Резултати от 1 до 15 от общо 15

как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    12
    #1

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    аз съм с 2001b ,могат ли да се сложат допълнителни шрифтове и какво е името на шрифта,който разпознава такава кирилиа

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    Windows-a не ти е кирилизиран правилно, никакви шрифтове не трябват... (като начало кажи с какъв windows си)

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    DK е напълно прав ...

    Напиши какъв ти е Win и injinera да се намеси.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    12
    #4

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    със win98 съм,използвам флекстайп.Значи когато си пиша със стандартни ICQ-та нямам проблеми с кирилицата,но когато получавам от ICQ Lite тогава излизат едни особенни маймунки ,например това:

    Код:
    8 =5 A0<>
    :0@09
    8 =5 A0<> :0@09



    а когато аз пиша ,човека отсреща си чете кирилицата.Значи само гогато получавам е пробллема ,и само от ICQ Lite (предполагам,до сега само с двама съм имал такъв проблем и двамата са с Лите)

    А има ли начин да разчета едно вече получено съобщение?С човека няма да имам връзка скоро и не знам какво ми е писал.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    100
    #5

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    Това няма нищо общо с Flex Type.От контрол панела на "Keyboards" Навсякуде му кажи да е Български език.Не пропускаи Advansed.Или пробваи да натисне6 бутон "Override users color and font settings",ако евентуално няма6 шрифта на които ти пи6ат отсреща.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #6

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    Точно Флекстайпа променя виндовските шрифтове и като нищо може да е заради него.



    Нека да попрочете тук човекът:

    http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    12
    #7

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Точно Флекстайпа променя виндовските шрифтове и като нищо може да е заради него. </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    всъщност ако е само промяна на шрифта ,то пак може да се прочете,като пробвам ръчно с различни кирилски шрифове.Но сега получавам особен вид маймунки които не мога да конвертирам по никакъв начин в смислен текст. Може би самата кодова таблица за кирилица при тези Web базирани пейджери е друга ? Може би трябва да получавам със същия софт-клиент,то ест и аз да използвам ICQ Lite за да го чета? Или в случая да си го прпратя от Лите на нормално ICQ или обратно

    а може и самия флекстайп да прецаква Виндовския начин за кодиране на кирилица? Това на инжинера ще го прочета,смисленно е ,но ми изглежда доста неподредено.Май трябва да го изчета цялото [:0]

    Ама чукча не читател,чукча писател[:D][:D]




  10. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #8

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    Подобен проблем се получава с FlexType 2k на 9х машини. За да се оправи е необходимо да се смени System Font да бъде Standard Fonts. Това оправя и другите проблеми с визуализацията на български.



    Съвет за ICQ клиент - MirandaIM. Най добрата и лека програма с много възможности и НИКОГА досега не ми е правила проблеми (и на 95 и на 95OSR2 и на 98 и на 98SE и на 2000 и на ХР).

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #9

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    Аз пък ползвам Мирандата и досега съм имал няколко много досадни проблемчета. Все още я ползвам, щото не ми се занимава да инсталирам ICQ, да му махам банерите и т.н.

  12. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #10

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз пък ползвам Мирандата и досега съм имал няколко много досадни проблемчета. Все още я ползвам, щото не ми се занимава да инсталирам ICQ, да му махам банерите и т.н.



    <div align="right">оргинално мнение на X-RAY</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И какви проблеми си имал? Просто ми е чудно? (Пък и може някой да намери решение на тях, ако съществуват).

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    Аз съм с Windows 98SE, Flex Type, ICQ Lite и нямам никакви проблеми както с четенето така и с изпращането на съобщения на кирилица (освен ако нещо моментно не се омаже в системата - случи ми се веднъж)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    12
    #12

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Подобен проблем се получава с FlexType 2k на 9х машини. За да се оправи е необходимо да се смени System Font да бъде Standard Fonts. Това оправя и другите проблеми с визуализацията на български.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    При мен за смяната на системни шрифтове през Флекса ми дава само две възможности:

    Eastern Europe/Cyrillic

    US,Western Europe

    от къде да адна тия Standart Fonts ? чрез редакция в *.kbd файла ли?



    Междувремменно установих че проблема идва и от Флекса и от Web базираното ICQ,кръстосан проблем някъв

    ако съм с Флекс кирилицата си бачка с обикновенни ICQ,дори и с Миранда ,ако отсреща също е с такава(или нещо такова) Но аз ако съм с нормало а от среща с Web,то не мога да чета кирилицата .А като съм с миранда в други случаи нито аз мога нито оня отсреща .мно сложно стана Значи трябва да се търси по кардиналнои решение ,но без тесла



    Всъщност какъв плугин да търся за Шрифтове за миарандата,разгледах я хареса ми напръв поглед ,Или няма баш такива плугини?


  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #13

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    Ми мен ако питаш следвай съветите на injinera и го разкарай тоя флекстайп. Виндовса си има перфектна кирилица.



    А за проблемите с мирандата... първото което се сещам е един проблем със виждането на съобщенията. Както си чатех с един приятел и хоп, спрях да му виждам съобщенията, както и тези, които аз му пращах. За да ги виждам, трябваше да отворя хисторито и оттам да гледам. И това стана ей така, от нищото. Както и да е, благодарение на Gadget го оправихме(смених хистори плугина). Друго... примерно напоследък като пращах съобщения и прозореца ставаше неактивен за 2-3сек, свалих най-новата версия и като че ли се оправи... сега обаче много често ми излиза прозорче, че съобщението не мое се изпрати(the message send timed out), но айде, това може да е от нета ми(като го оставя прозореца с това съобщение така в крайна сметка се изпраща, но дразни). Още един проблем дето се сещам...тъпата миранда не ми показва емайла. Не знам как да го оправя... понякога не се получават оффлайн съобщенията, а понякога и не само(но това май и със ИЦЯ-то ми се е случвало) ... абе по-добро от оригинала няма . Така и не мога да си намеря плъгин за чат . За момента се сещам само за тея проблеми.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #14

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    @X-RAY

    - the message send timed out

    Първо цъкащ на Show expert options (най-долу в ляво), после отиваш на Network->ICQ и махаш чавката от Send messages slower...

    - за мейлите

    ако не се лъжа от Mirabilis нарочно махнаха в послната версия на ICQ протокола да не се показват мейлите...

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #15

    как да чета кирилица на съобщения от ICQ Lite?

    Dockera, мерси . Значи не знам мирабилис кога са го махнали, но аз вече доста време ползвам мирандата и никога не съм имал маил....досега. Разрових се из опциите и поправих тази несправедливост .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. седя си аз, чета си едно постче и ...
    От knothole във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 26-07-04, 17:22
  2. Отговори: 7
    Последно: 03-11-03, 16:50
  3. Пращане на съобщения
    От The Mask във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 19-07-03, 14:19
  4. Лични съобщения?
    От Леголас във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 05-06-03, 14:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе