Резултати от 1 до 8 от общо 8

Номинация за най-откачено компютърно поведение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Номинация за най-откачено компютърно поведение

    Дори си нямам хал хабер понятие тази тема за къде е; все пак ще я постна тук:

    Наскоро бях при едни приятелчета поради проблем с компа. Не искаше да стартира - стигал донякъде и остава така. Установихме, че при статиране дава по избор три съобщения: Ntldr is missing ; нещо от сорта на HDD Not found и още някакво трето, дето не го помня ама май касаеше операционната система. В БИОСА хардът е наличен, в целия си размер, даже и смартът му е пуснат. Преинсталирах операционната система(ХР), инсталацията мина нормално и успешно, но ... След рестарта - пак до пост теста и след него отказ.

    Проведените след това безкрайно количество експерименти стигнаха до следното нещо: компютърът зарежда нормално, операционната му система тръгва, файловете му, абе всичко си му е наред - като нов е, само ако по време на стартирането му в cd-rom-а му има CD. И при това без значение дали в биоса е включена или изключена опцията "boot from CD".

    Ха сега кажете - какво е туй чудо? Аз останах направо с пръст в устата...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Номинация за най-откачено компютърно поведение

    ВЪПРОС1 - CD-то на кой канал е? Pri/Sec Mast/Slave

    ВЪПРОС2 - Колко е timeout-a на Detect HDD в биос-а

    ВЪПРОС3 - HDD, SATA ли е?



    ТЕСТ1 - Извади кабелите на CD-то и пробай отново

    ТЕСТ2 - Опитай с друго захранване


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #3

    Номинация за най-откачено компютърно поведение

    Отговарям наизуст, но мисля че CD беше на slave а хардът - на master. За timeout не съм много сигурен, но като че не видях такава опция в биоса; хардът мисля че беше ата133.

    За СД доколкото си спомнях - пробвахме. Вадихме всичко - даже и флопито, закачахме втори хард, сменяхме ги и т.н.

    ЗА захранването - ще го имам предвид, мерси, Деднайт...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Номинация за най-откачено компютърно поведение

    Въпрос 4: Преинсталира отгоре или даде нова инсталация с формат на диска, щото ако си преинсталирал отгоре е възможно да е качвана програма или файл от СД-то и тъпия Windows да си го търси, един приятел така навремето беше закачил 40-50 шрифта от CD-rom и за по-лесно направил само линкове, без да ги копира, е познай колко опита за четене правеше Win-a та да си намери пустите шрифтове



    Въпрос 5: Ако си направил чиста инсталация, в Safe-Mode пак ли не иска без диск?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #5

    Номинация за най-откачено компютърно поведение

    4. Със формат естествено

    5. Няма никаква разлика как се опитвам да го стартирам - safe mode, last known good....

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #6

    Номинация за най-откачено компютърно поведение

    7. Ми ако Ntldr is missing не е омазало нещо след като си го копнал може, биоса да е скапан нещо. Пробвахте ли да го флашнете?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #7

    Номинация за най-откачено компютърно поведение

    <font color="blue">/offtopic/



    Най-честата наблюдавана от мен повреда при компютрите:



    - изключен кабел(захранване, дата)..



    /offtopic/</font id="blue">

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #8

    Номинация за най-откачено компютърно поведение

    ВЪртял съм кабелите тъй, че само аз не съм се включвал към тях. Освен ако не са за смяна.... За биоса не съм го флашвал, и аз за нещо такова си мислех между другото поради глупостта с липсата на значение дали да бутва от СД или не, ама не го направихме щото собственика не беше много сигурен....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. CH-09-SBP странно поведение
    От ilia_d във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 16-06-21, 08:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 29-03-13, 00:28
  3. HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение
    От izashev във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 24-07-11, 10:25
  4. Поведение на HDD при р2р програма
    От wiseacre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 16-05-06, 01:42
  5. Отговори: 4
    Последно: 18-11-05, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе