Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Проблем с AVG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #1

    Проблем с AVG

    Тази антивирусна програма от доста време - примерно месец не иска да се update-ва. Дава ми, че не може да установи връзка с интернет. Антивирусните ми дефиниции са от 20ти февруари - е то направо си карам все едно без антивирусна[}]

    Малко помощ няма да ми е излишна.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Проблем с AVG

    Ето едно предложение:



    (1) Check your AVG folder (default at C:\Program Files\Grisoft\AVG6) for a file named URL.INI with following content :-

    [SERVER_NAME]

    1=free.grisoft.cz



    [SERVER_URL]

    1=http://free.grisoft.cz/softw/60/fe

    Actual URL=1



    (2) Change it to :



    [SERVER_NAME]

    1=www.grisoft.com



    [SERVER_URL]

    1=http://www.grisoft.com/softw/60/fe

    Actual URL=1



    Source: http://www.computing.net/security/ww...rum/10329.html



    И рестартирайте, преди да пуснете update. Все пак това са промени в .INI-файл (това е от мен [:D])



    Явно AVG са сменили името на сайта си. Предполагам, че в новите инсталации тези промени са намерили място. За тези, които са със стари инсталации - решението е изпробвано и работи (10х, Sunny)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #3

    Проблем с AVG

    Много ти благодаря Slero - сега всичко е наред:-))

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Проблем с AVG

    Sunny препоръчвам ти <font color="red">SAV Corporate 8.1 Client </font id="red">за антивирусна програма. От многото обещаващи всичко антивирустни програми, които съм изпробвал, тази е единствената, която се държи адекватно в почти всички ситуации и не ми е създавала никакви проблеми. Има силна поддръжка, и не се нуждае от регистрации, както няма и ограничение във времето за ползване.

    -----

    <font color="blue">(Symantec AntiVirus (SAV) Corporate Edition 8.1)</font id="blue">

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #5

    Проблем с AVG

    Ru-boy само ми кажи дали е тежка, защото преди това бях с Norton antivirus Corporate Edition и ми създаваше проблеми.

  7. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #6

    Проблем с AVG

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">дали е тежка, защото преди това бях с Norton antivirus Corporate Edition </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Между NAV и SAV няма нищо общо, освен фирмата производител - Symantec. SAV е много лека и заема малко памет (когато сканира в реално време). Работи чудесно на система със CPU Celeron 400MHz и 128MB (Windows 98SE). Също така и с CPU Celeron 667@830MHz и 196MB (Windows 2000 Pro). За мен - това е най-добрата и лека програма (На Касперски може и да е по-добра, но е СУПЕР тежка).

    Конфликти с нея не съм имал. Ъпдейтите са горе-долу редовни (за миналата седмица - 5 пъти се ъпдейтна - почти всеки ден), но не се ъпдейтва сама - това е клиентска версия и и трябва сървър за това. Прави се ръчно - за това което предлага, не е болка за умиране [].

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #7

    Проблем с AVG

    И още нещо общо. Symantec Antivirus e "наследник" на Norton Antivirus Corporate Edition (NAVCE). Последният приключи своето развитие с версиите 7.х, след което излезе Symantec AntiVirus (SAV) - той, освен че започна да "брои" от 8, има отделна "сървърска" и "клиентска" инсталация. 7-цата идваше като единна дистрибуция, при която в процеса на инсталация се избираше типа - Managed (Client) или Unmanaged (Server).



    Вярно е обаче, че NAVCE, както и наследникът му SAV няма нищо общо със стандартния Norton Antivirus 200x - в смисъл, че е много по-лек, няма период, след който изтича subscription-а за дефинициите и т.н.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #8

    Проблем с AVG

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...но не се ъпдейтва сама - това е клиентска версия и и трябва сървър за това. Прави се ръчно - за това което предлага, не е болка за умиране [].



    <div align="right">Originally posted by HGD*-*20/03/2004*:* 21:27:58</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    айде брех... [:D]

    сега не ми е под ръка, но утре ще ти цитирам точно как сама да си прави ъпдейтите... []

  11. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #9

    Проблем с AVG

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...но не се ъпдейтва сама - това е клиентска версия и и трябва сървър за това. Прави се ръчно - за това което предлага, не е болка за умиране [].



    <div align="right">Originally posted by HGD*-*20/03/2004*:* 21:27:58</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    айде брех... [:D]

    сега не ми е под ръка, но утре ще ти цитирам точно как сама да си прави ъпдейтите... []



    <div align="right">Originally posted by Dockera*-*20/03/2004*:* 22:11:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    С нетърпение чакам да видя решението. [] Сам го търсих 10 минути в програмата и не го намерих (без да се използва възможността Уин-а сам да го стартира в определен ден/час - засега така работи).

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    46
    #10

    Проблем с AVG

    Вече се ъпдейтва. И при мен го имаше този проблем (а и не само при мен - много мои приатели се оплакаха от това). Явно са имали някакъв проблем със сървърът. Сега обаче всичко е наред.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Тази антивирусна програма от доста време - примерно месец не иска да се update-ва. Дава ми, че не може да установи връзка с интернет. Антивирусните ми дефиниции са от 20ти февруари - е то направо си карам все едно без антивирусна[}]

    Малко помощ няма да ми е излишна.



    <div align="right">Originally posted by Sunny*-*18/03/2004*:* 18:42:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #11

    Проблем с AVG

    Как се ъпдейтва сама (Symantec antivirus corporate edition) -

    file - live update - configure - general - express mode - и се слага тикче на I want Live Update to start automatically

    После file - scheduled update - се избира в кой ден и час да се обновява.

  14.  
     
  15. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #12

    Проблем с AVG

    <font color="blue">//offtopic</font id="blue">



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">После file - scheduled update - се избира в кой ден и час да се обновява.



    <div align="right">Originally posted by Sunny*-*21/03/2004*:* 10:06:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Мерси. Бил съм го оставил само сряда да се ъпдейтва (по недоглеждане) и затова не е ставало така. []



    <font color="blue">//offtopic</font id="blue">

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #13

    Проблем с AVG

    HGD, не е offtopic - само че, интересно, при мен това, което Sunny препоръчва (File - Live update - Configure - General - Express mode - I want Live Update to start automatically) го няма... по-точно няма го още Configure-бутона в прозореца на Live Update ?!?!



    Scheduled Update съм си го пуснал, с него няма проблеми.



    Аз съм със Symantec Antivirus Corporate (Client), версия 8.1.1.319 от dockera.data.bg... същото се получава и с версия 8.1.1.323 - а при вас как е ?


  17. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #14

    Проблем с AVG

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">HGD, не е offtopic - само че, интересно, при мен това, което Sunny препоръчва (File - Live update - Configure - General - Express mode - I want Live Update to start automatically) го няма... по-точно няма го още Configure-бутона в прозореца на Live Update ?!?!



    <div align="right">Originally posted by Slero*-*21/03/2004*:* 13:43:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И на мен ми липсва.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #15

    Проблем с AVG

    така... версията си е 323 и всичко си има - както казва Слънцето...

    дали ще е Interaktiv или Expres Mode - разлика голяма няма, въпрос на предпочитание... така, че ако ви липсва - не е проблем

    иначе точно от File->Scheduled updates и аз съм му казал един път дневно да проверява...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе