Резултати от 1 до 3 от общо 3

"Фризване" на компютъра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    "Фризване" на компютъра

    Наперил съм се аз да седна на хубав компютър,а не на моите схванати лаптопи дето се мислят кат' баби над празна кесия,ама ядец.Пускам на синока компа (i5-3570K нa 3.8GHz,GB Z77-F9 bios,8 ram,GB 777OC,WD blue,SS 520 bronze,some fans),зарежда W7Pro-64 bits,някоя и друга програма,по навик чакам всичко да се кротне.Проц,мегахерци,рам,всичко пада на минимум,протягам с радостен трепет ръка към мишката,чукам на браузера от таскбара-тишина-няма отворен прозорец.Кликвам двуразово на иконата на десктопа-тишина,само нейде в далечината простенва заглушено мисълта ми:"Бря...!".Кликвам пак-отваря се бял прозорец и толкова-компа замръзна като бягащ млад войник пред дежурен по поделение.Рсетарт от копчалъка.Зарежда,качва,отваря се браузър,прецаква се браузърът и иска да затвори страниците и ... компа пак замръзва.Рестарт.
    Няма никакво натоварване на проца,рама,ниски температури,бръждене на лампите,но все пак я да видя една проверна."mdsched",enter.Започва проверката и си заспива на някакво положение.Чаша уиски,2/3 цигари,се толкова.
    Кажете,моля,откъде да го почвам-от хардуера или софтуера!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: "Фризване" на компютъра

    Имам познат с 2 изгоряли през уикенда от светкавици компа-един служебен и един "домашен"...Ориентирай се към сервиз...ако имаш късмет захранване, ако нямаш късмет... дъно, виедо, процесор или бог знае какво ...

    А бре като се замисля, СТАРТИРАЙ го в SAFE MODE.
    След като Уиндоуса тръгва най-вероятно няма хардуерен проблем, НО го изключвай ако не се позлва, че много бури, много светкавици тези дни има ...
    Този пост е редактиран от justify; 10-06-13 в 20:06.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Отговор: "Фризване" на компютъра

    В момента си работи нормално.Нямаше бури по време на "фризването".Запознах игрите на сина ми с Revo Uninstaller Pro.

    - - - - - - - - - -

    От купа време върти memtest86+ и нищо.Само седя и се пуля като дядо Йоцо.Преди това пак пусках теста на Уиндоуса и пак спря без да изпише нищо на процентите от снимката по-горе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 2
    Последно: 27-05-14, 22:07
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе