Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Skype+ WIN_XP_SP3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #16

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    само за чат + някоя снимка
    случва се и малки файлове да си обменям
    //avenge - тръгнал съм от DOS,WIN3.11,WIN95,WIN98,WINXP
    Всички -= купени!
    В офиса само лицензни софтуери се инсталират.....тъй де
    //вече съм пенсия и не искам неприятности

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #17

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    Не си дал параметри на конфигурацията, която ползваш, но има много безплатни алтернативи:
    https://itsfoss.com/lightweight-linux-beginners/

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #18

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    Wise, мислех си дали не би искал да опиташ с Miranda NG, например. Има множество поддържани протоколи, включително SkypeWEB. Не става за разговори, но мен напълно ме удовлетворява като за чат с 2-3 приятели. Ако някой толкова прерита за разговор по Skype, имам си на телефона. Miranda е необятна като настройки, особено ако я понакичиш с повечко plugin-и, но вярвам ще се справиш. Ако искаш, мога да ти дам една готово конфигурирана версия (portable e), колкото да пробваш - само ще трябва да си въведеш данните за skype акаунта ти и паролата. В добавка, програмката е малка, невероятно бърза, много скромна откъм заемани ресурси...

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #19

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    Благодаря, Karata,
    мисля, че съм я ползвал някога - ще я пробвам пак

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #20

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    @Karata сигурен ли си, че това работи под XP, понеже пробвах преди малко и дава грешка при някакъв протокол при свързване. Прочетох, че също ползва web skype, което не работи под XP.

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #21

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    Не, не съм сигурен - нямам никъде XP, за да пробвам. Да, ползва SkypeWEB протокола, който всъщност минава през web.skype.com, но не разбирам как така това "не работи под XP".

    Аз също не мога да отворя web.skype.com, защото ползвам Firefox, но Miranda си работи безгрижно. За XP страницата се отваряла с portable версия на Maxton (прочетох тук, последния ред в мнението)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #22

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    Нямам идея, даде някаква грешка в протокола или нещо подобно,бързо се скри съобщението. Пробвах и под Windows 10 на реалната система, но и там не можах да го подкарам, хем си обнови плъгина за скайп, давам да се свърже - избирам онлайн статус, данните са верни, върти се малко долу-дясно и нищо не става. Нормалния скайп си работи със същите данни и на телефона и на компютъра. Автора на темата да си тества като иска, въпреки че ме съмнява да тръгне.

  10. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #23

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    Странно. Ето отпреди малко и на 10, и на 7 (версията на Miranda NG е еднаква, просто с два различни акаунта, които ползвам):

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #24

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    С maxton работи web.skype.com на 32 битoв XP SP3. Мерси за информацията, все някога може да потрябва Миранда дава грешка "SSL Connection failure" и разни други работи след това.

  12. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #25

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    Ако му се занимава на някой да пробва, ето тази, която ползвам (просто се разархивира .ZIP-а и се стартира Miranda32.exe от директорията Miranda). За да се въведат име и парола: така.
    Би ми било любопитно и на мен дали работи в XP, та ако опитате, споделете, моля.
    Този пост е редактиран от Karata; 11-04-19 в 18:13.

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #26

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    благодарско - ще пробвам
    но тези дни бях малко зает със зъби и инквизитори.....
    оживях.............

  14.  
     
  15. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #27

    Отговор: Skype+ WIN_XP_SP3

    Тотално извън темата, ама днес пушехме на улицата с колега и мина някакъв мъж, който ни попита къде бил незнамкойси номер на улицата - имало дентална клиника на адреса. Казахме му накъде растат номерата и човекът бавно се отдалечи. Колегата цъфна с коментара, че вероятно питащият се е надявал да не я намери Не си бил ти, нали? :D

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Skype
    От tristen във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 16-08-07, 11:01
  2. SKYPE
    От Z*E*W*A във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 08-12-06, 17:19
  3. Skype
    От Tecno във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-11-03, 17:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе