Резултати от 1 до 3 от общо 3

Програма за обработка на HD видео AVCHD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Програма за обработка на HD видео AVCHD

    Здравейте,
    Препоръчайте някоя полу или изцяло професионална програма за видео обработка, която да може да върви на обикновен хардуер. Имам предвид не специализиран. Предпочитам да е 64 битова и да има хардуерно ускорение - т.е. да ползва поддръжка от видео картата (CUDA, OpenCL 1.2, Quick Sync Video, DirectCompute и др.подобни). В момента съм с вградена интелска карта HD4000 (i5-3570K). Не е проблем да си взема външна стига да си заслужава.

    Не ми е за първи път да работя с такива програми, но така и не мога да се спра на подходяща..... Най-простите....просто са си прости... лесни за използване, но с много ограничени възможности.Пробвах и "тежката артилерия" AVID Symphony 6.5 - Тя пък с тия bin-ове ми се стори много сложна.... а и хардуерна поддръжка иска на nvidia quadro - не ми се дават чак толкова пари за любителски цели, а и доколкото знам съвременните геймърски карти на Nvidia по нищо не отстъпват на Quadro-to (ниския клас).

    Последно ползвах Pinnacle studio 16 ultimate, което като възможности за начало ми допадаше, но се оказа много бъгаво. И то точно по отношение на хардуерното ускорение. Включа ли го за форматите които го поддържат и по някое време програмата дава грешка. Обикновено го прави на AVCHD H.264 при експортиране на проекта. Като го изключа няма проблем, обаче скоростта пада в пъти....Затова се отказах и от тая програма.... Смених драйвера на видеото пак същото... Не знам скоро дали е излизал по-нов.Освен това не е 64 битова.

    В зависимост от това на какво ще се спра, ще реша дали да вземам външна карта - там ще питам допълнително.
    И сега се чудя коя да подхвана...?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Отговор: Програма за обработка на HD видео AVCHD

    Vegas Pro 12.0 (64-bit)

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Програма за обработка на HD видео AVCHD

    Пробвах и него, става - но има нещо което не ми допада така че да ми "легне на сърцето"... не мога да разбера още какво е... В момента ги ползвам двете Вегас-а и Премиера. Премиера по ми допада като работа - по интуитивен е, обаче експорта му на изходния файл не ми пасва на желанията....а и хардуерната поддръжка е само за сметките в проекта ефекти сложни субтитри и сцени с наслагвания, а при експорт няма... А там се губи доста време, като се има пред вид че на мен не са ми необходими чак толкова сложни обработки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. обработка на видео
    От nan66 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 05-03-07, 18:14
  2. Програма за музикална обработка
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-12-06, 14:29
  3. Видео обработка
    От zombi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-05, 15:43
  4. Програма за обработка на GIF
    От carcass във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-01-05, 12:52
  5. Трябва ми програма за обработка на видео!
    От Djniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-01-04, 00:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе