Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By glarus

snWXCxaGxkPzbxm.exe - Някаква гадинка по флашките

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #1

    snWXCxaGxkPzbxm.exe - Някаква гадинка по флашките

    Преинсталирах един чужд компютър от флашката ми и всичко си мина добре. Компютъра си върви ОК.
    Какво беше обаче учудването ми когато боднах флашката на друг комп. Всички файлове и папки бяха изчезнали а имаше само преки пътища към тях.
    При показване и на системните файлове всичко се вижда. Като застана с мишката отгоре и сочат към систем 32 а действителните пътища са като тези:

    %SystemRoot%\system32\cmd.exe /c "%SystemRoot%\explorer.exe %cd%Moi_neshta & start %cd%snWXCxaGxkPzbxm.exe & exit"

    %SystemRoot%\system32\cmd.exe /c "start %cd%ERSW2.iso & start %cd%snWXCxaGxkPzbxm.exe & exit"

    %SystemRoot%\system32\cmd.exe /c "%SystemRoot%\explorer.exe %cd%.Trashes & start %cd%snWXCxaGxkPzbxm.exe & exit"

    Те това е гадинката - snWXCxaGxkPzbxm.exe ...... На всичкото отгоре си сменя и името...

    Моля за идеи как да се отърва от това чудо.... Благодаря на отзовалите се

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: snWXCxaGxkPzbxm.exe - Някаква гадинка по флашките

    форматирай флашката - по -сигурно няма.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #3

    Отговор: snWXCxaGxkPzbxm.exe - Някаква гадинка по флашките

    Това ще го направя в краен случай

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Отговор: snWXCxaGxkPzbxm.exe - Някаква гадинка по флашките

    Ако целта е да се почисти само флашката лесно стъпките не са кой знае колко много. - отваряш \autorun.inf с текстов редактор и виждаш къде е тази прословута гадина. Намираш я и я изтриваш, като може да я потърсиш и из други папки. Всички shorcuts ги триеш и тях и си показваш папките да не са скрити. Потърси тази гадина и из други папки, може да търсиш и по разширение и сравняваш по големина и дата. Възможно е да няма autorun.inf тогава търсиш за скрити и/или системни exe-та
    Друго е по-съществено. Намери причината за да е така флашката. Виж кога е модернизирана т.е. от коя дата са шорткътите и се опитай да се сетиш тогава в кой комп си я вкарвал и ако е твой го прегледай дали не е нужно и него да почистиш.
    stenly одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #5

    Отговор: snWXCxaGxkPzbxm.exe - Някаква гадинка по флашките

    Няма ауторун.инф файл.... Знам точно от кой комп ми дойде проблема. Дори още не е взет и сега ще отида и ще го огледам пак. Проблема дойде от него. С моя комп нямам проблеми. В такива случаи го връщам от имидж файл и за 5 мин е с нова инсталация с всички програми които обикновено ползвам. С флашката почти се оправих изтрил съм всичко и си показах папките и файловете. Имам и друга флашка с която инсталирам и тя може да се заключва с копче против запис. Имам на нея и програмка с която забранявам записа по флашките, но не беше в мвн и затова се получи този фал. Интересното е ,че като го търся с търсачката на виндоса не го намира и си сменя името гадинката. Проверих го на вирустотал и не го засича с нито една антивирусна

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #6

    Отговор: snWXCxaGxkPzbxm.exe - Някаква гадинка по флашките

    Отидох на заразения комп и първо боднах защитената от запис флашка. Всичко си беше и остана ОК.... никакви проблеми. Тогава боднах другата флашка,която форматирах на моето РС. Резултата беше светкавичен

    PicValley.net - FREE anonymous photo hosting and photo sharing

    Веднага се появи иконката - .Trashes и прекия път към нея . Средната иконка която е вируса разбира се беше скрита и не се вижда. Гадинката си беше сменила и името. Проверих го на вирустотал и нито една програма не засича нищо.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Редица някаква с животни
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 12
    Последно: 29-08-12, 12:09
  2. SANYO SAP-X22BT - някаква информация ?
    От joro24 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 8
    Последно: 07-06-12, 10:47
  3. Излезна ми някаква грешка.
    От DerekMTN във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 04-10-06, 14:27
  4. "София Мед" АД - някаква информация?
    От BerkStock във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 14-05-05, 11:14
  5. Някаква грешка в LBA на харда?!??!
    От stancho_75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-04-03, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе