Резултати от 1 до 11 от общо 11

проблем с tv out при ati radeon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    5
    #1

    проблем с tv out при ati radeon

    Здравейте!

    Срещам трудности, когато искам да прехвърля изображението от монитора на телевизора. Понякога ми се отдава и си гледам без проблеми филмите на телевизора, но в повечето случаи не мога да си активирам телевизора през видеокартата



    На този екран: десен click върху монитор 2-->attached-->apply. Монитора премигва и в крайна сметка изображението на монитор 2 си остава неактивно ( оградено с пунктирна линия). Или пък, ако успея да активирам монитор 2, то тогава е възможно да се появи следния екран,



    т.е. няма връзка към телевизора, макар че компютъра и телевизора са свързани по начин, по който е имало случаи да гледам филми на ТВ.

    Та въпроса ми е: аз ли бъркам нещо с настройките на драйвера на видеокартата, или може би има някъкъв по-подходящ софтуер от самия драйвер, или може би е нещо друго? Моля ви, помогнете!

    Иначе съм XP Pro; видеокарта - ATI Radeon 9200, 128МВ с tv-out; телевизора е LG (не помня какъв модел) със SCART букса и чинчове. Видеокартата и телевизора са свързани помежду си със composite кабел.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #2

    проблем с tv out при ati radeon

    От Control panel/Display/Settings/Advanced.../Displays ли го настройваш?



    Като си инсталирал драйвера, сложи ли и контролния панел - ATI ги дават отделно.



    Сложи картинките на по-нормален сървър (половин България няма достъп до free.evro.net). Подходящи са hit.bg, bol.bg, dir.bg и други сайтове (не free сървъри).

  4. SAGE
    Guest
    #3

    проблем с tv out при ati radeon

    При включено "AV" на телевизора и рестарт на компютъра трябва сам да си намери, че има включен втори монитор(телевизор).

    Ако не го намира то трябва да активираш прозореца за настройка както ти казва HGD:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От Control panel/Display/Settings/Advanced.../Displays ли го настройваш?</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    а не както ти го правиш:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">десен click върху монитор 2-->attached-->apply</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    5
    #4

    проблем с tv out при ati radeon

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Ако не го намира то трябва да активираш прозореца за настройка както ти казва HGD:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От Control panel/Display/Settings/Advanced.../Displays ли го настройваш?</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    а не както ти го правиш:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">десен click върху монитор 2-->attached-->apply</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <div align="right">Originally posted by SAGE*-*25/02/2004*:* 20:06:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами да, оттам го правя, но при положение, че е активен втория монитор (телевизор). В противен случай подменюто ...Displays просто го няма.

    Виж, това с рестарта при включен телевизор и присъединен кабел го пробвах в началото и нямаше резултат. Успявал съм да извадя картина на телевизора и без рестарт, ама как...?

    Въобще, мисля си, че има нещо гнило в цялата работа, защото втория монитор (телевизор) работи само в extended режим (когато заработи де) и по никакъв начин не мога да clone монитора на РС, т.е. и на двата монитора да показва едно и също.



    P.S. скоро ще преместя картинките оттам. Благодаря!

  6. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #5

    проблем с tv out при ati radeon

    Видеокарта radeon rv250 не видит TV

    http://www.radeon2.ru/ubb/Forum6/HTML/001065.html


  7. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #6

    проблем с tv out при ati radeon

    Това обикновено се случва при калпав кабел. Опитай с друг! По принцип ако всичко е нормално при вкл. AV на Телевизора и старт на ПЦто на екрана на тв. се вижда зареждането на биоса и вина.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    5
    #7

    проблем с tv out при ati radeon

    Благодаря на всички за помощта! Специални благодарности на HGD за линка. Мисля, че си реших проблема. Докато четох публикациите от линка на HGD, ми хрумна идеята, че проблема може да е в телевизора. Включих изхода на видеокартата към входа (нискочестотния) на видеото и за момента всичко е наред. Само сега ако можеше някой да ми подскаже и за проблема ми относно extended mode и clone mode...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    43
    #8

    проблем с tv out при ati radeon


  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #9

    проблем с tv out при ati radeon

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Само сега ако можеше някой да ми подскаже и за проблема ми относно extended mode и clone mode...



    <div align="right">Originally posted by ztop*-*27/02/2004*:* 20:56:10</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    В менюто OVERLAY има няколко настройки на режима, единия беше за клониране. Аз лично ползвам в theater mode - така докато някой от моите гледа филм аз мога да си работя нещо друго. Ако не се оправиш ще ти пратя screen shot-ове - сега не мога, че на служебния ми компютър няма ATI. УСПЕХ!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    27
    #10

    проблем с tv out при ati radeon

    az imam su6tiq problem? svurzvam TV-to s kompa i moga samo da prehvurlq obraza na TV-to a az iskam da go "kopiram" i ne znam za6to ne stava? 6te vi pomolq ako nqkoi znae ne6to da mi pomogne pls

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    проблем с tv out при ati radeon

    Поразтърсете се малко из форума! Има достатъчно теми по този проблем. Ето една от тях:

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=15991


  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с TV-Out на RADEON X1600
    От ByD във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 30-05-09, 21:11
  2. Проблем с Radeon 9550!
    От barabasko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-07, 00:51
  3. Проблем с Radeon 9800 Pro All-In-Wonder
    От sikfx във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 08-01-06, 13:20
  4. Radeon 9600 pro-проблем с out-a
    От cvetan_pl във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 23-06-04, 21:11
  5. Проблем с Radeon & XP - 60Hz!!!
    От Baby Thomas във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 23-10-01, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе