Резултати от 1 до 11 от общо 11

Партишън мениджър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #1

    Партишън мениджър

    Добро утро на всички.Искам да се обърна към хората разбиращи от хардуер и софтуер,за малко съпорт.Проблема е следния:
    Твърд диск Western Digital (WDC WD6400BPVT-75HXZT1)с инсталиран Уиндоус 7 и разделен на два дяла,като на дяла с операционната система, е направен имидж.Заради проблемни сектори се наложи подмяна на диска с нов,който е същия като стария.Дължините на старите таблици ги знам до бит.Сега се нуждая от мениджър на дялове,с които да мога да го разделя точно така,както беше и стария,за да върна имиджа на който има софтуер,които е доста ценен.Имиджа е правен с Norton Ghost и правила Partition to Image.Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от Features; 05-02-14 в 17:27.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Партишън мениджър

    Със същият нортън гоуст правиш обратната процедура и ще ти криейтне партишън и ще налее в него съдържанието . Иначе програми колкото искаш Acronis Disk Director suite, Hirens boot CD версия под 10.1 има колкото си искаш графични менъджъри на дялове.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #3

    Отговор: Партишън мениджър

    Да попитам и аз, а като се направи партишъна от имиджа, то прави ли го буутващ? Веднъж пробвах подобна операция, но нещо не се получи стартирането на Уина от новия диск. И в тази връзка, трябва ли "празния партишън", на който ще се хвърля имиджа, да е с точно същия размер на първоизточника?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Партишън мениджър

    да, буутващ го прави

    мисля, че не, но аз винаги съм възстановявал имиджите на нови празни, т.е. без партишъни хардове, и програмите сами са си ги правели, колкото са били оргиналните

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Партишън мениджър

    За Уиндоус 7 , а сигурно и за 8-та, бутващата информация се намира на малкия системен дял (100МБ) който си прави уйндоса при инсталациаята. Така че при рестор, трябва да се ресторва и този дял.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #6

    Отговор: Партишън мениджър

    Здравейте отново.Благодаря на всички за отговорите.В първия си пост съм написал,че имиджът е правен Partition to Image.Този 100МБ дял,за който споменава Pat, и за които аз нямах идея,явно се създава в имиджът при правила за клониране Disc to Image.Каквото и да правя в момента стигам само и единствено до:BOOTMGR is missing.Press Ctrl+Alt+Del to restart.Ако инсталирам една 7-мица,за да се създаде системния дял и след това форматирам основния и разархивирам отново,дали ще се получи номера?
    Този пост е редактиран от Features; 05-02-14 в 17:20.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #7

    Отговор: Партишън мениджър

    Здраво си опапкал буут-а, виж това дали ще ти помогне:
    windows 7 bootmgr is missing-- resolved using WinRE - Microsoft Community
    , така ли иначе ще трябва да ребилднеш.
    Успех ти желая

    А относно бакъпите: Ghost-a отдавна съм го сложил в моята бан листа откато почна да скапва MFT-то на Вистата, не знам докъде е стигнал в новите версии и дали има нови въобще.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Партишън мениджър

    това малко партишънче се създава, ако повериш правенето на партишъните на инсталацията на windows-а, а не преди това под някой друг windows
    ако това е случаят, да, трябва да имаш имидж и на него

    честно казано не знам дали за появата му на нов хард трябва да инсталираш цяла 7-ца или ще свърши работа само да я започнеш, да минеш тази стъпка, а след това я спреш...

    сподели после, че ми е интересно, а нямам време да пробвам

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #9

    Отговор: Партишън мениджър

    То така или иначе инсталация на Уиндоус 7 на свестен комп минава за 15-20 минути. Правиш нова инсталация и след това изливаш имиджа на GHOST-а в/у прясно инсталирания. Разлики в размерите на партишъните не би трябвало да са проблем и съм почти убеден че ще се получи.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #10

    Отговор: Партишън мениджър

    Относно 100 МВ-вия дял, не мисля, че има отношение към буут-мениджъра, понеже съм го премахвал и изобщо не е било проблем да си работи Уина от същия диск на друг дял, затова и питам, как се подкарва ИМИДЖа.
    Може би, ключа е именно имиджа да се слага на празен вече диск, без Primery/System дялове. Пробвал съм ръчното задаване на статуса им, но пак не е тръгвал сложен имидж. Пък може и друго да съм омазал, не съм безгрешен

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Отговор: Партишън мениджър

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Относно 100 МВ-вия дял, не мисля, че има отношение към буут-мениджъра, понеже съм го премахвал и изобщо не е било проблем да си работи Уина от същия диск на друг дял
    Точно той е проблема Там се съдържат важните фаилове.
    иначе слагаш диска на win 7 - пускаш го и вмест да избереш опцията -install win 7 - долу има една опция под него - "repair windows."

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. каталог/мениджър за външен HDD
    От dedis във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-05-09, 18:51
  2. MP3 мениджър
    От TopBG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-05, 10:13
  3. Специфичен даунлоад мениджър
    От FunFun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-01-05, 13:48
  4. Препоръчайте ми даунлоуд мениджър
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-04, 16:00
  5. Особен даунлоад мениджър. HELP
    От FunFun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-08-04, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе