Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By wrathchild

Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    днес най накрая пенсионирах windows XP pro, след повече от 12г вярна служба.
    минах на най-малкото зло - win7 professional x64 заради повечето RAM , и понеже е мода и аз си сложих едно ssd само че интел.
    определено ме учуди резултата, но все пак xp-то бе по-бързо.

    знам че някой хора , главно френско и "шопско" говорещи, сега ликуват , но няма как .доста неща вече не харесват пенсионера XP .

    Та идеята за тази тема е как да "тунинговаме Windows 7-та.

    1. Спиране на всички ъпдейти след инсталация и първоначален критичен ъпдейт
    2. Махане на windows defender
    3. Деактивиране на "action center"
    4. Спиране на 90 % от всички визуални ефекти
    5. Инсталиране на Liquid Virtu MVP но само при наличие на интегрирана видеокарта в процесора
    6. създаване на image на windows-a със всички настройки - за всеки случай.

    така аз постигнах голям прираст , спрямо други инсталации .
    Това не го подминавайте с лека ръка - доста се мъчих с тестове.

    който има други предложения да пише .
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 09-12-13 в 22:16.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #2

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    Първи бих ти препоръчал да си включиш ъпдейтите.
    Liquid Virtu MVP - напразно си се хабил, това служи само да си начешеш крастата с някоя синтетика, няма жив софтуер, който да го ползва по начина по-който го рекламираха, то затова и умря.

    Щом си с SSD прехвърли swap файла на HDD. Ако беше с повече от 8ГБ рам щях да ти предложа да го изключиш. Изключи индексирането на файловете. Забрани префетч и суперфетч функционалността. Премести ТЕМР папките на HDD. Същото се отнася и за кеша на браузъра. Идеята е колкото се може по-малко програми да пишат на SSD. Пипни си опциите за зареждане на ОС-а, включи всички ядра, махни изчакването. Забрани систем ристор. При налична повече от 8ГБ рам бих ти препоръчал да си сетнеш виртуален рам драйв, идеално е за TEMP и photoshop scratch диск. Забрани ауторъна.
    Ох... има сумати неща за за настройки, това са като че ли най-основните.

    И не се връзвайте на тестове, за някакви келеви проценти да си остържете инсталацията, няма смисъл, изключете неща които не ви трябват, а ако нещо ви кефи оставете го, ако ще да е и аерото Вся пак един живат живеем, нека е шарено.
    Mr.TECHNO и Shmi харесват това.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    виртуалната памет не е ли логично да е на бързия диск с цел да се доближи колкото може повече до скоростта на рам-а

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    Премести ТЕМР папките на HDD. Същото се отнася и за кеша на браузъра. Идеята е колкото се може по-малко програми да пишат на SSD.
    E то за какво го вземам това SSD като повечето неща уйндоса ще ги чагърка на плочата....? На SSD-то в това му е силата - многократно по голяма скорост на писане и четене на произволни малки файлове. Аз даже си взех един голям за да мога когато обработвам видео всички междинни файлове които рендва програмата да са на SSD а не някъде по харда.... Те тия дискове не са за украса....

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    wrath, всичко от написаното от теб е вярно, само без включените ъпдейти

    казвам го не от теория, а защото така съм настроил ССД-то на нетбука ми

    има малка промяна в действието на уин-а след настройките, но те повечето са и за пазене, а не за оптимизация на преоизводителността

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #6

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    Цитат Първоначално публикувано от glarus Виж публикацията
    виртуалната памет не е ли логично да е на бързия диск с цел да се доближи колкото може повече до скоростта на рам-а
    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    E то за какво го вземам това SSD като повечето неща уйндоса ще ги чагърка на плочата....? На SSD-то в това му е силата - многократно по голяма скорост на писане и четене на произволни малки файлове. Аз даже си взех един голям за да мога когато обработвам видео всички междинни файлове които рендва програмата да са на SSD а не някъде по харда.... Те тия дискове не са за украса....

    ССД има определен брой цикли на запис за всяка клетка, след това е мъртъв. Живота му се определя от технологията на чиповете (MLC или SLC). Ако всекидневно ползвате приложения, които пишат големи обеми по диска (нямате достатъчно оперативна памет, торент клиенти, видео редактори и т.н.) вероятността SSD да не доживее гаранцията си е доста голяма. Затова се правят написаните по-горе от мен настройки. Целта им е да сведат до минимум дращенето по SSD. Както казва Pat, тези дискове не са за украса, но тогава бъдете наясно, че ще ви се наложи да си купите нов. При SSD има пряка зависимост между обем-производителност-живот. Колкото един диск е по-голям, толкова е по-бърз и има по-голям живот. Лошото е че колкото по-голям, толкова по-плашеща цена. Пак ще вметна, че технологията виртуален РАМ диск, дава чудесни резултати, лошото, е че цените на плочките памет в момента са ужасяващи.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    Не знам какво толкова ги галите SSD-тата. В крайна сметка ги вземате да ви служат а не да им служите на тях. Единственото което съм пуснал на моето SSD е подръжката на TRIM (Apple са келеши и ако не си с SSD което да е с фирмуер на епъл и не пуска трим-а). Има гаранция 3 години , да му мисли

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    като каза виртуален хард, чеки да покажа едни резултати:

    RamDrive - AS.jpgRamDrive - Crystal.jpgRamDrive - HDSpeed.jpgRamDrive - HDTune.jpg

    4 гиги в 8 рам на 1333

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #9

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    Не искам да хейтвам но щом си със SSD определено трябва да минеш на win8 или нагоре. В моемнта съм със 8.1 и разликата със 7 е осезаема. До колкото разбрах има някакви кирийки 8-цата към работа със SSD дискове.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #10

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    Ето и моя RAM диск. 6GB от 16GB 1333 (ос 1600).
    10.12.2013.png


    LameHelper - ще споделиш ли от къде идва осезаемата разлика, че ми стана интересно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #11

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    LameHelper - ще споделиш ли от къде идва осезаемата разлика, че ми стана интересно.
    Не мога да определя от какво е но наистина е по бързо самото зареждане и самото спиране на компютъра.
    Пускането може да има съизмерима разлика но за спирането при 8.1 е просто мигновенно.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #12

    Отговор: Win7 Pro x64 Бг + 80GB Интел SSD + Haswell + 8 Gb Ram + GTX 460-a + 1 TB Toshiba предостатъчно за нормален gamer

    Хм, има нещо вярно.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 24-11-14, 02:00
  2. Win XP - Gamer Edition
    От ru-boy във форум Windows
    Отговори: 34
    Последно: 31-10-09, 18:19
  3. Някой да има X-Fi Extreme Gamer
    От stenly във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 03-05-08, 13:10
  4. Среден/нормален размер на страница (кб)
    От Smurfa във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-07, 14:43
  5. Нормален и кондензиран печат в ДОС
    От cekuff във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 20-10-05, 12:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе