Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Бавене на Windows при отваряне на приложение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #1

    Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Един дребен, но много досаден проблем: при всеки опит за отваряне на файл Windows седи и чака около 30-40 сек. преди наистина да отвори приложението, асоциирано с този файл. През това време няма дискова активност, като компютъра "замръзва" няколко пъти за кратко, за по 2-3 сек. Може да се върши друга работа. След което изведнъж отваря приложението, което вече от тук нататък си работи нормално. Звучи нещо дребно и незначително, но компютъра е в счетоводството и на ден се отварят десетки, че и стотици документи там и пречи много на работата.
    Не зависи от приложението - прави го с Word, Excel, както и с обикновен Notepad. Не зависи също дали се отваря файл по мрежата или от локален диск. Не зависи от това кой потребител е логнат и дали този потребител има или няма администраторски права.
    Машината е средна хубост, Dell, P4 на 2.8 GHz с 512 MB RAM, Windows XP Pro SP2, няма хардуерни проблеми, като имаме поне още 30 абсолютно същите машини със същата ОС. Всички всъщност са "клонирани" с Ghost от една и съща работна станция.
    Няма вируси след скан с SAV Corporate, F-Secure Online Virus Scanner, AdAware, Spybot S&D и т.н.
    Забелязах едно нещо обаче - ако забраня мрежовата карта, проблемът изчезва напълно. Ако я разреша наново - пак се появява.
    На мен ми се струва, че е някакъв таймаут, който чака нещо да се случи по мрежата или с мрежата при отваряне на файла. Виждал съм подобна ситуация, когато има map-нато мрежово у-во, което е недостъпно по някаква причина - тогава стои и чака по същия начин, докато се увери, че устройството наистина не е достъпно. Въпросът е, обаче, че тук няма недостъпни мрежови устройства, а в профила на други потребители на същата машина няма въобще никакви мрежови устройства, а те също имат същия проблем.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #2

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    отвори: C:\Documents and Settings\[потребител]\Application Data\Microsoft\Office\Recent
    и изтрий всичко там, вкл. скритите файлове.

    същото и в : C:\Documents and Settings\[потребител]\Recent

    може и в: C:\Documents and Settings\[потребител]\NetHood
    там ще изчезнат бързите мрежови шорткъти

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Open MyComputer=>Menu tools=>Folder Options=>View Tab=>UNCHECK "Automatically search for network folders & printers"=>Apply=>OK

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    И аз има същия проблем на лаптопа и при мене се оправя като махна ланката, която е USB стик. При мене е XP Home.


    Едит: Решението на dash май помогна.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Двете решения по горе непомагат. Все още го има забавянето.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #6

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Някаква антивирусна? Ако я спреш?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Не е проблема в антивирусната. Иначе моято конфигурация е почти същатат като на колегата по горе със същия проблем, само дето съм с winXP HOME.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #8

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Аз имах същия проблем. При мен се оказа, че проблема е в една програма, която ми стоеше в Tray и ping-ваше 8 сървъра, като за всеки сървър показваше светофарче в Tray. Установих го по метода на пробите и грешките. Спирам 1 приложение - пробвам - ако няма ефект пускам пак приложението и процедурата се повтаря със следващото приложение. Искам само да уточня, че аз имах в Tray около 30 пуснати програми
    Аз си реших проблема, но така и не разбрах защо става така.
    Успех.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #9

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Пробвай с ccleaner да почистиш. Особено prefetch бозите.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #10

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Подобен проблем. При мен лентата със задачите си я държа в горната част на екрана и е на Autohide. Когато преместя мишката горе и лентата се отваря. Като преместя мишката надолу по екрана и трябва да се скрие. Обаче отскоро време не се скрива продължително време, например 5 минути. И въобще не реагира на мишката. Останалите приложения си работят нормално. Това на XP Prof. Още не съм го решил проблема обаче забелязах че това стана 1 след като си пуснах VPN сървер на WIN и освен това си инсталирах Hamachi - пак за VPN връзка. Иначе WinAmp продължава да си свири, зареждат се интернет страници, все едно че нищо не е станало. Няма повишена активност на процесора или нови Internet конекции. Само лентата със задачите губи управление. На моменти получава управлението за малко и после пак замръзва.
    Гледах системните процеси - нищо подозрително.
    Имам подозрения че описания ефект се получава поради някакъв таймаут по мрежата обаче не намирам време да се разправя със него.
    Какво да ти предложа:
    1. Опитай да забраниш мрежовата карта от Device Manager и да видиш дали проблемът остава.
    2. Извади мрежовия кабел за да си сигурен че отвън някое мрежово устройство не прави проблем
    3. Пробвай във Safe mode дали го има проблемът
    4. Опитай със TDIMON.EXE на SysInternals или с нек'ва друга тесла да гледаш какво прави мрежата в момента в който се появява проблемът.
    5. Не се занимавай със глупости ами си запази информацията от компютъра и го клонирай отново


  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Не съм сигурен дали ще помогне но не пречи да пробвате това:


    Article :

    If you have a problem with network browsing, try this little
    tweak..which stops your computer from looking for the scheduled tasks on other
    present systems on the network.

    Open up regedit

    Navigate to

    HKEY_LOCAL_MACHINE/ Software/ Microsoft/ Windows/ CurrentVersion/
    Explorer/ RemoteComputer/ NameSpace

    Find a key named {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}

    Right click on it and delete it

    Reboot

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Някои от вас не четата май какво съм писал, както и какво е написал stfn(проблема е 1:1 с моя).
    Като се деактивира мрежата проблем няма. Няма и проблем в браузване на мрежата.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #13

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    прилагам списък с процесите/сервизи, които ми работят
    експортнат от Control Panel -> Administrative Tools -> Services
    или десен бутон на мишката върху My Computer -> Manage -> Services

    има доста работи, които съм спрял. тръгват ръчно, или въобще да не тръгват
    може да помогне нещо

    http://www.ndt1.com/meto/Windows_XP_...s_optimize.rar

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    stfn,
    Една хипотеза и от мен - по-нагоре си писал за SAV corporate, та евентуално ако на тоя компютър има SAV corporate, е възможно да се е случило следното (накратко):
    1. Някаква гадинка е успяла временно или за постоянно да се вмъкне и е решила да пре*бе Live Update на SAV. За целта гадинката е писала по C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts, и в резултат SAV вече не се актуализира. Евентуално на по-късен етап гадинката е била отстранена със същия SAV или с друга антивирусна и в момента няма индикация за наличие на гадинки
    2. SAV си стои резидентен и си работи с включен Auto-protect.
    3. При всяко отваряне на файл, SAV вижда, че са му поостарели антивирусните дефиниции и прави опит да се свърже със сървърите за актуализация на SAV и то не по IP, а по Интернет име
    4. Понеже DNS-записа е невалиден, то отговора от опита за актуализация се изкачква, преди да се включи съответния таймаут и това е причината за забавянето.

    Това дотук (1-4) не го написах съвсем прецизно в детайлите, но мисля, че е ясно какво имам впредвид.

    Какво би трябвало да се провери, ако случая наистина е такъв:
    1. C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
    2. Настройките за Live update в Control Panel - дали там има нещо необичайно
    3. Настройките на самия SAV за Auto-protect - SAV/Configure/File-System Auto Protect/Advanced


    ЕДИТ ДОБАВЕНО
    Как точно се отварят документите, когато се появява забавянето?
    Double-click през Windows Explorer или File/Open през съответната програма ?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: Бавене на Windows при отваряне на приложение

    Ако се отварят нещо през file - open няма проблеми. С double click се получава това забавяне. Пясъчния чяасовник се върти да кажем 30 секнди и след това се отваря файла.
    Иначе проблема не е от антивирусната. Дори и деактивирана пак има забавяне. Освен това аз винаги ръчно си я ъпдейтвам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Приложение bulgarian keyboard
    От pilot във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-13, 22:17
  2. Бавене при нов лаптоп !!
    От cveteca във форум Общ - софтуер
    Отговори: 23
    Последно: 02-05-12, 00:39
  3. Отговори: 2
    Последно: 21-12-08, 19:23
  4. Има ли simbian приложение антирадар??????
    От SX1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 21
    Последно: 04-11-04, 18:39
  5. UPS за нестандартно приложение
    От pland във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 26-09-04, 19:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе