Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Запис на музикално CD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Запис на музикално CD

    В тази област съм съвсем неподготвен и вероятно въпроса ми ще изглежда глупав.

    Правя си подбор на песни, които ми харесват [в МР3 формат]

    С помоща на Nero ги записвам, като музикално CD за да си ги слушам в колата.

    Каквито и подложки да използвам, срещам сериозни затруднения в просвирването или по точно в започването, не знам как се нарича, първоначалното прочитане на CD-то.

    Ако успее да започне да свири си свири, но до следващото спиране ... или до по сериозната дупка на пътя.

    След това пак отначало, пускам, CD erorr, отначало, пак същото и така докато захапе.

    Купените от където и да е дискове си свирят, а те не са оригинални или поне повечето от тях. Или поне след една две грешки, не повече.

    От тук си правя извода, че вероятно аз не правя нещо както трябва.



    Дайте идеи как да ги записвам, скорост, опции или нещо такова, идея нямам от какво зависи качеството на записа.

    Записвам на ниска и на висока скорост, все същото е.

    Отчитам и факта, че и CD player-а ще отиде на почистване, въпреки, че в колата не се пуши и общо взето я пазя чиста отвътре.

    Ако нещо зависи, марката е Clarion, не знам какъв модел, не съм обръщал внимание.

    Благодаря предварително на всички!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Запис на музикално CD

    Има дни дискове на вербатим специлано направени за аудио записи и изглеждат като венилова плоча. Иначе при запис избирай disc at once и записвай на 8-ма скорост. Ако и това не помага проблема е във записвачката ти ли във самия CD player. Аз съм си правил записи на Verbatim pastel disc и на cd плеъра се четът по добре от матричен диск, много по бързо ги захапва.

    Пропуснах да кажа че аз ги записвам на записвачка НЕК 8 скоростна.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Запис на музикално CD

    Пробвах даже на четвърта скорост.

    На Verbatim записвам, макар че не са такива, каквито казваш, специално за музикални CD.

    Ще пробвам и това.

    На обикновено CD или в DVD-то си свири супер.

    Някъде във форума бях чел, че player-ите за кола, четяли на по ниска скорост или нещо такова.

    Та понеже не разбирам от това и питам, да не правя някоя съвсем елементарна грешка.

    Благодаря Julian!


  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #4

    Запис на музикално CD

    Според мен това зависи от CD playera и сега ще ти кажа защо мисля така. Значи аз по същия начин записвам аудио дискове с МП3ки и си ги слушам в колата без никакъв проблем. Дисковете са Verbatim 48x и ги записвам обикновено на доста висока скорост. В момента в който пусна същите тези дискове, койито при мен свирят перфектно в колата на мъжа ми, която е със CD changer ела да видиш какво става. Не ще да ги чете, изобщо не може да зареди диска или ако най-после тръгне - прескача яко. А чейнджъра е страшно добър и купени дискове чете без никакви проблеми.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    14
    #5

    Запис на музикално CD

    I az sym za cd playera prosto nqkoi ne podyrjat CD-R disk-ove proveri si tvoq

    uspex ;-)

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #6

    Запис на музикално CD

    BTW това, че някои CD Player-и четат на по-ниска или по-висока скорост е една голяма глупост, понеще всяко едно музикално CD на всеки един CD Player се чете на 1x.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Запис на музикално CD

    Първо ще отида да направят профилактика на CD-то и след това ще ви кажа какъв е резултата.

    Ако се окаже от CD-то, язък за дисковете, ако знаете как хубаво хвърчат от колата.

    [}]



    Благодаря на всички!

  10. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #8

    Запис на музикално CD

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">BTW това, че някои CD Player-и четат на по-ниска или по-висока скорост е една голяма глупост, понеще всяко едно музикално CD на всеки един CD Player се чете на 1x.



    <div align="right">оргинално мнение на Longhorn</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Айде без изцепки от страна на участниците, моля[][}]

    Чувал ли си нещо за Audio Read Speed ?[img]C:\My Documents\cd.bmp[/img]

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Запис на музикално CD

    Пробвай как ще се четът дисковете на самостоятелен CD плеър. Но явно записвапш да добри дискове и проблема е във замия плеър в колата ти, защото както ти казах моя плеър даже чете по добре записаните дискове от мойта записвачка.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #10

    Запис на музикално CD

    мисля 4е проблема е в сиди плеъра ! крътника ми имаше същия проблем скъса се да купува и да хвърля дискове в това 4исло и скъпи които му правех на 4 скорост ! след като отиде на сервиз се оказа 4е проблема бил в плеъра !

  13. Junior Member Аватара на Vankata12
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    56
    #11

    Запис на музикално CD

    След записа в какъв формат са-в МР3???По колко песни събираш на един диск /ако не са МР3/?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Запис на музикално CD

    Vanka ти шегуваш ли се или наистина ми задаваш този въпрос.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Правя си подбор на песни, които ми харесват [в МР3 формат]

    С помоща на Nero ги записвам, <font color="red">като музикално CD</font id="red"> за да си ги слушам в колата.

    <div align="right">оргинално мнение на Malone</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    []

  16. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #13

    Запис на музикално CD

    пробвай като правин музикален диск, първо да конвертираш песните в WAV формат, ако искаш така ги пиши и на 52 скорост пак ще се четът навсякъде

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #14

    Запис на музикално CD

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">След записа в какъв формат са-в МР3???По колко песни събираш на един диск /ако не са МР3/?



    <div align="right">оргинално мнение на Vankata12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Нерото само си ги конвертира от МП3 във wave формат. Като аудио CD се събират около 18 песни, но това е съвсем ориентировъчна цифра - зависи от големината на файла.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    10
    #15

    Запис на музикално CD

    нерото ги прави в cda формат освен ако не му кажеш допълнително че искаш wave и според мен проблема е в cd playera

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Запис на Mac OS
    От kristov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 19-04-11, 11:31
  2. MOD или MPG за запис на DVD
    От radovan1973 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 23-09-09, 11:43
  3. запис на DVD
    От ManiMani във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-09-06, 13:07
  4. Музикално съдържание безплатно през БТК ADSL
    От daley във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 18-05-06, 22:08
  5. Запис на музикално CD
    От sony2 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 31-12-04, 16:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе