на моменти (примерно в момента играя Prototype). Като цяло се държи доста "бавно" при работа, а и доста грее ми се струва. Можете ли да дадете съвет от какво би могъл да е проблема, както и да кажете някоя хубава програмка за следене на температурата и натовареността?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    температурите и натовареността може да се следи и от Aida64, както и от различните гаджети за самия windows

    относно насичането в игрите, както и трейловете на плейъра, бих ти препоръчал да провериш драйвера на видеото

    не забравяй и едно друго нещо - лаптопът си е лаптоп. i7 мобилен е мощен колкото стационарен i5, а мобилен i5 е колкото стационарен i3 (съвсем грубо казано), като същото важи и за видеокартите, така че ако база за сравнение ти са стационарните "еквиваленти" на i7 и 5**, ще те споходи разочарование

  4. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #3

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Аз бих пробвал първо да сложа последния драйвер за 3D ускорителя! А той е 555 видеокарта........По-точно!

    За мониторинг на системата може да ползваш AIDA!

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    температурите и натовареността може да се следи и от Aida64, както и от различните гаджети за самия windows

    относно насичането в игрите, както и трейловете на плейъра, бих ти препоръчал да провериш драйвера на видеото
    I.

    +1 за това

    II.

    Препоръчвам Ви да си изтеглите и инсталирате IOBit uninstaller http://www.iobit.com/advanceduninstaller.html и да го изпозлвате за цялостно "обезпаразитяване" на латопа от всякакви недъгавки програмки инсталирани по невнимание или "дошли" с лаптопа.Изповайте първо обикновенната деиснталация с IOBit и след това advanced uninstall - чрез двете функции се деинсталират на 100% паразитчетата, включително и най-упоритите, като се заличават данните включително от регистрите на Уиндоус-а, така че да не затормозяват лаптопа при стартиране и последваща работа и натоварване.Досега не съм срещал по добър деинсталтор-сканира за скрити останали след деинсталацията файлове и папки и ги окончателно-дори МАккафи който се интегрира в ИЕ и Аск туулбара.По-ефективно няма и "пази" всичко чисто след деинсталация, така че да няма кухи/празни папки и остатъчни дзверове/файлове...

    За антивирусна-махнете каквото имате и инсталирайте Microsoft Security Essentials http://windows.microsoft.com/bg-BG/w...ity-essentials.От двегодишният ми опит с него-напълно достатъчен за всичко.


    Инсталирал съм и доста други, но след някой друг месец "омазват" компа и заличават някой системен файл в резултат на което дали Уиндоуса, дали ИЕ не работят както трябва.С лицензиран софтуер съм и въпреки това ако се качат много програми от прекалена загриженост се получава "Много баби-хилаво внуче..."


    Веднъж месечно или при проблем ползвайте : http://support.microsoft.com/fixit/ за диагностика и поправяне на Уиндоуса.Кликвате на "стартиране и изчаквате да приключи всяка диагностика поотделно преди да стартирате следващата

    Изобщо по-малко програми= по-голяма надеждност и производителност...

    III.

    Много плюят АТИ за драйверите за видеокартите им, но интересно защо все някой с Нвидиа реве ...

    Тоест наистина вземете проучете и си инсталирайте най-новото за Нвидията, ако изобщо има такава поддръжка ...


  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #5

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Благодаря за всички отзовали се толкова бързо.
    Искам да направя няколко уточнения. Проблема не ми е толкова при игрите, колкото при най-обикновенни програми. Освен приложената снимка по-горе, за пример мога да дам, че отваряйки най-обикновенна папка със шорткъти, те се появяват като "бели" файлове и отнема няколко секунди докато се заредят и се видят самите шорткъти (незнам дали го обясниях ясно).
    Иначе драйвърите са ми най-новите обявени в сайта на Леново за този модел, така че едва ли е от тях проблема (въпреки че се надявах да е това, понеже лесно се оправя). Свалих IOBit програмкитте и ще ги прилагам занапред, макар че досега ползвах Revo uninstaler който също струва ми се чисти добре.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    От OBit ползвай само Unnistaller -a .Дори malwerefighter-a е излишен при наличието на майскrософт security essentials.
    Другото е много добро, но рано или късно се омаза нещо-силни са и "закачат" и нещо което не е системен файл.

    Аз доста ползвах и GAme boostera и бях доволен-прекъсваше всички излишни и неизползвани при игра програми и процеси и по този начин увеличаваше до 46% производителността на системата, но сега вече почти не играя игри и е без значение.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #7

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Само предположение - последния BIOS ли си сложил и графичният адаптер в switchable режим ли работи в настройките на BIOS? Пробвай да го смениш на discrete, който ползва външното видео, тъй като твоята карта е с Optimus технологията.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #8

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Цитат Първоначално публикувано от vasettoo
    Само предположение - последния BIOS ли си сложил и графичният адаптер в switchable режим ли работи в настройките на BIOS? Пробвай да го смениш на discrete, който ползва външното видео, тъй като твоята карта е с Optimus технологията.
    Това с версията на BIOS е малко странно. В сайта на Леново последната качена е 47CN28WW (версия 2,06), а моята е 47CN31WW (V2.09). Затова ми се струва че моята е по-нова, въпреки че не е последната там.
    По втората част, можеш ли да уточниш как да направя това?

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #9

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Да не е фрагментиран харда!? Виж пусни му някаква дефрагментация и тогава тествай това с папките за което пишеш!

    може да пуснеш и едни скан с Malwarebytes Anti-Malware, да не се е загнездил някой шпионин!?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Всъщност лаптопа е нов, но ако е със заводски инсталиран Уин, и не е преинсталиран след покупката чрез опциите-програми(recovery tool) на цялата система(Recovery entire system) и да раздели диска използваната част от диска на две части, е напълно възможно Уин-а да се е омазал.При мен това се случи 40 дни след покупката-започва да замръзва по същият начин програми, после екрана и най -накаря зависваше...След преинсталация всичко се оправи.

    Другата най-голяма вероятност е Optimus технологията както в повечето случаи да е омазана и да не работи както трябва.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #11

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Я виж какъв е health статуса на HDD-то, че ме съмнява проблема да не идва от него. За тези модели на Леново чета доста оплаквания от калпави харддискове.

    Тествай го с HD Tune, или някоя подобна програма и метни един шот в темата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #12

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil
    Я виж какъв е health статуса на HDD-то, че ме съмнява проблема да не идва от него. За тези модели на Леново чета доста оплаквания от калпави харддискове.

    Тествай го с HD Tune, или някоя подобна програма и метни един шот в темата.
    Готово. Не ми говорят много тези резултати, но в Health таба имам едно зелено ОК. На третата снимка съм визуализирал това което описах по-горе. Току що съм отворил този прозорец със шорткъти на разни програми. Можете да видите как повечето са "бели" и се зареждат една по една докато станат активни.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #13

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Четох някъде за превключвател на самия лаптоп за вградената или външната видеокарта.
    Картата на Nvidia има опция автоматично да се включва и изключва, но в предната част на лаптопа се намира бутонче-плъзгач, който може да блокира тази автоматична настройка. Провери дали го има в предната част на лаптопа ти, мисля, че всички от серията го имаха. Намира се някъде в предната част на корпуса – леко вдясно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #14

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Цитат Първоначално публикувано от vasettoo
    Четох някъде за превключвател на самия лаптоп за вградената или външната видеокарта.
    Да има го този ключ и при мен е включен и работи. Това което ме дразни не е, че нвидия картата не се включва, а това че дори със нея, лаптопа пак е доста бавен...

  18. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #15

    Re:Бавене при нов лаптоп !!

    Работата отива към преинсталация явно или дебнене за ъпдейт по драйвъра за видеокартата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 24-06-14, 11:43
  2. Продавам 14" лаптоп Dell D630 и 15" лаптоп HP 6715b
    От MetalMilitia във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-12, 11:20
  3. Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 15:31
  4. Продавам лаптоп FS Amilo Pro V1000 на части + други части за лаптоп
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 11
    Последно: 06-01-11, 20:53
  5. Отговори: 19
    Последно: 22-03-08, 23:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе