Резултати от 1 до 13 от общо 13

Problem s VCD....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #1

    Problem s VCD....

    Znach iskam da si napravq DivX na VCD. Vaprosami e zashto na nqkoi filmi kato gi zaredq v“VirtualDub” mi zliza syobshtenieto [!]”The requested audio compression is not compatible with the input format. Check that the sampling rate and channel count of the input match those of the requested format” [!]I kato go convertira v VCD go pravi bez zvuk.

    Kak da opravq tazi gadost. Syshtoto mi izliza I ako trygna da sapisvam samo zvuka v WAV format. A na drugi filmi kato zapisvam zvuka v WAV ima nqkakvo prashtene samiqt zvuk se sakapva.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #2

    Problem s VCD....

    Тъй като не казваш какъв е звука, ще си позволя само да ти дам линк към отговор на подобен въпрос.

    http://www.vidomi.com/viewtopic.php?topic=7155&forum=10



    Ако това не помогне, иди в www.dvdrhelp.com, напиши в търсачката съобщението за грешка и ще видиш, че не си единствения с подобен проблем.[]




  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #3

    Problem s VCD....

    Ето ти още един сайт, на който ще намериш всичко за правене на vcd, включително и програмите. Обяснено е на български, така че и начинаещ да си, пак ще се справиш.

    http://vcdhelper.hit.bg/

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #4

    Problem s VCD....

    Има една програмка - MainConcept MPEG Encoder, с която конвертирането AVI -> VCD (DVD) става много лесно и бързо. Първо си инсталираш ffdshow и в настройките му задаваш да показва субтитрите на филма. След това инсталираш MainConcept MPEG Encoder, отваряш желания филм и от Output format задаваш необходимия формат (в твоя случай VCD). След това щракаш на Convert и изчакваш. Забелазал съм че този кодер работи доста бързо - времето за конвертиране при мен е горе-долу колкото времетраенето на филма (на Celeron 1GHz).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #5

    Problem s VCD....

    Българският го знам и не ми помага. А за звука нямам си и на престава какъв е как да разбера. Въпроса е че не

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #6

    Problem s VCD....

    И с "MainConcept MPEG Encoder" ништо не става както го пусна филма тръгва да се конвертва за малко и после ми изписва:

    "[]...SIMD: SSE or 3DNowExt

    []...Video encoder initialized

    []...V006:Unable to write a picture header to the output file

    []...Error in converting:

    []...The parameter is incorrect."

    каде бъркам по дяволите

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #7

    Problem s VCD....

    Значи разбрах как става номера

    Звукат ми е бил "Ac3" и затова " VirtualDub"не можеше да го изкара.

    Номера стана като свалих "GoldWave" и с нея обърнах звука на "WAV" и после си го качих. Якото на програмката е че с нея даже си филтрирах звука и малко му дигнах силата защтото ми беше малко глух.Направо стана супер[:D][:D] чудя се дали не може след като си направиш VCD-то пак да му върнеш "Ac3" звука и да го шлянеш от горе. Но за сега и на това съм доволен.

    "Jenny" мерси човече[][][]

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #8

    Problem s VCD....

    На мен ми излизаше пак нещо подобно като исках да запиша SVCD форматNero-то.Имам си plug-in всичко точно и като му сложа нещо и ми изписва че video-то не било съвместимо и покзваше колко пиксела е широко и високо и доколкото разбрах това му пречеше а според мен това не би трябвало да е проблем?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #9

    Problem s VCD....

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> чудя се дали не може след като си направиш VCD-то пак да му върнеш "Ac3" звука и да го шлянеш от горе.

    <div align="right">Originally posted by spun*-*22/02/2004*:* 01:55:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Може и да можеш да го "шляпнеш", ама дали ще се чува нещо?

    АС3 не се поддържа от VCD (VCD - Audio:32-384 kbit/sec MPEG-1 Layer2, макар че стандарт няма)

    Шансът да се възпроизведе така направен диск е много малък (Ако устройството поддържа т.нар. XVCD, може и да стане, но гаранции - никакви)

    Вземи опитай и кажи какво се е получило.



    Също така си мисля, че ако държиш много на многоканален звук и MPEG1 видео, можеш да си направиш отделен диск със звука[]



    По основния ти въпрос - съжалявам, че нямах време и не ти написах сама решението (а те са много), но в крайна сметка всички се свеждат до едно - конвертиране на AC3 звука. Виждам, че си се справил. Поздравления! Надявам се и че си разбрал как се проверява какъв ти е звука, защото може и да е MP3 (например).

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #10

    Problem s VCD....

    Da ti kaja taka i ne razbrak kak se proverqva no pretpolagam che e "Ac3" zashtoto kato obyrna filma v "VCD" s "WAV" zvuk MB-te mi padnaha ot 700MB na 537MB sledowatelno ako beshe znuka "Mp3" bi trqbvalo da mi se kachat poveche ot 700MB nali...... izvoda e kolko po dobro kachestvo tolkova poveche MB[:D] Sashtoto e i s video formata...

    Koeto mejdu drugoto mnogo se mach i oste ne moga da razbera kak stava nomera s vidoeto. Primerno da kepchvam DVD kachestvo i posle da go smachkam v Div X s prfektno kachestvo. Znachi imam svaleni klipcheta koito sa s prfekten zvuk i kartina 3 - 4 min i sa 26-30MB a az za tova vreme gi pravq okolo 40 - 50MB nach "Jenny" ako imash nqkakva ideq kaji.........................

    "MAKAPOВ" nach "Nero-to" moje da go izpolzvash samo da izpyrjish diska"toes da go zapishesh na 1 skorost" svali si tezi programiki:

    1. "GoldWave" / izpolzva se v sluchai che zvukat ti e "Ac3" i druk forman koito "VirtualDub" ne moje da go otvori i togava go obrashtash v "WAV"/

    2. "SUB2SSA" / s neq trqbva da preobrazubash subtitrite *.sas format"

    3. "VirtualDub" / s neq kachvash subtitrite na filma"

    4. "TMPGEnc" / i preobrazuvash videoto v DVD : VCD: SVCD/

    Otvori linka koito "RISTAKI" e dal chetesh i deistvash[8D]

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #11

    Problem s VCD....

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Da ti kaja taka i ne razbrak kak se proverqva no pretpolagam che e "Ac3" zashtoto kato obyrna filma v "VCD" s "WAV" zvuk MB-te mi padnaha ot 700MB na 537MB sledowatelno ako beshe znuka "Mp3" bi trqbvalo da mi se kachat poveche ot 700MB nali....</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не ти схващам логиката, но това в случая не е важно.



    Вида компресия на звука, а и на видеото можеш да видиш с AVIcodec (http://avicodec.duby.info/) или GSpot (http://www.headbands.com/gspot/)



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Koeto mejdu drugoto mnogo se mach i oste ne moga da razbera kak stava nomera s vidoeto. Primerno da kepchvam DVD kachestvo i posle da go smachkam v Div X s prfektno kachestvo. Znachi imam svaleni klipcheta koito sa s prfekten zvuk i kartina 3 - 4 min i sa 26-30MB a az za tova vreme gi pravq okolo 40 - 50MB nach "Jenny" ako imash nqkakva ideq kaji.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Въпросът ти е зададен така, че не може да му се отговори.



    Имам много идеи [], но първо виж с някоя от горните програми каква е компресията (и с какъв битрейт) на свалените клипчета и после кажи съответно ти какво правиш. (защото "kepchvam DVD kachestvо" нищо не ми говори в случая).



    (Ако имаш възможност, пиши на кирилица)


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #12

    Problem s VCD....

    Значи проверих аудиото на филма както и предполагах"Ac3" Исках да ти кажа че "Ac3" е с по малкака компресия от "WAV" и "Мр3" Примерно една песен "мр3" е средно от 4 - 5 МВ но ако е обърнеш в "WAV" става средно от 30 - 40 МВ но качеството и е по добро, а ако я обърнеш в "Ac3" не занам колко ще е но със сигурно ще е повече от 40 МВ. Същото е и с звука на филма според мен. Но както и да е.... нали ми стана VCD-то и сам доста доволен[] [][]

    Така сега за видеото:

    Значи отворих си клипчето с "GSpot" направо супер е програмата изкара ми всички настроики на видео;аудио;филтри и т.н. начи ще си направя съшти те настроики на DivX и ще пробвам да вида дали ще даде ефект. [?][?]Незная как да ползвам "Filtrite" [?][?]

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #13

    Problem s VCD....



    AVIcodec, по мое мнение, се справя п-добре с DVD и VCD, но и двете програми си струва да ги има човек.



    Опитай, не е лошо човек сам да се бори..[] Разбира се, ако имаш конкретни въпроси, ще помагаме!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. BIG FAT PROBLEM :(
    От roL4xX във форум ИГРИ
    Отговори: 10
    Последно: 20-04-06, 14:49
  2. WD - problem
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-06, 08:58
  3. XP problem
    От paco във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 06-03-04, 13:18
  4. WIn XP Problem
    От LinuxLoader във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-03, 00:06
  5. problem s P4
    От mitak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 29-04-02, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе