Резултати от 1 до 14 от общо 14

MOD или MPG за запис на DVD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #1

    MOD или MPG за запис на DVD

    Работя с камера panasonic sdr40 записва на HDD с програмата VideoCamSuite 1.0 в MPG-формат.Но пробвах с Cyberlink dvd suite 7 и ми ги свали в MOD-формат със кой е по качествен да эапиша двд.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    DVD-то е в MPEG2 формат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #3

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    Самата камера ги сваля в MPG-файлове с оригиналния софтуер.Ас Cyberlink в MOV-файлове на компютъра след това пак с Cyberlink power director ги записвам на двд като естествено се конвертира в mpeg 2 но при кой вариянт ще постигна по добро качество на двдто.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    ами при всяко конвертиране се губи информация, особено като има преминаване от един кодек към друг

    при "гимнастиката" mpeg1 -> mov -> mpeg2 има 2 конвертирания, а при mpeg1 -> mpeg2 е само едно, така че отговорът е очевиден

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #5

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    самата камера ти записва в MP2 формат на харда й и който е и формата за печене на двд, а при MOV страшно се губи качество/колегата правилно ти го каза/
    ползвай софтуера който ти е даден той е разчетен за оптималното качество която ти предлага твоята камера

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #6

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    ползвай софтуера който ти е даден той е разчетен за оптималното качество която ти предлага твоята камера
    Софтуерът, който върви с камерата, е разчетен само за едно нещо - да го има, за да може когато някой клиент попита - ама аз това как да си го кача на компютъра или да го обърна в ДВД да му се каже - има там едно дискче с едно софтуерче.

    Тази камера би трябвало да записва в мпег2 и да прави *.mod файлове.
    Погледни това:
    http://www.camcorderinfo.com/bbs/t132937/html

    Сега, ако смяташ на ДВД-то да записваш мпег2 файлове - ами "шляпай" ги и повечето ДВД плеъри трябва да ги плейнат.
    Ако смяташ да правиш истинско ДВД - ами вземи нещо от сорта на DVD Author и се моли да му харесат файловете, че иначе ще трябва да ги прекодираш.
    Ако ще прекодираш:
    Cinema Craft Encoder
    Mainconcept MPEG Encoder
    TMPGEnc

    Ако искаш дата и час:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg268753

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #7

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    сложи си Pinnacle от 10 нагоре или ulead студио и всичко ще можиш да правиш и печеш двд vsd svsd и не се занимавай с такива псевдо програмки като горепосочените

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #8

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    Та аз и с Cyberlink power director 8 си правя проекта редакцията до изпичането на двд.Но тук получих информация която ме заинтригува .Благодаря на отзовалите се ще проуча предложените програми .Все пак крайната цел е най доброто възможно качество на двдто

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #9

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    качеството зависи от 1 видеокамерата - хубава оптика дали е с 3 ссд или смос
    2 битрейда с който записваш двд диска около 8000 е оптимално за около час и 10 мин.
    3 записващата програма какви компресори използва и дали е с плаваща или постоянна компреия и звука ..
    давам за пример пинакъла защото смята на два паса и вади по-добра картинка и от премиерата

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #10

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    За съжеление камерата ми не е 3-ссд винаги записвам в ХР-режим за най добро качество Не жаля дискове и ги записвам с 1-но часово времетраене,Но си мисля че има какво още да развиват в технологията на този вид камери качеството особено в тъмни сцени е с големи компромиси меко казано По някога съжалявам че си продадох добрата стара "JVC" VHS-C камера която бие новата по качество на образа особено със снимане в затворени и слабо осветени помещения

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #11

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    извинявай не съм разбрал че камерката ти снима на мини двд диск /мислех че става въпрос за хардиск/ та - всички притежатели на камери независимо от марката които снимат на мини двд са за оплакване защото нещо е спестено за сметка на друго и спестеното е качеството! някои екстри като цайс оптика например вдигат цената на камерата но не и качеството на записа !
    аз имам видеостудио и често ми носят по един барабан мини двд да им ги поставя на стандартно двд. Значи след като сваля на файловете от мини двд дисковете на хардиска на компа ги конвертирам с OJOsoft Total Video Converter става за броени минути след това записа и печенето правя с Ulead DVD MovieFactory 5 можи и по-стара версия върши работа и всичко това за по малко от час
    другия вариянт е от двд плеер - на двд рекордер
    мини дв касетата си остава най-доброто качество за момента

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #12

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    сложи си Pinnacle от 10 нагоре или ulead студио и всичко ще можиш да правиш и печеш двд vsd svsd и не се занимавай с такива псевдо програмки като горепосочените
    Новичък си още с конвертирането, ще мине време ще разбереш кои са "истинските" програми и за конвертиране и за правене на ДВД-та след това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #13

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    Явно не съм се изразил правилно става въпрос за HDD камера а 1-часовите двд ги пека след сваляне на компа Но съм съгласен с теб че DV-камерите особено с 3-ccd матрица си остава най доброто за момента в SD стандарта разбира се за HD-камери е друга тема

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #14

    Re:MOV или MPG за запис на DVD

    Мисля че намерих решение "MPEG VIDEO WIZARD DVD" записва файловете без прекодиране само при снадните в редакция

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PVR запис от ТВ
    От Emoo във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 19-12-13, 19:23
  2. Запис на Mac OS
    От kristov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 19-04-11, 11:31
  3. Запис на ДВД
    От sladi4kia във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-09-09, 19:55
  4. запис на DVD
    От ManiMani във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-09-06, 13:07
  5. Запис на ДВД
    От dimi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 14-06-04, 16:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе