Резултати от 1 до 8 от общо 8

Относно вирусите.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #1

    Относно вирусите.

    Качиха ми се сума вируси, повечето от които са на W32. Правя си формат на целия компютър и отново си инсталирам операционната система, и те отново са се качили, още преди да съм влязъл в нетът. Проверил съм си всички инсталационни дискове и те не са заразени. Процесорът ми е ASUS и до колкото зная той има някаква защита която отхвърля вирусите , така че не могат да са във него. Харда ми го форматирам, така че и от него съм ги махнал. Направил съм тест на DOS и там също не се откриват вируси. Разбрах, че е възможно да са се качили във RAM-ът. Някой може ли да ми каже как мога да ги изчистя от там, ако са там? Къде другаде могат да се качат, по принцип и как да ги махна?

    Благодаря предварително за отговорите!


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Относно вирусите.

    Вируси в RAMa?!? Това е абсурд. Нали като изключиш компютъра цялото съдържание на паметта се изтрива.

    Имаш си ги някъде по веригата - дискета от която качваш системния DOS при форматирането или диска с Windows или ако имаш втори диск и т.н.

    Влез в Нета и върви на адрес:

    http://www.pandasoftware.com/actives...f=BG-PR-AS-108

    По-нататък следвай инструкциите

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Относно вирусите.

    Процесора ти не е Asus, най-вероятно дъното ти е такова.

    Намери си добра и чиста инсталация, на Windows, пък и на DOS ако ти трябва. Не знам как форматираш диска, ако ти е трудно повикай някой, който ще го направи както трябва.

    Lupus изчерпа въпроса с рама ...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #4

    Относно вирусите.

    Нямаш вируси в RAMa, незнам доколко е възможно да са ти заразили ROMa, ако искаш за всеги случай си преинсталирай биоса (според мен е малко пресилено)[:0].

    Другото е изчисти MBRa (master boot recorda), ако са се загнездили там, сега точно не мога да си спомня как ставаше[8)]

    Причината най-вероятно е в това от което инсталираш, не знам как го проверяваш, но това, че антивирусната не пищи съвсем не означава, че е чисто!!!

    Апропо каква ти е антивирусната и кога и как ги проверяваш? Ако диска ти е след format с какво проверяваш инсталациите?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #5

    Относно вирусите.

    Антивирусната ми програма е Нортан. Пробвах да си сложа McAfee, но тя не иска да се ъпдейтва. Инсталационните дискове ги проверявам сащо със Нортан. DOS-ът си го проверявам със командата "fdisk /mbr". Формат, на дискът, правя също под DOS като ползвам дискетата със системни фалове за Windows, чрез командата "format c:", на всичките дялове.

    Как се прави преинсталация на биосът? Как се прави инсталация на DOS?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #6

    Относно вирусите.

    Каквито и съвети да намериш тук, най-добре ще е да те посети експерт и да ти оправи бакиите! Причините са две: не съм сигурен, че ще изпълниш указанията правилно и не съм сигурен, че обясняваш проблема си правилно!

    ..Хубаво е човек да се старае сам да се оправи преди да пита за щяло и нещяло, но когато вече не може да се оправи, дори с питане е по-добре да не задълбочава проблемите, а да се отнесе до специалист, било то и срещу заплащане!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #7

    Относно вирусите.

    Виж сега Леголас май е прав много неща не стават съвсем ясни, а така е много трудно да ти дадем правилен съвет.

    Биоса се преинсталира като отидеш на сайта на производителя си и си изтеглиш съответния биос (обикновено най-новия, който става за дъното ти), там има и инструкции (към softa който ще изтеглиш), но не те съветвам да се захващаш с това!

    Най-вероятно ти трябва ЧИСТ ИНСТАЛАЦИОНЕН ПАКЕТ вземи на заем от приятел, направи безусловно форматиране (с параметър /u ) и инсталирай на чисто!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #8

    Относно вирусите.

    Добре - благодаря на всички за съдействието!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Относно AP
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 19
    Последно: 10-04-09, 13:03
  2. относно УСБ
    От gggggg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-12-06, 20:24
  3. Въпрос относно DVD
    От m във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе