Резултати от 1 до 15 от общо 15

Вьпрос за изскачащ прозорец ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    10
    #1

    Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Здравейте,имам следния проблем:не знам как стана ,но от няколко дни ми се появява нещо като изскачащ прозорец,все едно се отваря страничка,това става за около секунда,през около 5 мин,даже не мога да видя какво е точно.Най-дразнещото е,че когато гледам филм или клипове пускам на цял екран плеьра ,с който гледам,а това нещо като се появи го прави на мальк екран и така за един филм може да сметнете колко пьти трябва да си играя да пипам лаптопа,адски дразнещо е ...Много ви моля да помогнете ,защото никак не сьм на ти с компютрите!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #2

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    На първо време основно сканиране за вируси. Тук имахме залепена тема с насоки как става
    https://forum.setcombg.com/index.php....html#lastPost

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    1. не си пуснал темата в подходящ раздел
    2. на първо време се опитай да видиш какво пише в този прозорец, колко е голям, къде се появява или ПОНЕ какъв цвят е . току виж е нещо нормално, примерно информационното прозорче на аваста, което е малко и се появява вдясно долу над часовника

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    10
    #4

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Благодаря много за бьрзите отговори!Сканирах с антивирусната(Microsoft Security Essentials) и с Malwarebytes ,нищо не откриха.Доколкото мога да видя прозорчето е с черен цвят ,големина около 15см на 10 см и е в ляво горе на екрана,друго не мога да видя защото се появявва и изчезва за по-малко от секунда.Сигурен сьм ,че не е нормално ,защото до сега не го е имало .

  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #5

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Вероятно процес стартиран с ОС. С кой Win си, и какъв е антивируса, който ползваш?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Това е някакъв "ДОС" прозорец, ама какво го стартира и защо...
    Един вариант. Реставрираш си компютъра към дата в която не се е появявал...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    10
    #7

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Сьс Windows7 сьм,а антивирусната ми е Microsoft Security Essentials,а да рестартирам не мога,защото не знам как става

  10. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #8

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Ами може да пробваш да спреш стартиращите се програми със Win. Става така....
    В старт менюто долу в ляво където мига маркера пишеш msconfig и натискаш Enter. Ще се отвори прозорец от който избираш Startup. Ще се покажат приложенията които се стартират с Windows. Махаш отметките на всички без антивирусната. Натискаш Apply за да приложиш промените, после OK и ще те попита дали да рестартира компютъра - избираш рестарт! Ако нещо ти липсва винаги можеш да му върнеш отметката от посоченото меню(муню .

    За антивирусната...-- никога не съм ползвал посочената от теб, ползвам AVAST и я препоръчвам!

    glowndark има в предвид system restore. Да възстановиш системата към по-ранен етап където проблемът липсва!
    Инструментът се стартира по същия начин по-горе!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    10
    #9

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Благодаря много за точния и изчерпателен отговор!Сега ще пробвам вариантите...

  12. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #10

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Друго, което може да пробваш да изпразниш temp папката. Там се загнездват доста гадинки. Маркираш всички файлове (Ctrl+A) и ги изтриваш (може и със Shift+Delete). Няма да ти разреши да изтриеш всички файлове, но почти всички тр. да изчезнат!

    Папката се достъпва като отвориш файловия мениджър и в адресната лента напишеш %temp% и после Enter
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #11

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Това може да е и от актуализациите на .NET Framework 4 - след инсталирането му въпросното нещо изчаква момент, когато компютъра "бездейства" (не се ползват мишка/клавиатура) и си довършва инсталацията.
    sam123, провери дали са ти включени автоматичните актуализации и дали имаш инсталиран .NET Framework 4. Ако е така:
    1. Провери ръчно за актуализации, инсталирай каквото има за инсталиране - не само критичните.
    2. Рестартирай компютъра, не отваряй нищо и просто го остави за около час - час и половина да поработи. Нека са включи screensaver, да изгасне монитора и т. н. т. (повечето player-и не позволяват това). По някое време ще видиш дискова активност - или е Framework-а, или е антивирусната - MSE има навика да си обновява дефинициите точно, когато гледаш филма. Adobe Flash Player-a и Java-та също го правят; те поне питат преди инсталация.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    10
    #12

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Махнах приложенията ,които се стартират с Windows,реставрирах системата от system restore,изтрих всички фаилове от temp папката и вече всичко е наред,оправи се!!!Още ведньж благодаря много за бьрзите и професионални мнения на всички!Живи и здрави да сте!

  16. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #13

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    На мен ми е интересно дали локализира проблема? Ако си направил действията по описания от теб ред, то system restore е свършил работата!

    Важно е да локализираш кое е свършило работа и откъде идва прозореца. Това, че не се стартира вече не значи че не стои в изчакване някъде по системата!

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    никога не съм приемал system restore за решаване на проблем, но след като на хората не им пречи, халал да им е

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    10
    #15

    Re:Вьпрос за изскачащ прозорец ?

    Ами пьрво махнах отметките,след това изтрих фаиловете в temp и накрая system restore. Не знам кое помогна ,но сьм много радостен ,че вече не ме тормози

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MIK кодировка в ДОС прозорец под win XP
    От varbancho във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 22-09-21, 23:45
  2. Отговори: 1
    Последно: 01-10-08, 13:34
  3. Прозорец за парола на XP.
    От DerekMTN във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 30-08-08, 21:22
  4. Дразнещ прозорец при старт
    От PatriOt във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-05, 15:50
  5. Вьпрос
    От Vova във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-03, 14:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе