Резултати от 1 до 7 от общо 7

ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА НА КОЛИ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    10
    #1

    ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА НА КОЛИ

    Започнах от известно време да събирам библиотеки, енциклопедии на различни теми. Първоначално си дръпнах Microsoft Encarta 2004, после си дръпнах Cadence нещо си за правене на платки, после CARA 2.0 , програма за оформление на фонтани, помпи и дюзи за тях..... И сега естествено ми се иска да си дръпна нещо много по-различно, екзотично и интересно, не само за мен, а и за някои мой приятели (както и драгите посетители на Setcom България) - софтуеър за компютърна диагностика на коли! Затова питам дали някои от вас сеткомци, както ми помогнахте с CARA-та, ще можете да ми помогнете с намирането на такъв софтуеър. Вече няколко часа преравям алтавистата, арената.... няма и няма. Търся този път и в магарето различни комбинации, но просто нямам имена, за които да се захвана. Много бих бил благодарен ако някои от вас сподели своя опит с такива програми ако има!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА НА КОЛИ

    Добре, да кажем че ти кажем от къде можеш да си я дръпнеш....

    А за какво ще я ползваш?

  4. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #3

    ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА НА КОЛИ

    Виж тук -> http://www.data.bg/forum/viewtopic.php?p=522525#522525



    P.S. И преди съм го давал линка. Защо не потърси със Search-а?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    14
    #4

    ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА НА КОЛИ

    Аз имам малко. Събирам си ги. Ма са главно каталози за 4асти. Колкото до диагностиката, BMW, AUDI, MERCEDES, VOLKWAGEN i OPEL, ба4кат с BOSCH. Наи известната програма за диагностика е КТS на BOSCH. В магарето я има, ама платката и буксата за връзка не мовеш да ги намериш. Ровил сам бая. Набарах една програма за BMW и MERCEDES, набарах и и схемата на платката ама познай, АТ90S8515 и ********** не дават сорса.

    А доста може да си говорим по тая тема, ко искаш дай си ICQ-то

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    10
    #5

    ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА НА КОЛИ

    Лупус, причината, поради която искам да драпна такава е следната: запален съм по програми с мноого технически библиотеки - електронни, механични, за басейни, за звук и т.н. Имам и приятел, който има хоби да си поправя двигатели с вътрешно горене и с авто диагностика. Ако си гледал Scrapheap Challange по Дискавъри чанъл, той е такъв човек, който 101% ще ги разбий там!!! Удрям два заека, просто ми е ааадски интересно! Обещавам категорично, че няма да я ползваме за сервизи... аз уча за ВиК и нямам интерес да се бъркам в професията на такива специалисти.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА НА КОЛИ

    Попитах не случайно. За да се влезе в сервизните менюта на една кола, освен програмата за РСто ти трябват още и интерфейсна платка и съответния конектор. Обикновенно платката съдържа микроконтролер с зареден в него фърмуер. Без тях не можеш да направиш нищо, а те не се намират. А иначе идеята да разполагаш с богата техническа библиотека си е направо супер. Аз го правя последните 30 години, отначало като книги и после на файлове. Ако човек се занимава с техника това винаги помага.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    10
    #7

    ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА НА КОЛИ

    Ахааааа.... Прав си, абсолютно си прав. Следователно, диагностиката остава на най-заден приоритет. Но за техническите библиотеки няма нужда от допълнителни неща и затова ще мога да ги ползвам нормално. Само чисти библиотеки какви би ми препоръчал ( ако ти се занимава, ако си в добро настроениее ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 28-12-09, 19:32
  2. Кои коли?
    От pavelkv във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 24-11-06, 14:14
  3. Програма за диагностика на PC
    От Nedko във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-11-04, 18:17
  4. S.A.I.S. - Софтуер за диагностика на автомобили?!?
    От MetalMilitia във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-07-04, 11:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе