Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By bisval
  • 1 Post By MitkoS

От MBR към GPT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    От MBR към GPT

    Преди няколко месеца, с лекота конвертирах инсталация на Win 10 от MBR към GPT
    Беше много лесно без никакви особености и затова не си спомням как го направих точно - май ползвах безплатната версия на Paragon Disk Manager (той излезе при първото търсене в Гугъл). При това мисля че по-назад във времето (да кажем преди година) също правих такова конвертиране с първия попаднал ми инструмент от Гугъл.
    Сега обаче гледам всичките програми за такова конвертиране са станали платени, включително и Paragon.

    Знаете ли някой безплатен инструмент (към днешна дата) за конвертиране на работеща Windows инсталация от MPR към GPT ?
    Първите 5-6 в списъка на Гугъл или не са безплатни на практика, или искат да не е системен диск (тоя който ще се конвертира).
    Уж са free, ама са "free за сваляне", след което се пускат в Демо-режим и не вършат работа

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #2

    Отговор: От MBR към GPT

    Пробвай AOMEI Partition Assistant . Може да я дръпнеш от lrepacks.ru
    Става и с MiniTool Partition Wizard Free Edition - така пишат поне.
    Phoenix_1 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #3

    Отговор: От MBR към GPT

    Възможно е след конвертирането ОС да не може да зареди. Направи си архив на важните данни, в случай на повреда, понеже всичко се случва, а и принципно важна информация се държи минимум на 2+ отделни носителя, ако не знаеш.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Отговор: От MBR към GPT

    AOMEI Partition Assistant Standard - безплатна е и може да се свали от сайта на производителя.

    Май точно с тази програма го направих преди два-три месеца и не знам защо си въобразих, че е било Paragon (!) .

    Благодаря за жокерчето.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-09-19 в 00:57.
    Phoenix_1 одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Отговор: От MBR към GPT

    AOMEI Partition Assistant Standard
    конвертира безплатно само на хартия.
    Самата програма се рекламира, че прави конвертиране безплатно, но в момента в който започнеш реално да го изпълняваш това действие, програмата иска да се ъпгрейдне до платена версия за да се продължи.
    Днес бях неприятно изненадан.
    ... става въпрос за AOMEI Partition Assistant Standard свален редовно от официалните места.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #6

    Отговор: От MBR към GPT

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    AOMEI Partition Assistant Standard
    конвертира безплатно само на хартия.
    Самата програма се рекламира, че прави конвертиране безплатно, но в момента в който започнеш реално да го изпълняваш това действие, програмата иска да се ъпгрейдне до платена версия за да се продължи.
    Днес бях неприятно изненадан.
    ... става въпрос за AOMEI Partition Assistant Standard свален редовно от официалните места.
    Сигурен ли си, че си прочел правилно какво включва безплатната версия? Ако диска ти е boot, конвертирането НЕ Е БЕЗПЛАТНО, то си го пише!

    https://www.disk-partition.com/download-home.html

    Срещу "Convert system/boot disk between MBR and GPT styles" има МИНУС!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе