Резултати от 1 до 5 от общо 5

будене на компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    будене на компютър

    Казуса е следния:
    Направил съм пц-то да заспива след час неупотреба. Искам обаче да мога да го будя, когато искам.
    пц-то се намира във вътрешна мрежа - 192.168.1.2. Включил съм всички опции на мрежовата карта за събуждане
    + wol. Добавих в Уиндоуса /7 64бит/ Simple tcp service. От рутер netgear wnr2000 пренасочих порта /9/ да се вижда
    отвън. Като правя телнет - се телнетва. Ползвам този за да го събудя, но уви.
    Казва, че пакета е изпратен и нищо не става. Също така пробвах http://www.wakeonlan.me/ и там казва, че е изпратен - нищо.
    В биоса P8H61 усб3 съм разрешил в апм wake up pci нещо такова беше. Принципно ползвам едни скриптове в уиндоуса
    да го пускам и хибернетвам - работят. Искам обаче когато е хибернет да мога да го събудя.
    Идеи ?

    Благодаря !

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:будене на компютър

    От настрйките на мрежовата карта трябва да избереш дали ще я будиш чрез изпращане на Magic packet или чрез Subnet broadcast ....и да си сигурен, че по пътя няма филтриране на портовете. Аз до преди година и нещо си будех компа чрез magic packet докато бТК не решиха да филтрират порта ...след което просто спрях да си спирам компа. Ползвах точно WOL Magic Packet Sender и работеше чудно.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:будене на компютър

    ъ ъ тъка е. И друго, ако е wi fi, работите са трудни... просто забрави.

  5. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #4

    Re:будене на компютър

    не, не е wifi
    мисля, че проблема идва от дъното
    В момента имам скриптове без task sch. на Уиндоуса.
    Ако от там се хибернетва и буди - няма проблем.
    Обаче, като го хибернетна през shutdown.exe /h
    после скрипта не иска да го буди - това първо
    Второ.
    По никакъв начин след като се преспи не иска да се събуди.
    В момента го вдигам като натисна клавиш на клавиатурата.
    Цялостната идея е примерно след час неактивност, той да заспива, Но и да може да го събудя след това.
    Маркирал съм тези + всичко разрешено де що се касае в power manag. относно wake up

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340309640[/time]_________________________________________________

    По-интересното
    сложих ддврт на рутера, там има опция WOL - събужда го...
    т.е. рутера netgear wnr2000 с неговия софт не може да се справи ?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340345077[/time]_________________________________________________

    Има ли хардуерно устройство /нещо като суич, айпи камера, джаджа някаква/ която да може да го прави ?

  6. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #5

    Re:будене на компютър

    Много пиша ама нещо ме побърква това неработене...
    Проблема май е друг.......
    когато пц-то заспи - хиберн, слийп или друго, мрежата отзад не мига. Виждал съм на различни пц как като е изключен /слийп, хибер, изкл./
    свети лампата отзад. Мисля, че там ми е жокера. Всички къде-какво-що за изключване на мрежова карта съм го махнал.
    Всички опции за будене - разрешени

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 09-02-14, 13:53
  2. Компютър
    От valepika във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 14-02-12, 14:12
  3. Компютър
    От p.petkov във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 05-11-07, 19:46
  4. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 02:05
  5. от компютър в компютър
    От ckk_7 във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 18-02-05, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе