Резултати от 1 до 2 от общо 2

Видео streaming с VLC или друго

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Видео streaming с VLC или друго

    Незнам дали темата ми е за този таздел или за друг, обаче ми се налага да стримвам видео от устройство (да го наречен най-общо тунер).

    Дотук съм пробвал с Windows media encoder и VLC.
    При първия вариант проблема е че стриима спира в един момент. Всичко си работи нормално но бутона Stream се изключва и трябва да го пускам ръчно. Почудих се защо става това и след "задълбочен анализ" стигнах до извода, че това е заради проблема 3.4ГБ на 32 битовите OS(работи се на Win XP 32).
    Не знам защо енкодера си брой енкодираната информация(никъде не съм посочил да я записва или нещо подобно) но стигне ли 3.4GB трансвер енкодирането спира, и трябва отново да го стартирам...

    Днес се занимаваш с VLC, при него проблема е, че каквито и настройки да му задавах все картината вървеше на кадри(накъсано). Не можах да разбера защо, но имам съмения, че процесора на машината не може да смогне на VLC да енкодира. При пускането на VLC процесора веднага се залепя за 100% и не мърда. Машината е P4 на 3Ghz с Windows XP 32bita. Макар, че проблема едва ли е в процесора, защото тествах почти всички варианти на енкодиране на VLC и все картината беше накъсана...

    Въпроса ми е някои занимавал ли се е с подобно нещо, и може ли да ми сподели някакви оптимални настройки на VLC, или поне решение на проблема с media encodera...?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Отговор: Видео streaming с VLC или друго

    VideoLAN - Streaming Features list
    glown,не го вдявам това,но съм забелязал,че с по-добра машина проблемите са по-малко-няма толкова накъсване,спиране.Иначе с VLC е по-добре.
    Ако си фиксирал нещата-кажи как или с какво.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Radio streaming server с VLC - как?
    От emos във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 12-10-09, 08:53
  2. Запис на online streaming video?
    От roumen68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-10-06, 10:28
  3. Video/TV streaming software под Linux?
    От dark във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-06, 01:54
  4. Гледане на TV по LAN? Streaming от тунер?
    От nikesg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-01-06, 21:47
  5. Видео картата или в нещо друго е проблема?
    От JIM във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 07-11-04, 12:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе