Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Програма за Users?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    130
    #1

    Програма за Users?

    Искам да попитам дали има програма, с която мога да давам Username и Password на потребители в LAN! Пробвах с Windows 2003 ама явно нещо не права като хората. В компа ми може да се влиза само когато разреша Guest-a. Когато въведе отделен потребител със Static IP нищо не става! Plese Help!!! Предварително мерси![:D]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Програма за Users?

    Не разбирам.... Не става ли работата с един Guest акаунт с Password, която винаги можеш да си сменяш??? Или просто не си можал да се оправиш с настройките... Как искаш да се влиза в компа ти??? Като администратор или като някакъв ограничен акаунт, или дори само в шеровете ти???? Дай малко повече инфо. И мсиля, че темата ти е за мрежи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    130
    #3

    Програма за Users?

    Може да си прав че темата ми е мрежи ама аз се чудех каде да я побликувам и реших тук. Искам всеки който влиза в компа ми да си има собствена парола и име. Това с Guest-a май няма да ми свърши работа.А с настроиките наистина ми беше доста трудно. А пак и искам да ми проверява и за МАС адрес.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Програма за Users?

    ами направи им отделни потребителски акаунти и като шерваш добавяш кой шер за кой да е или за кои

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Програма за Users?

    И аз искам същото (достъпа до компа ми да е с юзер и парола). Четох мненията по този въпрос в раздел "Мрежи" , пробвах това-онова, включително и това с парола за "Guest". Ne стана - може да е въпрос на настройки, но така или иначе не можах да разбера къде да пипна.Та на въпроса:

    1.) Как се прави това: <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ами направи им отделни потребителски акаунти и като шерваш добавяш кой шер за кой да е или за кои</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    в мрежа без домейн. (Сещам се единствено за локални такива)

    2.) Kаkви настроики се дават ( имам предвид aко се сменя нещо допълнително в "Policies" )

    3.) Трябва ли да се инсталират някакви допълнителни компоненти или поддръжки на Windows?

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Програма за Users?

    ако си с NT базирам win от computer managment отиваш на users и си създаваш колкото си искаш. Водят се локални и все усер си пише логин и пасс, за да влезе в дадения споделен ресурс. Аз съм си направил такъв един и го давам на хората които нямам против да се ровят из харда ми. Преди бях пуснал свободно, но нямаш под 20 закачени и не можех да си ползвам машинкта

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    130
    #7

    Програма за Users?

    Преди да напиша тая тема пробвах почти всичко в Users. Каквото и да правех нищо не ставаше. Пробвах да направя с парола и каквото се сетите обаче не става. Направих един акаунт който беше същия като Guest само се различаваше по името и пак не стана. Някакви предложения?Направо много се нервирах и се чудя какво да направя за да стане.



    А за MAC адреса какво ще кажете? Има ли начин да давам права по MAC адрес?

  10. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #8

    Програма за Users?

    control panel/administrativ tools/Local Security Policy/user rights assignment/accses this computer from the network

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #9

    Програма за Users?

    Със този ключ, YG, мисля, че просто ще дава достъп на групи по локалната мрежа... Обаче щом групата guest му е включена, всеки член на тази група може да се логва локално, не е нужно всички един по един да добавя......

    Според мен щом искаш чак да ги идентифицираш по - сигурно, опитай с ftp сървър. Там можеш да даваш различни permissioni и папки дори за всеки отделен акаунт, да го идентифицираш по IP; да задаваш различна парола и скорост дори на всеки, според мен опитай така... Програма, дето да прави всичко това с шерингите аз не познавам, в най - добрият случай трябва да накачулиш 2 тона излишен софтуер.....

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Програма за Users?

    Като бръкнах там дето каза "YG" и добавих хората от мрежата които да имат достъп до PC-то ми, при натискане на "Apply" се появаява следното съобщение:



    Прозорец "Security Templates", znak " Внимание", съобщение "Failed to save Local Policy Database" и бутон "ОК"



    С администраторски права съм. Някой има ли идея от какво е? [?][?][?] ОС = WinXP






  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    130
    #11

    Програма за Users?

    D3BEPP, 10x! Обаче с 2003 става ли ftp, защото аз гледах че има само DNS, Fileserver, printer server и т.н. ама ftp нямаше. Можеш ли да ми кажеш откаде да го направя с 2003 или да мина на 2000?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #12

    Програма за Users?

    За съжаление не знам... Не съм работил с 2003 само съм го "пипвал". Той е сървър и категорично трябва да има тази възможност, щом я има в ХР. Виж в add or remove Windows components. Там трябва да я има и си я инсталирай при липса. Ако я няма, използвай външна програма, има доста и се държат стабилно, на нашият сървър в локалната мрежа сме около 300 маймуни, а той е с ХР и G6 ftp ... Но 2003 трябва да я има, инак... голяма изненада.

  16. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #13

    Програма за Users?

    Разбира се че не е нужно да добавя всеки юзер поотделно, а група /незнам как е направено при DJniki/, но както показва и името на ключа - той позволява достъп до компютъра от мрежата. Нямам идея защо администратор не може да промени системни настройки ! Досега не ми се е случвало.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    130
    #14

    Програма за Users?

    YG не че не мога да променям с администраторски права, а писах че освен като Guest в моя комп. не може да се влезе, а аз искам да дам на всеки различни права.



    Дзвер, 10x отново! Ще видя как седят нещата отново ама не знам. Ако има нещо пак ще пиша.[:D][:D][:D]

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    18
    #15

    Програма за Users?

    DJniki ей това може да ти помогне

    Share и права на потребители. Давате десен бутон->Properties->Sharing

    Има няколко важни момента обаче



    Можете да ограничите броя на потребителите, които могат да теглят едновременно от директорията (и изобщо да влязат в нея), чрез опцията "Allow this number of users"

    Освен това чрез бутона Perrmissions можете да определите права на отделните потребители - кой може да влиза в директорията, и кой освен да чете може и да пише. Ако не искате всеки да има достъп до директорията, слагайте парола на акаунта Guest



    За да са достъпни тези настройки трябва да отидете в Windows Explorer->Tools->Folder Options->View и да махнете отметката от Use simple file sharing


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ръководство за употреба (Users Manual)
    От kabby във форум Друга битова техника
    Отговори: 3
    Последно: 31-10-10, 20:46
  2. XP Users
    От get във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 03-08-04, 12:41
  3. проблем с users
    От abakadaba във форум Windows
    Отговори: 22
    Последно: 19-02-04, 15:39
  4. Users permissions
    От Wolf4o във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 31-08-02, 17:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе