Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с данни на SD карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #1

    Проблем с данни на SD карта

    Колеги, не знам това ли е мястото за питането, но с изненада установих че голяма част от снимките на картата на апарата ми са с някакъв проблем. Изписва ми файлове с ероглифи и с дата на създаване много напред във времето. Липсите са произволни във времето на снимане но след като са направени съм ги преглеждал и тогава си ги имаше на картата. Изчезнали са после, апарата изписва че не може да отвори файла а на компа са с някакви ероглифи, при опит за смяна на името казва че не може да го промени. Някой има ли идея за ефективна програма с която могат да се възстановят поне част от тях. От видеоклиповете липси няма. Мерси.
    Този пост е редактиран от blekota; 19-08-14 в 21:45.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: Проблем с данни на SD карта

    Този проблем е заради счупен/дефектен контролер на картата. Направо вземай нова карта. Снимките може да си ги възстановиш с тази програма:
    Transcend RecoveRx
    RecoveRx - Support & Download

    С тази програма успешно съм въстановявал файлове на карта със същия проблем. Но сканирането отнема доста време. Всяка друга програма за възстановяване на изтрити файлове сигурно също ще ти свърши работа.

    След като си възстановиш файловете, форматирай картата, може да се оправи временно. Но дори и да проработи, повече на тази карта не може да се разчита за съхранение на важни данни.

  4. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #3

    Отговор: Проблем с данни на SD карта

    Привет колега. Успях да възстановя всичко почти с една програма която изтеглих от торентите, не помня сега името. Форматирах я и сега пак я ползвам като за момента няма проблем. Той проблема се появи внезапно след няколко месеца ползване. Картата е в гаранция -TDK от Теномаркет, и ако намеря касовата ще опитам да направя рекламация. Поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при превърляне на данни на нов HDD
    От kaizera във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-05-14, 10:51
  2. Отговори: 2
    Последно: 16-08-10, 08:25
  3. Проблем с бази данни на Delphi
    От zloRadi във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-08, 11:16
  4. Проблем с извличането на DVDT данни от цифрова камера
    От bran във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 01-06-08, 15:06
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-05-07, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе